چه نامه هائی حذف میشود


1- نامه هائی که هیچ ارتباطی با این سایت نداره. مثلا ممکنه یکی بخواد در باره اثبات وجود خدا در تالار گفتگوی آزاد صحبت کنه.. در این سایت در باره مسائلی صحبت میشه که به نوعی مرتبط با سلامت جسم و روان و بیماریها و مشکلات مربوطه هست.ممکنه صحبت و بحث و تبادل نظر بین کاربر و کارشناس باشه و یا بین کاربر و کاربر و یا هردو.. ولی از موضوعات سلامت جسم و روان خارج نمیشیم.

2- نامه هائی که از نظر اخلاقی اشکال دارن... و چیزی هم نیستند که قابل اصلاح باشن

3- نامه های پزشکی که به هدف ابراز نظر پزشکی نوشته میشود.. اما اونقدر پر اشتباه هست.. که اگر بخواهیم اونا رو درست کنیم و جوابشو بدیم.. وقت زیادی میگیره.من تعجب میکنم.. بعضی ها که اصلا پزشک هم نیستند.. اظهار نظر هائی میکنن که یک پزشک با هفت سال درس پزشکی و گذراندن 250 واحد علوم طبی هم نمیاد اون طوری و بی محابا اظهار نظر کنه..جالب اینجاست که وقتی هم که بن بست میرسن.. فوری گریز میزنن که تو کجائی که در فلان سایت چه نوشته و یا فلان دکتر در تلویزیون اون طوری گفت... یا در فلان روزنامه نوشته بود.. و یا دوستم چه گفت.. در صورتیکه متوجه نیستن که اگر قصد اثبات عقیده شونو بطور علمی دارن.. این کار اصولی داره. آیا نویسندگان کتب معتبر پزشکی به هر مقاله ای اجازه میدن که در اون کتب درج بشه.؟ مسلما نه.. برای اینکه وقتی مطلبی تحت عنوان مقاله معتبر معرفی میشه... از بین هزاران هزار مقاله دیگه انتخاب شده... خلاصه اگر اظهار نظری اشتباه باشه.. گاهی مواقع مجبوریم اونو حذف کنیم..چون اگر بخواهیم بدون جواب ازش رد شیم.. که کاربر دیگر ما اشتباها فکر میکنه که اون مطلب به نوعی از جانب ما تائید شده و گمراه میشه..اگر هم بخواهیم جوابشو بدیم که کلی باید وقت برای اصلاح اشتباهاتش بزاریم.. متاسفاته اشکال کار اینجاست که بعضی از کاربران و حتی معدودی از پزشکان معنی عبارت... مرجع معتبر را متوجه نمی شوند. مهم, بی ارزش بودن اون نامه از نظر پزشکی هست و اصلا مدرک نویسنده نامه مهم نیست. اگر اون نامه و اظهار نظر ,ارزش بالای علمی داشته باشه.. نه تنها حذفش نمیکنیم .. بلکه حتی ممکنه از نویسنده اون نامه بخواهیم که به سوالات بقیه کاربران هم جواب بدن و در بحث ها ی ما شرکت کنند( اگر تمایل داشته باشند). هدف اینه که کیفیت سایت اونقدر بالا بره که ما بتونیم مهمترین بحث های علمی رو در این سایت داشته باشیم..اونقدر, که بتونیم مجامع علمی داخلی و حتی خارجی رو متقاعد کنیم که بستر خوبی برای فعالیتهای اون ها ایجاد شده.. من حتی در فکر روزی هستم که بتونیم در تالار های انگلیسی مون بحث های خوب علمی رو بین دانشمندان خودمون با خارجی ها و یا حتی بحث بین خارجی ها و خارجی ها داشته باشیم. بطور خلاصه عرض میکنم.. مهم ارزش اون مطلب و اظهار نظر پزشکی هست و مدرک نویسنده مقاله مهم نیست.

4- نامه هائی که تکراری پست شده باشن...

5- نامه هائی که بیشتر جنبه مزاح داره.. مثلا حتی یک کلمه هم حرف نمینویسه.. بجاش چند تا آیکون بچه گانه میزاره...

6- نامه هائی که جنبه تبلیغاتی دارن...

7- نامه هائی که بی محتوی هستند.. مثلا تشکر کرده.. یا اینکه از فلانی پرسیده که چرا برای من ای میل نمیفرستی... البته اگر اون تاپیک بی ارزشی باشه.. با این چیزا کاری نداریم.. اما اگه ارزشش بالا باشه و علاقه مند زیادی داره.. خوب طبعا باید تاپیک رو مرتب کنیم.. هم اکنون بعضی از تاپیک های ما بیش از 16000 بازدید کننده داشته

8- نامه هائی که اصلا ارتباطی با موضوع اون تاپیک نداره.. مثلا توی یک تاپیک در باره فلان بیماری پوستی صحیت میکنه..
میبینید که در انتهای تاپیک.. یکی اومده در باره ریزش مو صحبت کرده.. این نامه ها تفکیک میشن.. حذف نمیشن...


درج مقالات
گاهی بعضی ها کل متن یک مقاله رو که از جای دیگه گرفتن.. در سایت درج می کنند... که به این دلائل مجبور به پاک کردن اونها هستیم:

1- اشاره ای به نویسنده اون مقاله و لینکی که از اونجا اون مطلب رو استخراج کرده اند.. ننموده اند
2- اون مطلب یا غلط هست.. یا ارزش کمی داره...
3- اون مطلب قبلا توسط ما در تاپیک های اخبار و گزارشات ما درج شده است.. خودتون حتما میدونید که اداره این چیزا مخارجی داره.. و درج هر مقاله ای باعث اشغال شدن بی مورد فضای اجاره ای ما میشه..و اگه به همین ترتیب پیش بریم..
هرچی فضای خالی داریم.. باید صرف چیز های بی فایده کنیم...

پیشنهاد من به این دسته کاربران این هست... که حتی المقدور لینک مورد نظرشونو درج کنند( لینک مرتبط با این سایت البته)
.. درج مقالات فقط توسط اعضاء تحریریه انجام میشه. کاربرانی که تمایل به درج مقاله دارند.. بهتره مطالبشونو به مدیر سایت بفرستند.. اگر لازم شد.. در تاپیک اختصاصی اون مطلب.. بنام خودشون درج میشه.. یا در قسمتهای مختلف از مطلبشون استفاده میشه...