جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: درد های بدن به علت بیماری افسردگی

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض درد های بدن به علت بیماری افسردگی

  علائم دردناک افسردگی


  بسیاری از ما راجع به علائم احساسی افسردگی مطالبی می دانیم.اما آیا اطلاعات کافی راجع به علائم فیزیکی افسردگی نیز دارید.
  در حقیقت بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی درد و علائم فیزیکی دیگری نیز تجربه می کنند که بعضی از آنها عبارتند از:
  1- سردردها: سردرد در بین افراد مبتلا به افسردگی بسیار رایج است. اگر اخیرا مبتلا به سردردهای میگرنی شده اید ممکن است با بروز افسردگی بدتر هم شود.
  2- کمر درد: کمر درد نیز با ابتلا به افسردگی ارتباط مستقیم دارد و میزان درد و ناراحتی را افزایش می دهد.
  3- درد ماهیچه ای و مفاصل: افسردگی باعث تشدید بعضی از دردهای مزمن مثل درد ماهیچه ها و مفاصل می شود.
  4- درد قفسه سینه: پر واضح است که در هنگام ابتلا به درد قفسه سینه سریعا باید به پزشک مراجعه کرد زیرا ممکن است از علائم اولیه حملات قلبی باشد.اما درد قفسه سینه با افسردگی نیز مرتبط است.
  5- مشکلات گوارشی: احساس تهوع و استفراغ و یا ابتلا به اسهال و یبوست نیز می تواند از اثرات افسردگی باشد.
  6- خستگی: در حالت افسردگی دیگر مهم نیست که چه قدر استراحت کرده اید زیراهمچنان احساس خستگی و کسالت دارید و حتی بلند شدن از بستر در هنگام صبح سخت و غیر ممکن خواهد بود.
  7- اختلالات خواب:بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی خواب راحتی ندارند. ممکن است صبح خیلی زود بیدار شوند و یا شب هنگام به راحتی نخوابند و در عوض بعضی دیگر از افراد افسرده به طور غیر نرمال و بیش از حد بخوابند.
  8- تغییر وزن و اشتها: بعضی از افراد مبتلا به افسردگی اشتهای خود را از دست می دهند و متعاقب آن دچار کاهش وزن می شوند. بعضی دیگر ممکن است به غذاهای خاصی مثل کربوهیدرات ها علاقه شدید پیدا کرده و در نتیجه دچار افسردگی شوند.
  9- سرگیجه و منگی
  بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی با توجه به این علائم اقدامی برای درمان نمی کنند و زیرا اغلب نمی دانند که ریشه این علائم ناشی از چه اختلالی است . حتی پزشکان نیز با دیدن چنین علائمی ممکن است تشخیص صحیحی ندهند. افسردگی معمولا تغییرات اساسی در عملکرد بدن ایجاد می کند. برای مثال فعالیت دستگاه گوارش را کاهش داده و همین امر منجر به بروز مشکلات گوارشی می شود. افسردگی همچنین باعث برهم خوردن تعادل مواد شیمیایی مغز می گردد. موادی که نقش موثری در کیفیت بروز احساسات ما بازی می کند. بنابر این بسیاری از متخصصان معتقدند که چیزی که افراد افسرده با عنوان درد تجربه می کنند متفاوت از سایرین است.
  درمان علائم فیزیکی
  در بعضی موارد درمان افسردگی علائم فیزیکی را نیز برطرف می کند. اما لازم است که در مورد این علائم حتما با پزشک صحبت کنید. هیچ گاه فکر نکنید که چنین علائمی به خودی خود برطرف می شود. زیرا ممکن است به روش درمانی خاصی نیاز باشد.برای مثال اگر دچار بی خوابی هستید با تجویز داروهای ضد اضطراب این مشکل برطرف خواهد شد. بعضی از داروها مثل سیمبالتاCymbalta و افکسورEffexor باعث کاهش درد های مزمن می شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دردهایی که خبر از افسردگی می دهد

  اغلب افراد اطلاعاتی درباره علائم احساسی بیماری افسردگی دارند،اما عوامل این بیماری شایع تنها به این موارد محدود نشده است و عوارض جسمی را نیز شامل می شود که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
  به گزارش گروه ترجمه سامانه خبری سلامت نیوز، از جمله این عوامل سردرد، کمردرد، اختلالات گوارشی و اختلال در خواب است که به بررسی آنها می پردازیم.

  سردردها: سردردها در بین افراد مبتلا به افسردگی بسیار رایج است. اگر فرد اخیرا مبتلا به سردرد میگرنی شده باشد ،با بروز افسردگی شدید تر هم می شود.

  کمر درد: اگر فرد قبلا مبتلا به کمر درد بوده است ، این اختلال روحی مزید بر علت شده و درد را شدیدتر می کند.

  درد مفاصل و ماهیچه ها: به طور کلی افسردگی باعث می شود که دردهای مزمنی نظیر درد مفاصل بدتر شود.

  درد قفسه سینه: به طور واضح باید گفت که در صورت احساس چنین دردی بدون هیچ تاملی باید به پزشک مراجعه کرد و مورد آزمایش قرار گرفت. زیرا ممکن است علامت یک بیماری جدی قلبی باشد. ولی به طور کلی در هنگام افسردگی نیز این درد احساس میشود.

  اختلالات گوارشی: از جمله علائم گوارشی ناشی از افسردگی عبارتند از احساس تهوع و استفراغ . همچنین فرد ممکن است دچار اسهال شود یا به طور مزمنی مبتلا به یبوست گردد.

  احساس خستگی و فرسودگی: مهم نیست که فرد چه مقدار خوابیده است، ولی با این حال احساس خستگی خواهد کرد. به طوری که خارج شدن از رختخواب برای فرد بسیار سخت و حتی غیر ممکن میشود .

  اختلالات خواب: در وضعیت افسردگی اغلب افراد دچار کم خوابی می شوند. در این حالت فرد خیلی زود از خواب بیدار میشود یا خیلی دیر به خواب می رود. در نوع دیگر ، فرد بیش از اندازه نورمال و طبیعی به خواب می رود.

  تغییر وزن و اشتها: بعضی از افراد مبتلا به افسردگی اشتهای خود را ازدست می دهند و دچار کاهش وزن می شوند. بعضی دیگر افراد به نوع خاصی از غذاها مثل کربو هیدرات ها علاقه مند شده و در این حالت مبتلا به چاقی می گردند.

  احساس سرگیجه و منگی: این مورد نیز از دیگر علائم و نشانه های افسردگی می باشد.

  خیلی از افراد مبتلا به افسردگی به موقع درمان نمی شوند. چون اغلب پزشکان د رتشخیص علت اصلی این اختلالات دچار گمراهی می شوند. همان طور که گفته شد ، این علائم و تغییرات فقط در سر اتفاق نمی افتد ، بلکه کلیه نقاط بدن را تحت تاثیر قرار می دهد مثل دستگاه گوارش. به نظر می رسد که افسردگی به دلیل عدم تعادل در بعضی از مواد شیمیایی خاص مغز اتفاق می افتد. بعضی از این مواد شیمیایی نقش موثری در چگونگی احساس درد دارند.بنابر این محققان معتقدند که نوع درد ی که بیمار افسرده تجربه می کند با سایر افراد فرق می کند.

  درمان علائم فیزیکی: در بعضی از موارد روان درمانی و دارو به صورت ترکیبی برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد که د رمجموع باعث رفع علائم نیز میشود. اما بهتر است کلیه علائم فیزیکی که فرد احساس می کند را به پزشک اطلاع دهد . نباید فکر کرد که خود به خود برطرف می شود، شاید به مداوای فوق العاده ای نیاز باشد. مثلا اگر فرد مبتلا به بی خوابی شده ، پزشک داروی ضد اضطراب تجویز خواهد کرد که باعث می شود فرد احساس آرامش بیشتری داشته باشد و راحت تر به خواب رود. بعضی از داروهای ضد افسردگی نظیر سیمبالتا (cymbalta) و افکسور(effexor)باعث رفع درد های مزمن نیز می شوند. همچنین بعضی از روش های روان درمانی وجود دارد که به فرد کمک می کند تا بهتر بر درد غلبه کند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  ‌‌افسردگي درد دارد

  هر كودكي هم مي‌داند كه يك زانوي زخمي همان‌طور كه باعث خونريزي مي‌شود، مي‌تواند گريه فرد را هم در بياورد. درد فيزيكي همواره با مشكلات عاطفي همراه است ولي اكنون ثابت شده كه ناراحتي‌هاي عاطفي نيز مي‌تواند باعث بروز دردهاي فيزيكي شود  براساس مطالعات اخير، انسان‌هاي افسرده 3 برابر بيشتر از ديگران از دردهاي مزمن رنج مي‌برند و در مقابل، كساني كه درد مي‌كشند در معرض خطر بالاي افسردگي قرار دارند. مطالعات، نشان داده‌اند اگر پزشكان تمام بيماراني را كه درد مي‌كشند از نظر مشكلات خلقي بررسي كنند، احتمالا 60 درصد افسردگي‌هاي تشخيص‌داده نشده را كشف خواهند كرد. اين يعني اگر شما دچار يكي از دو مشكل درد يا افسردگي باشيد، احتمال اينكه در واقع از هر دو رنج ببريد زياد است.‌
  ارتباط بين دردهاي جسمي و دردهاي عاطفي ريشه در سيستم عصبي دارد و هر دو تحت‌كنترل نوروترانسميترها (مواد شيميايي مانند سروتونين و نوراپي‌نفرين كه پيام‌هاي عصبي را در مغز انتقال مي‌دهند) هستند و در يك قسمت از مغز پردازش مي‌شوند. هنگامي كه مسيرهاي عصبي درست كار مي‌كنند، دردها و غصه‌ها خودبه خود محدود مي‌شوند: ما تجربيات ناخوشايند را فراموش مي‌كنيم، احساسات بد، رنگ مي‌بازند و زندگي ادامه مي‌يابد. ولي اگر مشكل باقي بماند يا مسيرهاي عصبي درست كار نكنند، پيام‌هاي درد، در مغز روشن مي‌مانند و نتايج ويران‌كننده‌اي به همراه خواهند داشت. ‌ براساس‌‌نتايج يك مطالعه كه بيش از 2 سال به‌طول انجاميده است، احتمال آنكه يك شخص با سابقه دردهاي ميگرن دچار افسردگي شود، 5 برابر افراد ديگر است. همچنين 30 درصد كساني كه از بيماري فيبروميالژي (نوعي بيماري كه در آن فعاليت بيش از حد مراكز درد در مغز باعث درد و حساسيت به لمس در عضلا‌ت سراسر بدن مي‌شود.) رنج مي‌برند، دچار افسردگي مي‌شوند.
  قسمت اميدواركننده اين داستان آن است كه درمان درد مزمن اغلب مي‌تواند به تخفيف افسردگي كمك كند و برعكس. دسته خاصي از داروهاي ضدافسردگي قديمي، معروف به ضدافسردگي‌هاي سه حلقه‌اي، (همان‌ها كه اغلب به پسوند <اين> ختم مي‌شوند مثل ايمي‌پرامين) حتي در دوزهاي پايين‌تر از آنچه بيماران افسرده دريافت مي‌كنند، اثرات ضددرد شناخته شده‌اي دارند. تقريباً هر دارويي كه بيماري روانشناختي زمينه‌اي را تسكين مي‌دهد، مي‌تواند به كنترل درد كمك كند. در مراكز بازتواني درد، معمولاً متخصصين از اين داروها در كنار مسكن‌هاي رايج مثل آسپيرين، ايبوپروفن و استامينوفن استفاده مي‌كنند.‌ به جز داروها، روش‌هاي ذهني-‌بدني مثل مراقبه (مديتيشن) و هيپنوتيزم هم مي‌توانند به تعديل پاسخ‌هاي عاطفي در برابر درد كمك كنند. هيچ فردي نمي‌تواند به‌طور كامل از بروز چنين احساساتي كه هر چند وقت يكبار ممكن است به سراغش بيايد، فرار كند ولي خوشبختانه در حالت عادي اين احساسات بر زندگي ما تسلط ندارند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت