جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: آیا من افسرده ام؟

SepEng آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آیا من افسرده ام؟

سلام...
    یک دختر 20 ساله هستم...
    با اینکه شرایط زندگی مطلوبی دارم،
    به شدت احساس تنهایی میکنم...
    به همه چیز و همه کسی بی اعتماد شدم...
    زندگی را به شدت پوچ میبینم و هر چقدر فکر میکنم که دلیل از زندگی کردن چیست به نتیجه ای نمیرسم...
    تو خودمم، از همنشینی با بقیه احساس لذت نمیبرم...
    احساس ترس میکنم و همیشه دلشوره های بی مورد دارم...
    هیچ وقت به اسم افسردگی یه این موضوع نگاه نکرده بودم تا اینکه یکی از دوستان گفت شاید به هر دلیلی اقسرده باشی...
    ولی به دلایلی شرایط مشورت با یک روانشناس و یا یک روانش پزشک را ندارم...
    چکار کنم؟

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

علائمی که ذکر میکنید میتواند شروع افسردگی باشد
    شغل و میزان تحصیلات خود را نگفتید
    میتوانید برای جلوگیری از پیشرفت بیماری خود خانه ننشینید به کارهای که علاقه دارید روی اورید
    ورزشهای دسته جمعی نظیر شنا برای شما توصیه میشود
    شرکت در کلاس های متنوع از موسیقی و رقص گرفته تا کلاس های نقاشی زبان و هر هنری که علاقه دارید
    ساعات بیشتری با دوستان خود بگذرانید با دوستانتان به کوه پارک سینما بروید و راجع به موضوعات روز به بحث و گفتگو بپردازید
    موفق باشید

taher12 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط sepeng مشاهده موضوع
    سلام...
    یک دختر 20 ساله هستم...
    با اینکه شرایط زندگی مطلوبی دارم،
    به شدت احساس تنهایی میکنم...
    به همه چیز و همه کسی بی اعتماد شدم...
    زندگی را به شدت پوچ میبینم و هر چقدر فکر میکنم که دلیل از زندگی کردن چیست به نتیجه ای نمیرسم...
    تو خودمم، از همنشینی با بقیه احساس لذت نمیبرم...
    احساس ترس میکنم و همیشه دلشوره های بی مورد دارم...
    هیچ وقت به اسم افسردگی یه این موضوع نگاه نکرده بودم تا اینکه یکی از دوستان گفت شاید به هر دلیلی اقسرده باشی...
    ولی به دلایلی شرایط مشورت با یک روانشناس و یا یک روانش پزشک را ندارم...
    چکار کنم؟
    از دیدگاه dsm-iv-tr ، اختلال افسردگی اساسی با موازین زیر قابل تشخیص است:

A) وجود حداقل پنج مورد از علائم زیر در طی مدت دو هفته که سبب تغییر عملکرد قبلی فرد شده باشند؛ حداقل یکی از این دو علامت وجود دارند: 1) خلق افسرده 2) از دست دادن علاقه یا لذت

توجه) این علائم شامل علامت هایی که به وضوح نتیجه یک بیماری طبی عمومی هستند و یا هذیانها و توهمات ناهمخوان با خلق نمیشوند.

1) خلق افسرده در اکثر اوقات روز یا تقریباً تمام روز ، بر حسب اذعان خود فرد (مثلاً احساس اندوه یا خالی بودن) و یا مشاهدات دیگران (مثلاً نگران به نظر میرسد).

2) کاهش قابل ملاحظه علاقه یا لذت برای انجام هرگونه (یا تقریباً هرگونه) فعالیت در اکثر اوقات روز و تقریباً هر روز (بر اساس اذعان خود فرد یا مشاهده دیگران).

3) کاهش وزن قابل ملاحظه (بدون وجود رژیم غذایی) و یا افزایش وزن (مثلاً بیش از 5% تغییر در وزن بدن در طی یک ماه)، یا کاهش یا افزایش اشتها تقریباً در تمام ایام.

4) بی خوابی یا پر خوابی که تقریباً هر روز وجود دارد.

5) بی قراری یا کندی روانی - حرکتی تقریباً در تمام ایام (بر اساس مشاهده دیگران؛ احساس کند شدن توسط خود بیمار کافی نیست).

6) احساس خستگی یا از دست دادن انرژی تقریباً در تمام ایام.

7) احساس بی ارزشی یا احساس گناه مفرط یا نا متناسب (که ممکن است هذیانی باشد) تقریباً در تمام ایام (سرزنش خود یا احساس گناه درباره بیمار بودن به تنهایی کافی نیست).

8) کاهش توانایی تفکر یا تمرکز و یا تردید تقریباً در تمام ایام (بر اساس اذعان خود فرد یا مشاهدات دیگران).

9) افکار مکرر درباره مرگ (نه فقط ترس از مرگ) ، افکار مکرر خودکشی بدون یک نقشه خاص ، اقدام به خودکشی یا یک نقشه خاص برای خودکشی.

B) علائم با معیار های یک دوره مخلوط تطبیق نمیکنند.

C) علائم سبب اختلال یا آشفتگی بارز بالینی در عملکرد های اجتماعی ، شغلی یا سایر زمینه های مهم میشوند.

D) علائم نتیجه اثرات مستقیم فیزیولوژیک مصرف یک ماده (مثل سوء مصرف دارو یا دارو های تجویزی) و یا پی آمد یک بیماری طبی عمومی (مثل پرکاری تیروئید) نیستند.

E) علائم را نمیتوان به سوگواری که به دنبال از دست دادن یک شخص محبوب رخ میدهد ، منتسب کرد. علائم بیش از 2 ماه باقی میمانند و یا سبب اختلال آشکار در عملکرد فرد میشوند. اشتغال ذهنی بیمارگونه در مورد بی ارزشی ، افکار خود کشی ، علائم روانپریشی یا کندی روانی - حرکتی وجود دارد.

قابل ذکر است یک روانپزشک ، بر اساس اصول فوق تشخیص میدهد که آیا فرد مراجعه کننده دچار افسردگی شده است و یا خیر. شما میتوانید با استفاده از اطلاعات فوق ، نسبت به احتمال بیماری افسردگی تشخیص لازم را بدهید.

SepEng آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

من هم دانشجو هستم و هم بخاطر علاقه ی شخصی به تدریس هم مشغولم...
    در کلاس هام تمام سعی خودم را میکنم که شاد باشم و به قول معروف ظاهر خودم را حفظ میکنم...
    ولی بعضی افکار باعث میشه تا گوشه گیر و نسبتا ناامید به زندگی باشم.
    از مواردی که گفتید، من علاقه ای به هیچ کدوم ندارم.
    من به شنا میرم ولی تنها .
    من از دوستان خودم و حتی اعضای خانواده ام تا حدی فاصله گرفتم چرا که اصلا از هم نشینی با کسی لذت نمیبرم و تنهایی و خلوت خودم را ترجیح میدم...

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با توجه به اینکه هم دانشجو هستید هم تدریس میکنید تا زمانی که این خلق شما به کار و درس شما لطمه نزده جای نگرانی نیست
    ولی در هر صورت از اینکه متوجه اشکالی در خلق و خوی خود شده اید علامت خوبی است که در صدد رفع آن برایید
    میتوانید شرایطی را برای خود بوجود بیاورید تا بتوانید از نظرات یک روانشناس بهره بگیرید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت