جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: افسردگی در مردان (اخبار و گزارشات)

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض افسردگی در مردان (اخبار و گزارشات)

  مردان افسرده اغلب نه فقط بی‌حوصله و تحت فشارند، بلکه بر خلاف زنان افسرده رفتاری پرخاشگرانه دارند.

  خبرگزاری اتریش از فرانکفورت و ماین گزارش داد، ماتیاس برگر (Mathias Berger)، عضو جامعه روانشناسان، روانپزشکان و بیماران عصبی آلمان توضیح می‌دهد: "اغلب این مردان رفتاری خصومت‌آمیز و تهاجمی دارند و آستانه تحمل آنها پایین است."

  به گفته وی، این قبیل مردان واکنش‌های نامتناسبی به وضعیت‌هایی که با آن مواجه می‌شوند، دارند. این در حالی است که خودشان هم متوجه نادرستی رفتارشان می‌شوند و از اینکه خشمگین شده‌اند، ابراز تاسف می‌کنند. به طور کلی، نارضایتی از خود و رفتاری که داشته‌اند، در بین مردان افسرده پدیده شایعی است.

  برگر گفت، علاوه بر رفتار خشونت‌آمیز، این قبیل مردان رفتارهای خطرناکی هم همچون رانندگی خطرناک یا رفتارهای ضداجتماعی دارند.

  به گفته این کارشناس، این افراد دلیل رفتارهای خود را اغلب به استرس و فشار کاری ربط می‌دهند، اما امکان ابتلا به بیماری روانی را در نظر نمی‌گیرند. تصور منفی اجتماعی از بیماری روانی هم علت مضاعفی است که این افراد به سختی بپذیرند به روانپزشک مراجعه کنند.

  به گفته برگر، نشانه‌های کلاسیک افسردگی همچون بی‌خوابی، بی‌حوصلگی و بی‌حالی اغلب در مراحل پیشرفته‌تر این بیماری ظهور پیدا می‌کنند.

  پرخاشگر بودن (مقالات)
  پرخاشگر بودن (مقالات)
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض چرا افسردگی مردان معمولاً تشخیص داده نمی شود؟

  آیا فردی خشن، عصبی و انزواطلب هستید؟ آیا همیشه مشغول کار کردن می باشید، نوشابه های الکلی فراوانی می نوشید، داروهای غیر قانونی استفاده می کنید و از طریق فعالیت های پرمخاطره به دنبال شور و شوق هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، به افسردگی مردانه دچار شده اید که وینستون چرچیل آن را سگ سیاه می نامد. چرچیل سعی می کرد که این افسردگی خود را از طریق کار سخت بی اراده و نوشیدنی فراوان، دفع کند. برای افسردگی آقایان، استراتژی های غلبه آمیز- یک نوع ناسالم- ممکن است بی احتیاط رانندگی کردن، رابطه جنسی پرخطر باشد. اما هیچ کدام از اینها راه درمان طولانی مدت برای افسردگی نیستند. حتی بدتر: اگر شخص افسرده باشد و تصمیم به خودکشی داشته باشد.

  ● مسائل پشت افسردگی مردان

  بر اساس آمار موسسه ملی سلامت روان، افسردگی، سالیانه ۶ میلیون مرد و ۱۲ میلیون زن را در آمریکا تحت تاثیر قرار می دهد،. اما تفاوت زیاد این ارقام گویای همه داستان نمی باشد. هر چند که تعداد مرد افسرده کمتر می باشد. اما این فرضیه به طور کاملا صحیح نمی باشد. محققان در تلاش هستند تا علت و چگونگی تفاوت افسردگی زنان و مردان را پیدا کنند و به دنبال آن راه درمانی ارائه کنند. اگر چه مسائل جای بحث و گفتگو دارند، اما احتمالاتی نیز وجود دارد: ممکن است افسردگی مردان مبهم باشد.

  مردان و زنان علائم افسردگی متفاوتی را بروز می دهند. تعداد مردان افسرده که دست به خودکشی می زنند بیشتر از زنان می باشد. مردان باید مهارت های لازم برای غلبه بر افسردگی را یاد بگیرند.

  ● افسردگی مردان ممکن است تشخیص داده نشود

  افسردگی مردان نامشخص تر از افسردگی زنان می باشد. علل این مسئله عبارتند از:

  ▪ بی میلی برای بحث در مورد علائم افسردگی

  به عنوان یک مرد، شاید برای صحبت کردن راجع به علائم خود با خانواده و دوستان خودتان رو راست نباشید، به ویژه بیان احساسات خود، بنابراین با متخصص در این زمینه مشورت کنید. و اگر نه افسردگی شما به طور صحیحی درمان نخواهد شد.

  ▪ اینکه فرد، بیماری روانی خود را تهدیدی برای مردانگی خود بداند

  مثل خیلی از مردان دیگر، شاید به استقلال، مناعت طبع و وارستگی خود تاکید داشته باشید. شاید بیان احساسات مربوط به افسردگی خود را جدا از حالات مردانه خود بدانید و تمایلی برای بروز آنها نداشته باشید در صورتی که با بیان آنها می توانید افسردگی را سرکوب کنید.

  ▪ بروز ندادن علائم افسردگی

  علائم افسردگی مردان کمتر واضح می باشند. برای نمونه، شاید برای نهان کردن علائم افسردگی از نوشیدنی های الکلی استفاده کنید. همچنین امکان دارد که بیشتر از علائم جسمی افسردگی بنالید تا از مشکلات رفتاری و احساسی آن. و شاید علائم افسردگی شما با علائم افسردگی معمول همخونی نداشته باشد. همه اینها بررسی افسردگی مردان را سخت تر می سازد و همچنان در پرده ای از ابهام باقی می ماند.

  ▪ مخالفت با درمان بیماری روانی

  گاهی اوقات، با وجود اینکه افسردگی مردان مشخص می شود اما با درمان خود مخالفت می کنند. شاید نگران خراب شدن وجه خود در محل کار خود می باشند یا فکر می کنند دیگر خانواده و دوستان به آنها احترام نمی گذارند.

  ▪ علائم افسردگی مردان

  علت تفاوت افسردگی زنان و مردان می تواند هورمون ها، مواد شیمیایی مغز یا روش های غلبه بر آن باشد. علائم و نشان افسردگی مردان شامل موارد زیر می باشند: رفتار خشن و ناسزا آمیز، خشم نامناسب، رفتار گریزآمیز، درگیری در ورزش و کار، رفتار مخاطره آمیز از قبیل رانندگی بی ملاحظه، رابطه جنسی نامشروع، مصرف بیش از حد الکل و مواد مخدر، خطور افکار خودکشی به ذهن. تمام اینها می توانند شناسایی افسردگی مردان را سخت تر کنند و حتی ممکن است منجر به تشخیص نادرست شوند.

  ▪ افسردگی مردان و خودکشی

  اگر چه زنان بیشتر اقدام به خودکشی می کنند، اما مردان بیشتر، خودکشی را به سرانجام می رسانند. مردان سفید پوست پیرتر، در بیشترین خطر خودکشی می باشند. علل بیشتر به سرانجام رساندن خودکشی توسط مردان موارد زیر می باشند:

  ۱) استفاده از روش های مهلکتر (استفاده از تفنگ)

  ۲) تسریع در عمل خودکشی

  ۳) بروز علائم اخطار کمتر، یعنی صحبت درباره خودکشی

  ● زمانی که فکر خودکشی به مغز شما خطور می کند

  اگر زمانی فکر خودکشی به ذهن شما رسید، هر چه سریع تر از دیگران کمک بگیرید و با آنها صحبت کنید. بهترین انتخاب و گزینه زنگ زدن به اورژانس می باشد. اگر به هر دلیلی از این کار خودداری می کنید، خود را به یکی از اعضای خانواده خود برسانید، یا به یک دوست روان پزشک یا فرد حرفه ای زنگ بزنید.

  ● افسردگی مردان و مهارت های لازم

  مثل خیلی مردان دیگر، شاید فکر کنید که افسردگی شما شدید نیست. شاید با خود فکر کنید که می توانید بر آن غلبه کنید. یا شاید علائم آن را مخفی سازید و اقدام به نوشیدن الکل یا داروهای غیر مجاز کنید، یا ساعات کاری خود را بیشتر کنید، اما همه اینها برای غلبه بر افسردگی بی فایده می باشند و بیماری شما را مزمن تر می کنند و بیچاره می مانید و زندگی از کف شما خارج می شود. باید مهارت لازم را برای درمان افسردگی بیاموزید، نه اینکه به طور خودکار به الکل و چیزهای دیگر روی بیاورید. روان پزشکان برای آموزش این مهارتها مناسب می باشند. این مهارتها شامل موارد زیر هستند:

  ▪ اهداف: اهداف واقعی خود را مرتب ساخته و کارهای خود را رتبه بندی کنید.

  ▪ پشتیبانی: از حمایت احساسی خانواده، همسر یا دوستان خود بهره کافی بجویید.

  ▪ فعالیت ها: به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازید، فعالیت هایی از قبیل ورزش، رفتن به سینما، فوتبال یا ماهیگیری.

  ▪ تصمیم ها: تا بهبود افسردگی خود، تصمیمات مهم زندگی خود را به تاخیر بیاندازید (مثل تغییر شغل). خیلی از درمان های موثر در جامعه در دسترس می باشند، هر چه زودتر برای درمان افسردگی خود اقدام کنید و اگر نه عواقب آن مخرب می باشند.  پورتال سیمرغ
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  روش‌هاي درماني افسردگي براي مردان سالمند موثر نيست


  محققان مي‌گويند؛ روشهاي معمول درمان افسردگي براي مردان سالمند موثر نيستند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، بر اساس نتايج يك تحقيق استراليايي درمانهاي ضد افسردگي براي سالمندان به طور كامل تاثير نمي‌كند و مبتلايان را با مشكلي دست به گريبان مي‌سازد كه با عنوان «كوتاه كردن زندگي مردم» شناخته شده است.

  در اين پژوهش، ميزان تاثيرگذاري داروهاي ضد افسردگي و يا روان درماني براي مردان افسرده در حدود سن 68 سالگي به بالا، مورد آزمايش و ارزيابي قرار گرفت. اين يافته سبب تعجب و شگفتي محققان شد؛ چون متوجه شدند كه در كمتر از نيمي از بيماران اين روشهاي معالجه ممكن است تاثيرگذار باشند.

  پروفسور اوسوالدو آلميدا، رييس پژوهشي مركز سلامت و سالخوردگي استرالياي غربي در دانشگاه غرب استراليا دراين باره گفت: اين آمار، موضوع مهمي است. بيش از نيمي از مردان سالمندي كه به افسردگي مبتلا بوده و از داروهاي ضد افسردگي يا روان درماني استفاده كردند واكنش كاملي به درمان نداشته‌اند.

  به گزارش شبكه خبري اي بي سي، بنابراين بايد فورا براي بهبود روش درمان افسردگي در اين گروه سني، اقداماتي صورت بگيرد. محققان مي‌گويند؛ افسردگي دوران پيري در واقع عمر انسانها را كوتاه مي‌كند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  پدران افسرده، يادگيري فرزندانشان را به تاخير مي‌اندازند


  طبق نتايج مطالعات جديد؛ کودکان پدران افسرده نسبت به ساير همسالان خود از تعداد لغات کمتري استفاده مي‌کنند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، نتايج اين تحقيقات که بر روي 5 هزار خانواده انجام گرفته است نشان مي‌دهد؛ افسردگي مادران در اين امر بي تاثير است.

  محققان مي گويند: فرزندان 2 ساله پدران افسرده به طور ميانگين 5/1 لغت کمتر از ساير کودکان به کار مي‌برند. اين تفاوت ممکن است کوچک به نظر برسد اما وقتي تاثير آن در تکامل يادگيري گفتار کودک در نظر گرفته شود تفاوت واضح‌تر خواهد بود.

  اين يافته‌ها نشان مي‌دهد که مادران افسرده ميزان کتاب خواندن براي کودکانشان را کاهش نمي‌دهند اما پدران افسرده به طور ميانگين 9 درصد کمتر از ساير پدران براي فرزندانشان کتاب مي‌خوانند و اين امر مي‌تواند در يادگيري فرزندان تاثير بگذارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افسردگی پدران بر جسم و روح دختران تاثیر می‌گذارد

  تحقیقات نشان داده است دختران در خانواده های پر تنش به ویژه در شرایطی که پدر مبتلا به افسردگی باشد، تحت تاثیر عوامل روحی دچار بلوغ زودرس می شوند.
  به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر محققان دانشگاه ویسکانسین کودکان را از سنین پیش دبستانی تا نوجوانی مورد بررسی قرار داده اند و در ضمن با والدین آنها نیز در مورد میزان استرس و مشکلات خانوادگی و مالی و حتی افسردگی والدین صحبت کرده اند.

  آنها دریافته اند دخترانی که در خانواده های مستحکم زندگی می کنند و بیشتر تحت حمایتهای منسجم والدین هستند، دیرتر دچار تغییرات هورمونی و رسیدن به مرحله بلوغ می شوند.

  در این میان دخترانی که در خانواده هایی زندگی می کنند که بین والدین مشکلات عاطفی وجود دارد و خانواده تحت تاثیر مشکلات مالی و اقتصادی و کمبودهای گوناگون است و به ویژه پدران مبتلا به افسردگی هستند، بیشتر و زودتر به تغییرات بلوغ می رسند.

  نکته اینجاست که دختران ارتباط عاطفی خاصی با پدر دارند به همین دلیل ناراحتی های پدران بیشتر از مادران آنها را از نظر جسمی و روحی تحت تاثیر قرار می دهد.

  البته لازم به ذکر است که یکی از عوامل تعیین کننده زمان بلوغ در دختران سابقه این مورد در مادران و در ضمن اضافه وزن آنهاست. اما مشخص شده عاملی مهم تر از ژنتیک در این مسئله موثر است و آن هم وضعیت روانی و عاطفی خانواده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت