جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: تظاهر به افسردگي

Taha آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تظاهر به افسردگي

من در مورد بيماري افسردگي چيز زيادي نمي دونم . ولي برام عجيبه كه بعضيها چرا هر گونه ناراحتي از شرايط زندگي و اتفاقات بد را به افسردگي تعبير مي كنند . همه ما گاهي اوقات از مشكلات زندگي به ستوه ميايم ولي نبايد اونو به افسردگي تعبير كنيم . بيشتر دوستان من صرفا به خاطر اينكه توي زندگي و درسهاشون موفق نيستند داپما به خودشون تلقين مي كنند كه افسردن و نصف وقتشونو به مشاوره و پيدا كردن داروهاي ضد افسردگي ميگذرونن كه من فكر مي كنم درست نيست.
    من به شخصه مشكلات زيادي دارم ولي هيچ وقت تصورم اين نبوده كه من افسرده ام. اين كه داپما خودمونو افسرده قلمداد كنيم به نظر من نه تنها راه حل نيست بلكه به نوعي فرار از مشكلاته .
    خوشحال ميشم اگه كسي به من بگه كه از نظر علمي به چه جور آدمهايي ميشه گفت افسرده و اينكه اصولا افسردگي چيه؟ و اين كه چرا تظاهر به افسردگي اين روزها بيشتر از خود اون شايع شده.
    با تشكر

اردشير پاپكان آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

راستش منم با نظر شما موافقم و حتي در تاپيكي كه به اين نام بود به دفاع از اين موضوع پرداختم ولي كم كم ديدم دارن به خودمم هم تلقين ميكنن كه افسرده ام پس بهترين راه رو دروري از اين جور ادمها دونستم وزيادي ذهن خودم رو خسته نكردم شما هم همين كار را بكنيد و خودتون شاد زندگي كنيد و به فكر اينا نباشيد چون ممكنه كه اين افسرده انگاري به شما هم سرايت كنه :!:
    ولي با اين حال حاظرم در اين بحث همراهيتون كنم فعلا متظر نظر بقيه دوستان ميمونم
    موفق باشيد دوستار شما فيلاسوفوس
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

شادی بطلب که حاصل عمر دمی است
    هر ذره ز خاک کیقبادی و جمی است
    احوال جهان و اصل این عمر که هست
    خوابی و خیالی و فریبی و دمی است

فروزنده آفلاین است عضو فعال

پیشفرض

آقاي طاها سلام و خسته نباشيد بيماري افسردگي يكي از بيماريهاي شايعي هستش كه در موردش در سايتهاي مختلف صحبت زياد شده .همه ما در طول زندگيمون دوره هاپي از بدخلقي - نااميدي و گرفتگي رو تجربه ميكنيم ولي به قول شما نمي تونيم بگيم كه افسرده ايم .افسردگي احساسي هستش كه از لحاظ پزشكي خصوصيتهاي مشخص و پايداري رو در طرف ايجاد ميكنه يعني از يك دوره كوتاه پكري و گرفتگي بيشتره تا جاييكه روند طبيعي زندگي فرد رو تحت تاثير قرار ميده و باعث ايجاد يك سري افكار مخرب و بازدارنده ميشه . از اونجاييكه مسايل روحي رواني مبحث پيچيده و گسترده اي داره و لغت افسرده خودش بيان كنده يك احساس مشترك در بين همه ماها هست ممكنه با تغيير خلقهاي گاه به گاه و مقطعي اشتباه گرفته بشه . ولي افسردگي اونهم نوع مزمنش بسيار ازاردهنده و عذاب آوره در كل پزشك متخصص ميتونه با صحبت و بررسي علاپم اين بيماري رو در فرد تشخيص و درجه بندي كنه . ولي اونچه مسلمه اتفاقات بد و ناراحتي هاي زندگي در افراد مسلما قدري افسردگي ايجاد ميكنه ولي اون رو نبايد با بيماري افسردگي كه نياز به درمان دارويي و .... داره اشتباه گرفت .
    http://www.tebyan.net/Ejtemaii/83/06...-afsordegi.htm

بابك1361 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام:)
    چون در صحبتهایتان به تاپیک افسردگی اشاره شد بد ندیدم من هم نظرم را بگویم.اینکه عده ای خود را به غلط بیمار بدانند مسئله ای است عام که از آن به عنوان ((خود بیمار پنداری)) یاد میشود.اینکه ریشه آن چیست جای بحث فراوان دارد.اما درباره افسردگی شاید بتوان عوامل زیر را موثر دانست.
    1-در نزد اکثر مردم تعریف دقیق علمی از افسردگی وجود ندارد.خیلی ها حال گرفتگیهای ساده را هم افسردگی به حساب میاورند.یا احساس تلخ یک انسان شکست خورده یا مشکلات معمول زندگی آدمیان.پایین بودن نمرات یا شکست در عشق و مسائلی از این دست به خودی خود هیچ ارتباطی با افسردگی ندارد.
    2-ما ایرانیها انسانهایی فوق العاده مظلوم نما هستیم.اگر از خیلی ها بخواهی شرایط زندگی خود را توصیف کنند برایت کربلایی را توصیف میکنند که خودشان در اوج مظلومیت در چنگال اطرافیان(در جایگاه شمر و لشکریان یزید)گرفتار آمده اند.افسرده پنداشتن خود هم شاید مسئله ای برای تقویت مظلوم بینی باشد.طرف خود را بیمار میبیند تا مسئولیت را در حل مشکلاتش از روی دوش خود بردارد و از دیگران انتظار کمک و مساعدت داشته باشد.
    3-به غلط جا افتاده که مشکلاتی نظیر افسردگی بیشتر در بین آدمهای تحصیلکرده و باهوش و نخبه و....پیش میاید.هر چند این فکر کاملن غلط است اما رواج آن باعث شده برخی از زدن انگ افسرده به خودشان دنبال دادن وجهه روشنفکری به خود نزد خویش یا دیگران باشند.

اما نکته مهم اینست که تظاهر عده ای از انسانها به یک بیماری باعث نمیشود آن بیماری وجود خارجی نداشته باشد.افسردگی یک بیماری شایع در جهان امروز و به خصوص در ایران است.اینکه هرکی این مشکل را داشت به اوبگوییم داری تظاهر میکنی در حکم پاک کردن صورت مسئله است.باید مثل سایر بیماریها برای درمان آنهم اقدام کرد.تعریف دقیق و علمی قضیه بر عهده پزشکان و متخصصان است.آنچه من از آن میدانم اینست که مسائلی مانند مایوس بودن تمایل به انزوا ناامیدی از آینده ولذت نبردن از هیچ چیز در زندگی آنقدر در یک فرد افزایش یابد که زندگی عادی فرد را مختل کند.من به عنوان کسی با سابقه افسردگی اگر داستان زندگیم را برای کسی تعریف کنم بدون اینکه به بیماری خود اشاره کنم از سوی او مورد پرسشهای بسیاری واقع میشوم :?::?::?:که جوابی برایشان نخواهم داشت.چون تاثیر بیماری روی زندگی من انکار ناپذیر است. البته نباید انتظار داشت که همه آنقدر صبر کنند تا وضعشان کاملن بحرانی شود و بعد اقدام کنند.بلکه با بروز نشانه های اولیه باید به مشاور مراجعه کرد.ضمنن همه بیماریها هم الزامن احتیاج به درمان دارویی ندارند و مراجعه به روانپزشک در صورت صلاحدید مشاور انجام میشود.

اقای فیلاسوفوس فعلی ظاهرن همان فیلاسیفوس قبلی هستند .من مشتاقم دلیل این تغییر نام را بدانم.هیچکس نخواست به شما تلقین کند که افسرده ای.افسردگی تاپیکی است که برخی از کسانی که دچار این بیماری بوده یا هستند و همچنین کسانی که فکر میکنند در این زمینه حرفی برای گفتن دارند نظرشان را میگویند.کسی که فکر میکند شنیدن این گفتگوها رویش تاثیر منفی میگذارید عقلن نباید به آن گوش کند .ضمنن آیا پاسخ من به خود در تاپیک نظرسنجی تان را خواندید یا آن هم شما را دچار افسردگی میکند؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

شما هم احساس افسردگی میکنید؟؟!
    http://news.iransalamat.com/archives...901.php#000409
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت