جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: تداوم یا عدم تداوم داروهای ضد افسردگی

بهجت آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تداوم یا عدم تداوم داروهای ضد افسردگی

با عرض سلام
    من خانمي 45 ساله هستم
    من به خاطر افسردگي و نگراني به دكتر مراجعه كردم
    ودكتر براي اين ناراحتي من و تنظيم فشارخونم داروهاي فلوكستين 10 و پروپانولول و كلونوزپام را تجويز كردند
    كه فلوكستين را 9 ماه مداوم هر روز يك عدد مصرف كردم والان 2 ماه است كه يك روز در ميان مصرف مي كنم
    وداروي كلنوزپام را هر شب نصف دارو و پروپانولول را هر روز يك عدد صبح و يك عد شب مصرف مي كنم
    و حالم هم در حال حاضر خيلي خوب شده
    آيا من به مصرف داروها بايد ادامه بدهم لا مي توانم مصرفشان را قطع كنم
    و آيا اين داروها عوارض هم دارند

nastaran42 آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    Shiraz

پیشفرض

در مقايسه با ضد افسردگيهاي سه حلقه اي فلوكستين و ديگر داروهاي اين گروه از عوارض كمتري برخوردارند بويژه عوارض قلبي...امروزه بيشترين داروي ضد افسردگي تجويز شده از سوي پزشكان فلوكستين ميباشد.

كلونازپام:اعتياد آور است و معمولا براي كوتاه مدت تجويز ميشود
    پروپرانولول:در افرادي كه آسم دارند نبايد مصرف شود.

داروها براي مدت معيني تجويز ميشوند .پروپرانولول و فلوكستين نبايد به طور ناگهاني قطع شوند.كم كم بايد دوز را پائين آوريد تا كاملا قطع كنيد....طبق دستور پزشكتان عمل كنيد...

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سلام
    معمولا دوره درمان افسردگی 6 ماه است...به نظر میرسد پزشک مشاور شما احتمالا تشخیص افسردگی خفیف را برای شما گذاشته باشد....دارو هائی که مصرف میکنید عوارض مهم و و پابر جائی ندارند با اینحال چون شما احساس بهبودی میکنید..
    بهتر است برای مدتی دارو ها قطع کرده...مثلا یک دوره سه ماهه... اگر مجددا احساس ناراحتی کردید...به پزشکتان مراجعه کنید. در غیر اینصورت دلیلی برای دائم مصرف کردن شما وجود ندارد. نکته ای را هم من اضافه کنم که دیده شده اثر روان درمانی پس ازیک دوره دارو درمانی... اثری مشابه دارو درمانی دارد.

amirali آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام
    من هم اولين بار به يك كلينيك مراجعه كردم و بعد از گفتگوي جلسه اول فلوكستين 10 و ترازودن 50 رو براي مدت سه هفته تجويز كردند.
    تا جايي كه ايشون گفتند افسردگي خفيف و وسواس فكري رو تشخيص دادند .
    ممنون مي شم در مورد اين داروها و دليل تجويزش توضيحي بدهيد. عوارضي وجود نداره؟

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط amirali
    سلام
    من هم اولين بار به يك كلينيك مراجعه كردم و بعد از گفتگوي جلسه اول فلوكستين 10 و ترازودن 50 رو براي مدت سه هفته تجويز كردند.
    تا جايي كه ايشون گفتند افسردگي خفيف و وسواس فكري رو تشخيص دادند .
    ممنون مي شم در مورد اين داروها و دليل تجويزش توضيحي بدهيد. عوارضي وجود نداره؟

در باره تشخیص .. حتما درسته و من نظری ندارم چون وقتی میتونم اظهار نظر کنم که با شما مصاحبه ای انجام داده باشم... اما در باره داروها.. ما قراره که اطلاعات کاملی از همه داروها رو به فارسی داشته باشیم...ظرف چند ماه آینده تهیه میشه.. ولذا فعلا به این لینک های انگلیسی اکتفا میکنیم...
    Fluoxetine
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...r/a689006.html
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/202247.html
    Trazodone
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...r/a681038.html
    اما اگر فرض را بر تشخیص افسردگی خفیف بزاریم... چند نکته رو در نظر داشته باشد..
    1- Fluoxetine معمولا با دوز 20 شروع میشه... و بعد بتدریج و در صورت صلاحدید پزشک بیشتر میشه
    2-برای اینکه اثر Fluoxetine دیده بشه باید حد اقل 4 هفته صبر کنیم...
    3-خواب آلودگی از مسائل مهم Fluoxetine هست... در رانندگی احتیاط کنید
    4- اگر با مصرف Fluoxetine دچار سردرد تهوع بی اشتهائی اضطراب و یا بیخوابی پایدار شدید به پزشک مراجعه کنید
    5-Trazodone را با غذا میل کنید..
    6- برای اثر کردن Trazodone دو هفته وقت لازم است...

amirali آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

ممنونم از پاسخ تون.
    ولي اگر درست متوجه شده باشم دكتر معالج من توضيحاتي كه در مورد دارو دادند با اونچه شما گفتيد تفاوت داره . مخصوصا اينكه گفتن فلوكستين باعث بيخوابي مي شه و حتما صبح مصرف كن!

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط amirali
    ممنونم از پاسخ تون.
    ولي اگر درست متوجه شده باشم دكتر معالج من توضيحاتي كه در مورد دارو دادند با اونچه شما گفتيد تفاوت داره . مخصوصا اينكه گفتن فلوكستين باعث بيخوابي مي شه و حتما صبح مصرف كن!

تصمیم گیری با خودتون هست... شما نظر ما رو خواستید من هم گفتم.. اگر به مطالب گفته شده من توجه کنید...میبینید که من گفتم.. فلوکسیتین هم بیخوابی میده هم خواب آلودگی.. این چیزی هست که در لینک انگلیسی مورد اشاره هم اومده
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...r/a689006.html
    difficulty falling asleep or staying asleep
    در عین حال در احتیاطات این دارو گفته که چون این دارو خواب آلودگی هم میده لذا اگر نیاز به تمرکز زیادی برای انجام کارهاتون دارید در مصرف این دارو احتیاط کنید..
    you should know that fluoxetine may make you drowsy. Do not drive a car or operate machinery until you know how this medication affects you
    در عین حال گفته پزشکتان هم صحیح است که توصیه کرده صبح ها مصرف کنید..این چیزی هست که در لینک انگلیسی هم اشاره شده...که اگر یکی قراره خورده بشه صبح ها بخورید و اگه قراره که دو تا ...یکی صبح و یکی ظهر بخورید...که من برای اینکه مطلب به درازا کشیده نشه اشاره نکردم..ولی من نگفتم وقت دیگه بخورید...!!!
    Fluoxetine (Prozac) capsule, tablet, and liquid are usually taken once a day in the morning or twice a day, in the morning and at noon

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت