جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: بد خوابي و افسردگي

mina_rad1977 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض بد خوابي و افسردگي

با سلام و خسته نباشيد
    خانمي هستم 25 ساله . 4 سال ازدواج كردم .از يك زندگي خوب و تقريبا مرفهي برخوردارم و كوچكترين مشكلي در زندگي ندارم.
    2سال پيش براي اولين بار يك شب نتونستم بخوابم و بعد اون هرشب اين اتفاق تكرار شد و من به سختي و به كمك قرصهاي ديمن هيدرانات كه براي ضد سرگيجه و خواب آور است به خواب ميرفتم. اين بدخوابي 3 ماه طول كشيد و من در اين مدت دچار افسردگي شديد و تيك عصبي در پا شدم . به نحوي كه وقتي به خواب ميرفتم با ضربه اي خفيف در پا از خواب مي پريدم و دندان هايم را سخت مي فشردم و پاهام رو فشار ميدام.
    بعد اينكه خودم را با رفتن سركار مشغول كردم اين حالت بدخوابي و استرس كم كم محو شد. اما گهگداري اين بي خوابي به سرم ميزنه و چند روزي دچار استرس شديدي ميشكم.اين بدخوابي با فشار دادن پاهايم به زمين و ساييدن دندانها به هم شروع ميشود. و چند وقتي اين حالت در من وجود دارد و كم كم فراموش ميشود.بعد اين بي خوابي دچار افسردگي ميشوم. اين بدخوابي كل زندگي من را مختل و دچار استرس و ناراحتي ميكند.
    در ضمن قابل ذكر استُ فقط كافي است كه شب احساس كنم نميتونم خوب بخوابم سريع اين حالت به من دست ميدهد. من هيچگونه قرص براي خواب استفاده نميكنم و از اعتياد به قرص مي ترسم.
    ممنون ميشم اگه راهنمايي بفرماييد

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

شما گفتید که:
    ..وقتي به خواب ميرفتم با ضربه اي خفيف در پا از خواب مي پريدم و دندان هايم را سخت مي فشردم و پاهام رو فشار ميدام.
    همان طور که خودتان گفته اید.. در بخواب رفتن مشکلی ندارید.. میخوابید اما زود از خواب بیدار میشوید.. و در عین حال اشاره
    به افسردگی می کنید.. من به علائم اختصاصی خواب بیماران افسرده اشاره میکنم.. اگر فکر میکنید واجد اون علائم هستید به یکی از مراکز مشاوره خدمات روانشناسی یا روانپزشکی مراجعه کنید... تا با مصاحبه ای که باتون انجام میدن.. پی ببرن که آیا واقعا افسرده هستید یا نه و احتیاج به درمان دارید یا نه.. چون ممکنه تظاهر بیماری افسردگی شما با مشکل خواب ظاهر بشه..
    اگر واجد شرایظ افسردگی نیستید.. به دستور العمل های ذکر شده در قالب لینک های معرفی شده توجه کنید

اختلالات خواب بیماران افسرده:
    به صورت بیدار شدن در صبح زود است.. بیمار 2-3 ساعت زودتر از زمانی که قبلا بیدار میشد.. بیدار میشود. بیمار مجددا به خواب نمی رود. و احساس بی قراری و خستگی میکند. در این حالت بیمار دچار افکار منفی نسبت به آن روز و گذشته و آینده
    می شود که این بیدار شدن در صبح زود به همراه افکار منفی در تشخیص بیماری اهمیت دارد. سایر اشکال اختلال خواب به صورت تاخیر در به خواب رفتن و بیدار شدن در شب است. بعضی بیماران بیش از حد می خوابند و با این حال صبح ها احساس خستگی دارند.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت