نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض افسردگي و کشيدن سيگار به يک اندازه مهلک هستند

  پژوهشهاي جديد نشان داد:
  افسردگي و کشيدن سيگار به يک اندازه مهلک هستند


  پژوهشگران دانشگاه برگن در نروژ و انستيتو روانپزشکي کالج کين لندن دريافتند که افسردگي مي‌تواند به اندازه کشيدن سيگار مرگبار باشد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه کرمانشاه، در تحقيقات به عمل آمده در اين خصوص پژوهشگران دريافتند که آمار مرگ و مير ناشي از افسردگي و کشيدن سيگار در مواردي به يک اندازه است.

  از نکات جالب اين تحقيق مقايسه تاثيرات مخرب افسردگي صرف و ترکيبي از افسردگي و نگراني بر سلامت انسان بود و در اين خصوص تاکيد شد که ترکيب افسردگي و نگراني در قياس با افسردگي صرف مي‌تواند خطر کمتري براي فرد به همراه داشته باشد و در واقع نگراني در اين مورد خاص براي فرد جنبه مثبت در برخواهد داشت.

  پژوهشگران معتقدند که علت اين مسئله روشن و شفاف است؛ افرادي که صرفا افسرده هستند در جستجوي کمک براي رفع مشکل خود برنمي‌آيند، اما آنهايي که در کنار افسردگي دچار نگراني نيز مي‌باشند، درصدد دريافت کمک براي رفع مشکل خود برخواهند آمد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افسردگي در مقايسه با بيماري‌هاي مزمن نظير آنژين، التهاب مفاصل، آسم و ديابت، آسيب بيشتري به سلامت افراد مي‌رساند.

  محققان اعلام كردند افسردگي در مقايسه با بيماري‌هاي مزمن نظير آنژين، التهاب مفاصل، آسم و ديابت، آسيب بيشتري به سلامت افراد مي‌رساند.


  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رويترز، محققان دريافتند در صورتي كه افراد به بيماري‌هاي ديگري مبتلا باشند، افسردگي بيماري آنها را تشديد مي‌كند.

  محققان كه نتايج پژوهش‌هاي خود را در نشريه پزشكي “لانست” منتشر كرده‌اند ، در بزرگترين تحقيق جهاني مبتني بر جمعيت ، تاثير افسردگي بر سلامتي با چهار بيماري مزمن ديگر مقايسه نمودند.

  “سومنات چاترجي” از سازمان بهداشت جهاني و مجري اين تحقيقات گفت، پژوهشگران تاثير بيماري‌هاي مختلف را بر سلامتي با پرسش از افراد درباره توانايي آنها براي انجام فعاليت‌هاي روزمره مانند تحرك ، نگاه كردن به اجسام از فاصله دور و يادآوري اطلاعات، برآورد كردند.

  محققان از نمرات صفر تا ‪ ۱۰۰‬براي نشان دادن وضع سلامتي افراد استفاده نمودند.

  اين يافته‌ها نشان مي‌دهد افسردگي بيشتر از ساير بيماري‌ها به وضعيت سلامتي آسيب مي‌رساند.

  اين گروه از داده‌هاي سازمان بهداشت جهاني كه از ‪ ۶۰‬كشور جهان و بيش از ‪ ۲۴۰‬هزار فرد جمع آوري شده بود استفاده كردند تا نشان دهند بطور ميانگين بين ‪ ۹‬تا ‪ ۲۳‬درصد افراد علاوه بر ابتلا به يك يا تعداد بيشتري از چهار بيماري مزمن (آسم،آنژين،تورم مفاصل و ديابت)، از افسردگي نيز رنج مي‌برند.

  محققان مي‌گويند همراه‌شدن ديابت با افسردگي، ناتوان‌كننده ترين تاثير را بر افراد دارد.

  چاترجي افزود درصورتي كه فرد به مدت يك سال بطور توام به ديابت و افسردگي مبتلا باشد، در واقع فقط از ‪ ۶۰‬درصد سلامت كامل برخوردار است.

  وي خاطرنشان كرد يافته‌هاي اين تحقيق نشان مي‌دهد باتوجه به آنكه افسردگي تاثير فزاينده‌اي بر افراد مبتلا به بيماري‌هاي مزمن دارد، درمان بهتري بايد براي افسردگي فراهم شود.

  مجري اين تحقيق گفت بيماران مبتلا به بيماري‌هاي مزمن نيز به افسردگي دچار مي‌شوند و اگر افسردگي مديريت نشود نمي‌توان سلامت اين افراد را بهبود بخشيد چرا كه افسردگي بيماري مزمن را وخيم‌تر مي‌كند
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0