جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: احساس افسردگی دارم

 1. #1
  سيما- د آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jul 2008
  ارسالها
  1

  پیشفرض احساس افسردگی دارم

  سلام

  چند سالي هست حالتهاي خيلي خيلي بدي دارم. تا مدتها فكر ميكردم به خاطر تنهاييه و شايد به خاطر گوشه گيري منه. بعد از ازدواجم فكر ميكردم بهتر بشم، درواقع نشدم هيچ، بدتر هم شدم.

  چند ماه پيش خيلي اتفاقي توي تله تكس موضوعي درباره افسردگي خوندم و متوجه شدم كه مبتلا به افسردگي هستم. از علائم افسردگي فقط 2، 3 مورد رو در خودم نديدم.

  اين موضوع رو با همسرم مطرح كردم به اميد اينكه منو كمكم كنه، چون نوشته بودند كه قابل درمانه و بعد از درمان همه مشكلات حل ميشه. ولي در كمال ناباوري همسرم گفت كه داري به خودت تلقين ميكني. اون حتي براي اين موضوع وقت نذاشت كه ببينه واقعا اينطور هست يا نه.

  با توجه به اينكه بيشتر راه درمان افسردگي از طريق اطرافيانه و من با همسرم زندگي ميكنم چي كار بايد بكنم؟ حقيقتش هزينه مراجعه به روانشناس هم ندارم چون نميخوام همسرم متوجه بشه.

  لطفا راهنمايي كنيد بدون كمك ديگران و روانشناس چه طوري ميتونم خودم رو درمان كنم؟

  با تشكر

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  با سلام

  اگر احساس وجود مشکلی می کنید بهتره با مطالعه این منابع ارزیابی از خودتون داشته باشید اگر احساس می کنید شامل شما می شود برای ارزیابی سلامت روحی روانی خودتون به یکی از مراکز خدمات مشاوره روان مراجعه کنید. برای قضاوت در باره شما احتیاج به مصاحبه روانپزشکی یکی دوساعته می باشد ...

  قابليت‌هاي ذهن سالم


  )1 توان دوست داشتن و دوست داشته شدن: فقدان اين توانايي و عدم دوست داشته شدن از سوي سايرين مي‌تواند در رشد و سلامت روحي انسان اختلال ايجاد كند.
  )2 توان پذيرش تغيير: داشتن يك روحيه مثبت گرا با كمك گرفتن از عقل و منطق به انسان كمك مي كند تا بتواند با تغييرات كنار آمده و حتي شرايط بد را نيز تحمل كند.
  )3 توان رويارويي با خطر يا به اصطلاح ريسك كردن در راستاي رسيدن به اهداف زندگي‌: البته در اين ريسك كردن نبايد مدام منتظر وقوع پيامدهاي ناگوار باشيد.
  )4 نشان دادن احساسات: همان طور كه هر چيزي را حس مي كنيد مي توانيد احساستان را به شكل يك نمود خارجي نشان دهيد.حتي نشان دادن احساسات منفي مانند خشم .
  )5 ديدن واقعيات به اندازه لازم: خوش بيني و بدبيني بيش از حد هر دو به روحيه انسان آسيب مي رساند.اما اميد، ايمان و احساس حمايت شدن از غيب همگي در تطابق با شرايط سخت به حفظ سلامت روح انسان كمك مي كنند. >
  )6 داشتن قدرت تخيل و آزاد گذاشتن اين قوه براي توليدات ذهني يعني همان روندي كه به خلاقيت مي انجامد.
  )7 آگاهي از توان خود: داشتن شناخت صحيح از توانايي هاي مان به ما كمك مي كند بتوانيم با مشكلات درست روبرو شويم .
  )8 قدرت اعتراف به اشتباه: اين عنصر يكي از ظريف ترين فاكتورهاي سلامت روان است كه به انتقاد از خود و آموختن از تجربيات گذشته خود نيز مربوط مي‌شود. برخلاف آنچه در وهله اول به ذهن مي آيد دستيابي به سلامت روان در اين بعد كار ساده اي نسيت.
  )9 قايل بودن احترام و شخصيت براي خود.
  )01 توان همراهي و بر آورده كردن انتظارات جمع همزيست (مانند خانواده، همكاران يا همسايگان:) البته براي اين همراهي و همدردي بايد به خود اجازه انتخاب بدهيد.به اين ترتيب درصورتي كه تصميم به عدم همكاري بگيريد مي‌توانيد اين كار را انجام ندهيد.
  )11 احساس آزادي در نشان دادن افكار و عقايد خود و به اصطلاح ابراز خود: اين ابراز كردن مي تواند از طريق رفتار،كلام،نوع لباس و پيام هاي غير كلامي باشد.
  )21 توان نشان دادن شادي و هيجان و تعجب واقعي: البته متاسفانه در برخي فرهنگ ها اين ابراز شادي و هيجان در اجتماع شايسته شمرده نمي شود.
  )31توان پاسخگويي به نيازهاي منطقي خود و ديگران به شيوه‌اي متعارف.
  )41 داشتن روحيه شوخ‌طبعي و بذله گويي: اصولا توان ديدن روي خنده دار حوادث ودر نظر گرفتن آنها خصوصا در مواقعي كه با مشكل مواجه مي‌شويم، يكي از قابليت‌هاي بسيار كمك‌كننده ذهن سالم به ماست.

  ارزیابی سلامت روان
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=761

  مشاور مشکلات روحی روانی ( درمانگر)
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=762

  دو نشانه شاخص افسردگی که نشانه های کلیدی برای تشخیص محسوب می شوند در زیر آورده شده اند .
  ● از دست دادن علاقه به امور روزمره طبیعی
  شما علاقه و خوشحالی خود را در فعالیتهایی که قبلاً از آنها لذت می بردید از دست می دهید. این مورد « بی لذتی » نامیده می شود .
  ● خلق افسرده
  شما احساس غم یا ناامیدی، بی فریادرسی می کنید و امکان دارد نوبت های گریه داشته باشید از دید پزشکان یا سایر مراقبین بهداشتی که افسردگی را تشخیص می دهند،

  علاوه بر موارد فوق بیشتر علائم و نشانه هایی که در زیر آورده شده اند نیز می تواند در بیشتر روزها و یا تقریباً هر روز، به مدت حداقل دو هفته در فرد وجود داشته باشند .
  ● اختلالات خواب
  خواب زیاد یا مشکلات حین خواب می تواند علامتی باشد مبنی بر اینکه شما افسرده هستید. بیدار شدن در نیمه شب یا صبح زود و ناتوانی در به خواب رفتن دوباره معمول هستند .
  ● اختلال در فکر کردن یا متمرکز شدن
  ممکن است برای تمرکز کردن یا تصمیم گرفتن دچار زحمت شوید و مشکلاتی با حافظه خود داشته باشید .
  ● کاهش وزن یا وزن گیری قابل توجه
  کاهش یا افزایش وزن و وزنگیری یا کاهش وزن بدون توجیه می تواند نشاندهنده افسردگی باشد .
  ● پرخاشگری یا کاهش حرکات بدن
  ممکن است بی قرار، پرخاشگر، تحریک پذیر و زود رنج به نظر برسید. یا ممکن است اینطور به نظر برسد که کارهایتان را با سرعت آهسته انجام می دهید و به سوالات به آهستگی و با صدای یکنواخت پاسخ می دهید .
  ● خستگی
  ممکن است احساس کسالت و فقدان انرژی را تقریباً هر روز داشته باشید . ممکن است صبح هنگام به اندازه زمانی که در شب قبل به رختخواب می رفتید احساس خستگی کنید .
  ● اعتماد به نفس پایین
  ممکن است احساس بی ارزشی کنید و احساس گناه شدید داشته باشید .
  ● کاهش علاقه به فعالیت جنسی
  اگر پیش از ظهور افسردگی از نظر جنسی فعال باشید، ممکن است کاهش قابل توجهی در سطح علاقه خود به داشتن ارتباط جنسی احساس کنید .
  ● افکار مرگ
  ممکن است دیدگاه منفی نسبت به خود، موقعیت خود و آینده خود داشته باشید . ممکن است افکار مرگ، مردن و خودکشی داشته باشید .
  افسردگی می تواند شکایات جسمی گسترده ای را نیز مانند خارش عمومی، تاری دید، افزایش تعریق، دهان خشک، مشکلات گوارشی ( سوء هاضمه، یبوست و اسهال ) سردرد و کمر درد ایجاد نماید .
  کودکان، نوجوانان و بالغین ممکن است به طور متفاوتی به افسردگی واکنش دهند. در این گروهها ممکن است نشانه ها اشکال مختلف داشته باشد یا با دیگر وضعیتها پوشانده شود .

  افسردگی (مجموعه مقالات)
  افسردگی (مجموعه مقالات)

 3. #3
  سید رحیم گشتی آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Aug 2008
  ارسالها
  44

  پیشفرض

  به نام پروردگار
  بااهاای سلام
  کاربر ارجمند افسردگی اختلالی رایج در دنیا است .و افراد زیادی در دوره های مختلف زندگی بدان دچار می شوند وآنرا تجربه می کنند .البته درجاتی دارد که از خفیف تا شدید در نوسان است.
  اما اکنون که شما توصر می کنید که علائم افسردگی را دارید بهتراست خودتان پیشقدم درمان شوید و رفتارو برخورد همسرتان را فعلا نادیده بگیرید.زیرا ایشان به دلایلی ناچار به رفتاری اینچنینی بوده اند .
  1- عدم آگاهی از اختلالات
  2- عدم آشنایی با وظایف
  3-تصور اینکه با نادیده گرفتن مشکل قادر به حل آن خواهند بود.
  بنابراین ملاحظه می کیند که همرستان را نباید فعلا مقصر بدانید و اصولا هیچ گاه بدنبال مقصر نگردید.به خود مسلط باشید و ضمن مطالعه کامل ارسال آقای دکتر سجادی برای آغاز درمان آمده شوید
  لازم بدکر است که همانطور که افسردگی مدتها طول کشیده که در شما ایجاد و رشد یافته احتمالا زمانی را نیزبرای درمان کامل به خود اختصاص خواهد داد.
  لذا از همین الان سعی کنید با برنامه ریزی منظم به ورزش بپردازید یک هفته ورزش منظم و متوسط انجام دهید تا بعد از آن ارسالهای دیگر با همراهی بیشتر راهکارهای اجرایی ارائه گردد.
  توفیق شما آرزوی ماست

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت