حتما متوجه شده اید که زحمت کنترل اکثر امور تالار با دکتر نادر هست اما گاهی هم من به بخش های مختلف سر میزنم. در بخش گفتگوی آزاد به یکی دو تاپیک برخوردم که دختری سوالی در مورد دوست پسرش داشت و یا پسری سوالی در دوست دخترش. من اونها رو حذف کردم.. برای اینکه درسته که یکی از بخش های کاری ما مشاوره امور روانشناسی هست.. اما این دلیل نمیشه که در باره اموری صحبت کنیم که در جامعه ما مورد قبول واقع نشده.

باید قبول کرد که محیط اینترنت خارج از محیط معمولی جامعه ما نیست.. و همه کسانی که در محیط واقعی جامعه ایران زندگی میکنند.. از این سایت بازدید میکنند و با بقیه کاربران و مدیران بخش های مختلف ارتباط برقرار میکنند.به همین دلیل باید مراعات حال همه اقشار جامعه را کرد.اگر روابط دختر و پسر در جامعه ما کاملا آزاد بود.. و منع اخلاقی نداشت... اشکالی نداشت که ما هم در باره مشکلات این مسئله هم صحبت کنیم.. اما اگه به جو اجتماعی اکثر شهر های میهن عزیزمون توجه کنیم..این قبیل رفتار را پسندیده نمی دانند و مذموم می دانند.

من نمیخوام در باره خوب بودن و یا بد بودن این رفتار ها صحبت کنم.. برای اینکه این مسائل جنبه اخلاقی داره و در عین حال نسبی هست و هر منطقه ای اعم از روستا.. شهر و یا حتی کشور های مختلف نظر بخصوصی در موردشون دارن.ولی بطور کلی ودر مجموع مورد قبول عموم جامعه ما نیست. و وقتی چیزی از نظر اخلاقی مورد قبول واقع نباشه.. ممکنه افرادی که این بحث ها را نظاره میکنند.. تصور کنند که اگر ما به اونها پاسخ میدیم و یا احیانا اگر اجازه میدیم در باره جوانب مختلف اون بحث کنیم.. در واقع به نوعی این روش های معاشرت رو تایید میکنیم و یا خدای نکرده قصد رواج اونها رو داریم

البته ممکنه این بحث ها به انحراف هم کشیده بشه.برای اینکه ممکنه اگه بیش از حد در باره این موارد صحبت کنیم روزی بیاد که مثلا مردی بخواد سوال کنه که چکار کنه که مثلا در خفا و دور از دید همسرش..کارهای خلاف کنه.. یا اینکه زن شوهر داری بپرسه که مثلا چکار کنم به مردی که دوسش دارم اظهار علاقه کنم و از این جور حرفا. به این حساب که اینجا محیط آزاد هست و کسی کسی رو نمیشناسه و میشه هر حرفی زد و نه تنها حذف نمیکنن.. بلکه یادمون هم میدن که چکار کنیم... در صورتیکه این طور نیست ومن مایلم این سایت به گونه ای اداره بشه که اعتماد همه اقشار جامعه ما را جلب کنه و امکان هیچ گونه سوء استفاده خواسته و یا ناخواسته وجود نداشته باشه.