جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 10 از 10 مجموع

موضوع: افسردگي

ياسمن آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض افسردگي

با عرض سلام و خسته نباشيد
    من دختري 24 ساله هستم حدود 4 يا 5 سال پيش دچار افسردگي شدم افسردگي شديد
    خيلي برام سخت بود ولي تحمل كردم تمام احساساتم ونگرشهام عوض شده بود موضوع را به هيچكس نگفتم تو اينترنت خيلي گشتم و فهميدم همه اينها دليل بر افسردگي من داره
    خيلي مقابله كردم وخو ب شدم تمام شرايط زندگيم را عوض كردم وبه خودم گفتم بايد خوب بشم و شدم
    ولي يك سال بعد از خوب شدنم بعد ارز يك اتفاقي من دوباره دچار آن افكار ازاردهنده شدم خيلي شديدتر از دفعه قبل
    هرچه اراده مي كردم هيچ فرقي به حالم نمي كرد تا رفتم دكتر وبرام داروي فلوكستين داد و همزمان با آن هم شرايط زندگيم به كل عوض شد و من به تدريج خوب شدم والان 2 سال هست كه هيچ آثاري از آن بيماري در من نيست و سعي مي كنم مه روحيه ام هم هر روز بهتر بشه
    ولي نگران اين هستم كه ممكنه من باز هم دچار اين بيماري بشم
    البته من داروي فلوكستين را فقط 3 ماه مصرف كردم
    براي اينكه اين بيماري دوباره در من عود نكنه بايد چيكار بكنم
    چون خيلي بيمار ي وحشتناكي است
    با تشكر

nastaran42 آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    Shiraz

پیشفرض

سبك زندگيتان را در همان حالتي نگه داريد كه افسردگي را از شما دور كرده است و همواره آن را بهبود دهيد...و اگر خداي نكرده دوباره به سراغتان آمد از مشاوره پزشكي و در صورت تشخيص پزشك از دارو كمك بگيريد....سعي كنيد اطلاعاتتان را از اين بيماري و همينطور از مطالب مفيد براي زندگي روزمره افزايش دهيد....دانش بيشتر شما را به زندگي مسلط تر ميسازد...

اشكان آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض سلام

من اشکان 22 ساله از تهرانم .

منم مثله شما همین مشکل را دارم البته شدیدتر ولی سعی کردم خودم را به کارهایی که
    علاقه دارم وقف بدم.تا کمتر فکر بیهوده بکنم.اگر شما نظر بهتری دارین لطف کنید و به منم
    بگین.

با تشکر و آرزوی سالی پر از موفقیت برای شما. :) (اشکان)

loneliness_man2004@yahoo.com

>:D<www.rezab.8m.com>:D<@};->:D<

بابك1361 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

چون مشكل مشابه داشتم بهتر ديدم موضوعي جديد ايجادنكنم
    23ساله ساكن تهرانم از 6 سال پيش دچار افسردگي شدم كه شديد هم شد .از دو سال پيش درمان دارويي را آغاز كردم كه اكنون وضعم بهتر است.روزي 4 قرص ايمي پرامين50 مصرف ميكنم.اماهنوز از مشكلات زير رنج ميبرم:
    -به شدت حسرت گذشته را مي خورم.مثلن اينكه كساني كه در دبيرستان درسشان در سطح من بود امسال اكثرن دررشته هاي خوب ليسانس خود راميگيرنداما من به دليل بيماري نتوانستم با آنها وارد دانشگاه شوم يا وقتم كه در اين مدت هدر رفته وچند مورد ديگر .ميدانم نبايد حسرت گذشته را خورد .اما نمي توانم. :cry:
    -تحمل تحت فشار روحي قرار گرفتن را ندارم.درشرايط حساس اظطراب و استرس شديدي به من دست ميدهد.در اوقات فراغت يا بيكاري يا بلاتكليفي احساس پوچي به من دست ميدهد.
    خيلي اوقات احساس تنهايي مي كنم .اما شخص مناسبي براي گفتگو ندارم. :cry:
    -براي حل مشكلات خود كتب و مقالات متعددي خوانده ويادداشتهايي نيز برداشته ام.اما قادر به عمل كردن به آنها نيستم(ضعف اراده) :cry:

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط بابك1361
    چون مشكل مشابه داشتم بهتر ديدم موضوعي جديد ايجادنكنم
    23ساله ساكن تهرانم از 6 سال پيش دچار افسردگي شدم كه شديد هم شد .از دو سال پيش درمان دارويي را آغاز كردم كه اكنون وضعم بهتر است.روزي 4 قرص ايمي پرامين50 مصرف ميكنم.اماهنوز از مشكلات زير رنج ميبرم:
    -به شدت حسرت گذشته را مي خورم.مثلن اينكه كساني كه در دبيرستان درسشان در سطح من بود امسال اكثرن دررشته هاي خوب ليسانس خود راميگيرنداما من به دليل بيماري نتوانستم با آنها وارد دانشگاه شوم يا وقتم كه در اين مدت هدر رفته وچند مورد ديگر .ميدانم نبايد حسرت گذشته را خورد .اما نمي توانم. :cry:
    -تحمل تحت فشار روحي قرار گرفتن را ندارم.درشرايط حساس اظطراب و استرس شديدي به من دست ميدهد.در اوقات فراغت يا بيكاري يا بلاتكليفي احساس پوچي به من دست ميدهد.
    خيلي اوقات احساس تنهايي مي كنم .اما شخص مناسبي براي گفتگو ندارم. :cry:
    -براي حل مشكلات خود كتب و مقالات متعددي خوانده ويادداشتهايي نيز برداشته ام.اما قادر به عمل كردن به آنها نيستم(ضعف اراده) :cry:
    من سوال شما رو ندیدم
    این مشکلاتی که دارید بیشتر جنبه فکری داره و نمیشه گفت که مستقیما ارتباط با افسردگی شما داره. این قبیل مشکلات چیزی نیست که بخواهیم بگیم تشخیص از اول غلط بوده .. یا اینکه تشخیص درست بوده و باید مثلا استراتژی درمان رو عوض کنیم.طبق گفته خودتان تشخیص و درمان صحیح انجام شده و شما هم احساس رضایت دارید.. اما در عین حال توصیه شده که اگر استرس های روانی اجتماعی به بیمار فشار میاره اونها باید تعدیل بشه.. وگرنه این خطر هست که مجددا مشکلشون عود کنه. در این مرحله شما بیشتر به یک روانشناس بالینی احتیاج دارید تا راهنمائیتون کنه.. که با توجه به مشکلاتی که دارید و داشتید.. چگونه از پس ناراحتی های روحیتون بر بیائید. و تا اونجائیکه سواد من اجازه میده فکر نکنم داروهائی باشه که بتونه هم اصل افسردگیتون رو رفع کنه و هم این قبیل مشکلات رو. برای تایید گفته هام این مطلبو میگم که اگر بیماری تحت درمان دارویی افسردگی هست( منظورم برای جلوگیری از موارد عود...) اگر تفکر بیمار نسبت به زندگی دچار اشکال شده.. توصیه شده که از روش درمان شناختی و یا همان cognitive therapy هم استفاده بشه تا بتونیم فکر بیمار رو بهتر کنیم و استفاده از همین روش باعث شده میزان عود اینها کمتر بشه

موقعیت
    تهران

پیشفرض

با تشكر فراوان از آقاي دكتر
    من فكر مي كنم اين مشكلات با افسردگيم رابطه مستقيم دارد.يعني هردو همديگر را تقويت ميكنند.
    روش درمان شناختي آيا بوسيله خود روانشناس باليني انجام مي شود يا روانپزشك؟ امكان دارد در باره اين روش كمي توضيح دهيد؟
    بار ديگر از شما كمال تشكر رادارم

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با تشكر فراوان از آقاي دكتر
    من فكر مي كنم اين مشكلات با افسردگيم رابطه مستقيم دارد.يعني هردو همديگر را تقويت ميكنند.
    روش درمان شناختي آيا بوسيله خود روانشناس باليني انجام مي شود يا روانپزشك؟ امكان دارد در باره اين روش كمي توضيح دهيد؟
    بار ديگر از شما كمال تشكر رادارم
    شناخت درمانی برای درمان علائم و رفتار های غیر طبیعی بکار میرود که علت باقی ماندن آنها روش تفکر بیمار در مورد این رفتار هاست. درمان های شناختی یک کار تخصصی هست.. اما بر خی اقدامات ساده تر مثل آرمیدگی(relaxation) .. در معرض قرار دادن یا مواجهه(exposure) و درمان اضطراب(anxiety management) در حوزه کاری غیر متخصصان نیز قرار میگیرد.. بنا براین من جمله قبلی خودم رو که در post قبلی.. در باره تخصص مورد نیاز نوشته بودم.. اصلاح میکنم.

موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام مجدد.
    می خواستم اندکی درباره داروی ایمی پرامین توضیح دهید.
    1-در مورد چه بیماریهایی و چه نوع ازافسردگی تجویز می شود؟
    2-چه عوارضی دارد ؟چه هنگام مصرف و چه بعد ازمصرف(در دراز مدت).ایا برمیزان خواب یا نیروی جنسی اثر می گذارد؟
    با تشکر فراوان

sogol24 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

ایمی پرامین براي افسردگي هاي اندروژنيك:شب ادراري بچه هاي بالاي 7-8 سال و براي كنترل علايم افرادي كه عقب ماندگي هاي ذهني دارند؛ تجويز ميشه .
    عوارضش شامل رخوت؛سستي:خستگي؛طپش قلب؛بيقراري؛تشنج؛بيخوابي؛ كابوس؛تعريق؛افت فشار خون(خصوصا در حالت ايستاده)؛لرزش؛مور مور شدن و افزايش وزنه.ممكنه مختصري ميل جنسي رو كاهش بده.ولي فكر ميكنم قطع مصرف مشكلو برطرف كنه.
    دارو رو به هيچ وجه سر خود قطع نكنيد؛همراه دارو از الكل و ساير ارامبخشها استفاده نكنيد.

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام مجدد.
    می خواستم اندکی درباره داروی ایمی پرامین توضیح دهید.
    1-در مورد چه بیماریهایی و چه نوع ازافسردگی تجویز می شود؟
    2-چه عوارضی دارد ؟چه هنگام مصرف و چه بعد ازمصرف(در دراز مدت).ایا برمیزان خواب یا نیروی جنسی اثر می گذارد؟
    با تشکر فراوان
    پاسخ کامل از طرف گل سرخ داده شد.. اما چون من این مطلب رو دیشب آماده کرده بودم حیفم اومد که اونو درج نکنم

ایمی پرامین جزء داروهی اعصاب و روان و در دسته داروهائی هست که اصطاحا بهش میگن سه حلقه ای ها.
    درمان افسردگی- درمان مشکلات شب ادراری کودکان و نوجوانان - درمان بیش فعالی - درمان پرخوری عصبی - درمان حالتهای ترک کوکائین- جلوگیری از سردرد- کهیر ناشی ار سرما- درمان یک بیماری خواب بنام نارکولپسی - درد های عصبی مثلا در زونا- درمان وابستگی به نیکوتین- درمان بعضی از حملات اضطراب- قدیم ها در درمان زخم معده- بی اختیاری ادراری -از جمله مصارف دارو هست
    در باره عوارض دارو.. در متنی که در پائین نامه وجود داره بطور کامل در بارش صحبت شده.. اما بله..خواب آلودگی میده
    و همینطور. اختلال موقت جنسی هم میده.. اما همین داروی ایمی پرامین از نظر خواب آوری کمترین خاصیت رو داره..
    لوفپرامین هم این خاصیت رو داره. و ایمی پرامین انتخاب خوبی هست.. اما ممکنه سوالت این باشه که در دسته داروهای هم خانواده ایمی پرامین داروئی هست که نسبت به اون اختلال جنسی کمتری بده... که باید بگم حتما هست.. ولی من مطمئن نیستم
    بهتره با پزشکت مشورت کنی
    Antidepressants, Tricyclic (Systemic
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/202055.html

IMIPRAMINE HCI

موارد مصرف‌: ايميپرامين‌ براي‌ رفع‌ بيماري‌افسردگي‌ و نيز شب‌ادراري‌ در كودكان‌تجويز مي‌شود.

مكانيسم‌ اثر: از طريق‌ مهار برداشت‌ مجددنوراپي‌نفرين‌ و سروتونين‌ توسط پايانه‌سلول‌ عصبي‌ پيش‌سيناپسي‌، غلظت‌سيناپسي‌ آنها را در سيستم‌ عصبي‌مركزي‌ افزايش‌ مي‌دهد.

فارماكوكينتيك‌: اين‌ دارو پس‌ از تجويزخوراكي‌ به‌ سرعت‌ و بطور كامل‌ جذب‌مي‌شود. داراي‌ متابوليسم‌ گذر اول‌ كبدي‌بوده‌ و متابوليت‌ فعال‌ آن‌ دزيپرامين‌مي‌باشد. راه‌ دفع‌ دارو كليوي‌ است‌.

موارد منع‌ مصرف‌: در موارد سكته‌ قلبي‌اخير، آريتمي‌ (بخصوص‌ ايست‌ قلبي‌)،حالات‌ مانيك‌ و نارسائي‌ كبدي‌ نبايدمصرف‌ شود.

هشدارها: در موارد زير مصرف‌ اين‌ دارو بااحتياط صورت‌ گيرد:

بيماري‌ قلبي‌ ـ عروقي‌، سابقه‌ صرع‌نارسايي‌ كبدي‌، بيماري‌ تيروئيد،فئوكروموسيتوم‌، سابقه‌ مانيا، جنون‌،گلوكوم‌ با زاويه‌ بسته‌، سابقه‌ احتباس‌ادرار، الكتروشوك‌ درماني‌ همزمان‌ وپورفيري‌.

عوارض‌ جانبي‌: خشكي‌ دهان‌،خواب‌آلودگي‌، تاري‌ ديد، يبوست‌، تهوع‌،اشكال‌ در ادرار كردن‌، عوارض‌ قلبي‌ ـعروقي‌، واكنش‌هاي‌ ازدياد حساسيت‌،اختلالات‌ رفتاري‌، اختلالات‌ حركتي‌، تداخل‌در فعاليت‌ جنسي‌، تغييرات‌ قند خون‌،افزايش‌ اشتها و وزن‌ عوارض‌ اندوكرين‌مثل‌ ژنيكوماستي‌، اختلالات‌ خوني‌ وهيپوناترمي‌ از عوارض‌ جانبي‌ داروهستند.

تداخل‌هاي‌ دارويي‌: مصرف‌ همزمان‌ باداروهاي‌ ضد آريتمي‌ خطر آريتمي‌ بطني‌ راافزايش‌ مي‌دهد. مصرف‌ همزمان‌ اين‌ دارو بامهار كننده‌هاي‌ آنزيم‌ MAOباعث‌ تحريك‌CNS و بالا رفتن‌ فشار خون‌ مي‌گردد. اين‌دارو از طريق‌ كاهش‌ آستانه‌ تشنج‌ با اثرداروهاي‌ ضد صرع‌، مقابله‌ مي‌كند. بعضي‌ ازداروهاي‌ ضد صرع‌ با كاهش‌ غلظت‌پلاسمايي‌ اين‌ دارو، اثر ضد افسردگي‌ آن‌ راكاهش‌ مي‌دهند. اين‌ دارو اثر پايين‌ آورنده‌فشار خون‌ كلونيدين‌ و گوانتيدين‌ را كاهش‌مي‌دهد و در صورت‌ قطع‌ ناگهاني‌ اين‌ دودارو خطر افزايش‌ فشار خون‌ زياد مي‌شود.مصرف‌ همزمان‌ اين‌ دارو با فنوتيازين‌هاموجب‌ افزايش‌ عوارض‌ جانبي‌آنتي‌موسكاريني‌ مي‌شود. مصرف‌ همزمان‌اين‌ دارو با نورآدرنالين‌ باعث‌ افزايش‌ فشارخون‌ و با آدرنالين‌ باعث‌ زيادي‌ فشارخون‌ وآريتمي‌ مي‌گردد اما تجويز همزمان‌ بابي‌حس‌ كننده‌هاي‌ موضعي‌ حاوي‌ آدرنالين‌بنظر مي‌رسد كه‌ بي‌خطر باشند. سايمتيدين‌با مهار متابوليسم‌ اين‌ دارو، غلظت‌پلاسمايي‌ آن‌ را افزايش‌ مي‌دهد.

نكات‌ قابل‌ توصيه‌: 1 ـ از قطع‌ ناگهاني‌مصرف‌ دارو پرهيز شود. در صورت‌ نياز،كاهش‌ مقدار مصرف‌ بتدريج‌ در طول‌ يك‌دوره‌ حداقل‌ 4 هفته‌اي‌ بايد انجام‌ شود.

2 ـ در هفته‌هاي‌ اول‌ درمان‌ به‌ دليل‌ افزايش‌تمايل‌ به‌ خودكشي‌ بايد بيمار را تحت‌نظرقرار داد.

3 ـ بيش‌ از يك‌ داروي‌ ضدافسردگي‌ دريك‌زمان‌ نبايد تجويز شود.

4 ـ براي‌ شروع‌ اثرات‌ درماني‌ اين‌ داروحداقل‌ 2 هفته‌ وقت‌ لازم‌ است‌.

5 ـ درمان‌ سالمندان‌ بايد با حداقل‌ مقدارشروع‌ شود زيرا به‌ عوارض‌ جانبي‌ اين‌دارو حساس‌ ترند.

6 ـ به‌ علت‌ نيمه‌ عمر طولاني‌ دارو، تجويزيكباره‌ مقادير آن‌ در موقع‌ خواب‌، كفايت‌مي‌كند.

7 ـ به‌ بيمار يادآوري‌ شود كه‌ در صورت‌بروز علائم‌ آنتي‌موسكاريني‌ به‌ درمان‌ادامه‌ دهد چون‌ به‌ اين‌ اثرات‌ تا حدي‌ تحمل‌حاصل‌ مي‌شود.

8 ـ در صورت‌ وجود سابقه‌ مصرف‌ مهاركننده‌هاي‌ آنزيم‌ MAO توسط بيمار، بايددو هفته‌ بعد از قطع‌ آن‌، مصرف‌ اين‌ دارو راآغاز نمود.

9 ـ در صورت‌ ضرورت‌ مصرف‌ داروهاي‌مهار كننده‌ MAO بايد حداقل‌ يك‌ هفته‌ ميان‌قطع‌ اين‌ دارو و شروع‌ مصرف‌ داروي‌جديد فاصله‌ ايجاد شود.

10 ـ اين‌ دارو با ايجاد خواب‌آلودگي‌، ممكن‌است‌ بر اعمالي‌ كه‌ نياز به‌ مهارت‌ دارند،مثل‌ رانندگي‌، تأثير بگذارد.

مقدار مصرف‌: در افسردگي‌ ابتدا تا حداكثرmg/day 75 در مقادير منقسم‌ مصرف‌مي‌شود و سپس‌ بتدريج‌ تا ميزان‌150-200 ميلي‌گرم‌ افزايش‌ مي‌يابد (تا300 ميلي‌گرم‌ در بيماران‌ بستري‌). ممكن‌است‌ تا حداكثر 150 ميلي‌گرم‌ بصورت‌ يك‌جا در موقع‌ خواب‌ تجويز شود. مقدارداروي‌ نگهدارنده‌ mg/day 50-100 است‌.در سالمندان‌ ابتدا mg/day 10 تجويزمي‌شود كه‌ بتدريج‌ به‌ 30-50 ميلي‌گرم‌افزايش‌ مي‌يابد. براي‌ درمان‌ شب‌ادراري‌،در كودكان‌ 7 ساله‌، 25 ميلي‌گرم‌، 8-11ساله‌ 25-50 ميلي‌گرم‌، بيش‌ از 11 سال‌5-75 ميلي‌گرم‌ در موقع‌ خواب‌ تجويزمي‌شود. حداكثر دوره‌ درمان‌، 3 ماه‌مي‌باشد.

اشكال‌ دارويي‌:

As HCI:

Coated Tablet: 10 mg, 25 mg, 50 mg

Injection: 25 mg/2ml

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت