نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع
 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  داروهاي ضدافسردگي به سرطاني‌ها توصيه مي‌شود  سلامتيران: تازه‌ترين تحقيقات دانشمندان نشان مي‌دهد که استفاده از داروهاي ضدافسردگي در مدت‌زماني که بيماران مبتلا به سرطان سر و گردن تحت درمان هستند، خطر افسردگي را در بيماران کاهش مي‌دهد.

  به گزارش رويترز، افسردگي در 40 درصد از بيماران مبتلا به سرطان به خصوص در افرادي که از تشخيص سرطان در آنها سه ماه مي‌گذرد، ديده مي‌شود. به نوشته نشريه آرشيو جراحي سر و گردن آمريکا، ميزان خودکشي در بيماران مبتلا به سرطان سر و گردن بالاست و اين در حالي است که درمان با داروهاي ضد افسردگي در اين بيماران، موجب مي‌شود شيوه زندگي بيماران شيوه صحبت‌کردن آنها، بلع و تنفس‌شان بهتر شده و آثار مثبتي در آنها دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  يک برنامه روان‌درماني جديد براي افسردگي ناشي از سرطان

  سلامتيران: يک برنامه روان‌درماني جديد براي افسردگي بيماران مبتلا به سرطان، به‌طور قابل توجهي کيفيت زندگي بيماران را بهبود مي‌بخشد.
  به گزارش رويترز، بررسي جديدي نشان مي‌دهد که بيماران سرطاني که با روان‌درماني بر اساس حل مشکل و دادن آگاهي درمان مي‌شوند، کمتر دچار افسردگي مي‌شوند. پس از گذشت سه ماه، در مقايسه با افرادي که درمان‌هاي معمول و استاندارد را براي رفع افسردگي به دنبال سرطان را دريافت مي‌کنند، با اين شيوه 20 درصد از بيماران کمتر دچار افسردگي مي‌شوند. در اين بررسي که به وسيله سوي محققان دانشکده روان‌شناسي ادينبورو در اسکاتلند انجام شده است و نتايج آن در نشريه لنست آمده است، محققان 20 بيمار سرطاني که دچار افسردگي بودند را مورد بررسي قرار داده بودند. نيمي از آنها تحت درمان با درمان‌هاي معمول براي افسردگي بودند و نيمي ديگر از شيوه جديد روان‌درماني افسردگي استفاده کردند. يعني پرستاراني آموزش‌ديده براي کنترل افسردگي اين بيماران ضمن گفتگو به آنها اطلاعات مي‌دادند و براي حل مشکلات به آنها مشاوره ارايه مي‌دادند. در اين تحقيق مشخص شد که گروهي که با اين شيوه تحت درمان افسردگي خود بودند، بهبود قابل‌توجهي در اضطراب و خستگي و ساير علايم افسردگي پيدا کرده بودند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نجات‌يافتگان از سرطان در معرض ابتلا به اختلالات روانی شديد هستند


  نجات‌يافتگان از سرطان در معرض استرس شديد

  نجات‌يافتگان از سرطان با احتمال بيشتري ممکن است در معرض استرس شديد رواني قرار گيرند به طوري که دچار اختلالات عملکرد متوسط يا شديد در فعاليت‌هاي اجتماعي شوند.


  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رويترز، دکتر هافمن‌ متخصص سرطان بخش راديوتراپي بيمارستان دانشگاهي هاروارد مي‌گويد: نجات‌يافتگان از سرطان در معرض خطر ابتلا به اختلالات رواني از جمله اضطراب شديد هستند،

  بنابراين اين به پزشکان توصيه مي‌شود براي بيماران سرطاني خود را براي پيشگيري از ابتلا به اين اختلالات رواني به مشاورين روان‌پزشکي معرفي کنند و براي بررسي اين مشکل بيماريابي کنند.
  به گفته محققان ميزان بروز اختلال استرس شديد در ميان اين افراد ۶/۵ درصد است، حال آنکه افرادي که هرگز برايشان تشخيص سرطان گذشته نشده است تا ۳ درصد ممکن است. به اضطراب و استرس مبتلا شوند
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ابتلا به افسردگی ، عمر بيماران سرطانی را کاهش می دهد

  بازنگري ۲۶ تحقيق نشان مي دهد، افسردگي ممکن است شانس زنده ماندن يک بيمار مبتلا به سرطان را کم کند.
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ، گروهي از محققان دانشگاه بريتيش کلمبياي کانادا مي گويند: يافته اين گروه تاکيدي است بر اين نکته که بيماران مبتلا به سرطان بايد با دقت تحت نظر باشند تا علائم افسردگي هر چه سريعتر در آنها رديابي شود.

  اين تحقيق، که بازنگري ۲۶ مطالعه جداگانه است، در ارتباط با ۹۴۱۷ بيمار بوده است. محققان دريافته اند که آمار مرگ و مير در ميان بيماران مبتلا به سرطان که نشانه هايي از افسردگي داشته اند، ۲۵ درصد بالاتر از بيماراني بوده است که علائم افسردگي نداشته اند.

  اين آمار در بيماراني که افسردگي، چه در ابعاد کوچک چه بزرگ، در آنها تشخيص داده شده بود، به ۳۹ درصد مي رسد.

  ميزان خطر، حتي بعد از در نظر گرفتن ساير مشخصه هاي باليني که ممکن است بر دوام آوردن بيمار موثر باشد، همچنان بالا بوده است.

  اما، محققان گفته اند قبل از اين که نتيجه اي قطعي اعلام شود، تحقيق بيشتري بايد انجام بگيرد چون تعيين اين که تاثير عوامل ديگر در چه اندازه اي است، دشوار است.

  آنها همچنين تاکيد کردند که در مجموع افزايش خطر مرگ زود هنگام در ميان بيماران مبتلا به سرطان، به خاطر افسردگي، محدود است. بنابراين بيماران نبايد احساس کنند که براي غلبه بر بيماري خود بايد همواره نگرشي مثبت داشته باشند.

  مدت زمان بقا در ميان بيماران مبتلا به سرطان در مطالعاتي که گروه بريتيش کلمبيا بازنگري کرده است، بين يک تا ۱۰ سال بوده است.
  محققان مدرکي قاطع که نشان دهد افسردگي بر پيشرفت بيماري تاثير دارد، پيدا نکردند.

  البته شمار تحقيقاتي که در ميان ۲۶ تحقيق مذکور به خصوص به اين موضوع پرداخته بود، بسيار محدود است.

  بررسي هاي انجام شده روي حيوانات نشان مي دهد که تنش ممکن است بر رشد غده سرطاني و گسترش سرطان به ساير نقاط بدن تاثير داشته باشد.

  اين احتمال وجود دارد که افسردگي بر هورمون ها يا دستگاه ايمني بدن تاثير داشته باشد يا اين که افراد افسرده تمايل داشته باشند رفتاري را دنبال کنند که احتمالا بر طول عمرشان تاثير بگذارد.

  براي مثال، افراد افسرده ممکن است کمتر به رژيم هاي درماني تجويز شده براي آنها پايبند باشند.

  اما، در اين مرحله مدرکي محکم در دست نيست که ثابت کند افسردگي خود باعث مرگ زود هنگام بيماران مبتلا به سرطان مي شود.

  تحقيقات قبلي نشان داده است که افسردگي در مرگ و مير بيماران قلبي تاثير بزرگتري دارد.

  نتيجه اين تحقيق در نشريه سرطان منتشر شده است.

 5. #5
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  احتمالا دو نوع مولکول محرک توموردر افسردگی بيماران سرطانی نقش دارند
  عامل افسردگي بيماران سرطاني کشف شد

  دانشمندان با انجام آزمايش هايي بر روي موشها، علت آسيب پذيري بيشتر بيماران سرطاني را در برابر افسردگي روشن کردند.
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ایندیا تایم ، محققان دانشگاه شيکاگو دريافتند تومورهاي سرطاني مواد شيميايي توليد مي کند که نوسانات خلقي منفي را در فرد افزايش مي دهد.
  دانشمندان سالهاست که مي دانند سرطان با بروز افسردگي مرتبط است. متخصصان فکر مي کردند اين امر احتمالا به خاطر ضربه روحي ناشي از تشخيص سرطان و يا عوارض جانبي احتمالي شيمي درماني است.
  اما تحقيقات جديد احتمال سومي را نيز مطرح کرده است.
  دکتر “ليا پيتر” مجري اين تحقيقات گفت: مطالعات ما نشان مي دهد که احتمالا دو نوع مولکول محرک تومور که يکي را دستگاه ايمني و ديگري را محور استرس بدن ترشح مي کند، در بروز افسردگي نقش دارند.
  وي افزود هر دوي اين مواد در افسردگي نقش دارند، اما هيچ يک در چارچوب زماني که ويژگي بيماري هاي مزمن مانند سرطان است، بررسي نشده اند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0