سلام
این تالار علی رغم اینکه به نظر معقول و منطقی میاد.. ولی نارسائی های زیادی داره و همچنان در مرحله آزمایشی هست.. برای اینکه وقتی از حالت آزمایشی در میاد که 40 بخش ما به همراه تمامی پرسنل لازم اونها مشغول فعالیت شده باشند. .و فکر نکنم تا یک سال دیگه هم این مسئله محقق بشود. پروژه سایت اونقدر بزرگ هست که من حدس میزدم 5 ساله راه بیفته ولی امیدوارم 2 سال پس از راه اندازی نام ایران سلامت( که سال آینده 2 ساله میشه) سایت به حالت مطلوب برسه.

چرا میگم نارسائی داره.. برای اینکه شما در هر بخش و انجمن باید مدیر خاص اونو داشته باشید.. که واقعا صاحب صلاحیت باشه و تجربه کافی رو هم داشته باشه و از پس سوالهای مختلف مردم بر بیاد. شرایطی مثل تسلط به رشته خودش.. قدرت قضاوت درست.. تسلط به منابع خارجی داشتن و اهل تحقیق بودن.. و تسلط به زبان انگلیسی و غیره. اینا دیگه از شرایط اولیه هر مدیر بخشی هست.

مثلا اگه سوال کاربر به گونه ای باشه که خیلی کلی باشه.. به عنوان نمونه.. میپرسه که من اطلاعاتی در باره دیابت میخوام.. مدیر بخش مربوطه وظیفه نداره که بیاد جواب کاربر رو کامل بده.. یا اینکه بیاد با کاربر سوال و جواب کنه.. برای اینکه وقتی کاربر نرفته لینکشو پیدا کنه.. سوال پرسیدنش بی مورد هست..

اما وقتی سوال کاربر به گونه ای هست که واقعا نیاز به جواب یک محقق رو داریم و میخواهیم بدونیم کارشناسی که دانش لازم رو داره نظرش چی هست.. اینجاست که سوال کار بر بجاست و جواب درستی که داده میشه میتونه راه گشای خیلی از مردم باشه. این مسئله خیلی شبیه مسئله اجتهاد فقها هست.... برای اینکه مردم اگه سوال مذهبی داشته باشن..از هر کسی نمیپرسن.. میرن ببینن کی اجتهاد بهتری داره و قضاوت بهتری داره.. بتدریج اون شخص مرجع تقلید میشه و مردم برای رفع مشکلاتشون به خودش مراجعه نمیکنند.. بلکه به رساله جامع اون مراجعه میکنند..

و لذا تا اونجائیکه میشد.. به همراه جمعی از همکاران پزشک و غیر پزشک سعی کردیم جوابهای قانع کننده و کاملی به مردم بدیم.. تا هم جواب اون کاربر رو داده باشیم.. و هم آرشیو خوبی تهیه کرده باشیم.. تا برای بقیه که سوال مشابهی دارند..جواب از پیش آماده شده ای فراهم کرده باشیم. اما بهر حال اگر در این میان جواب فردی که مسولیت پاسخ دهی رو بعهده گرفته نارسا و ناکافی به نظر میرسه.. از شما تقاضای صبر و حوصله بیشتر دارم. برای اینکه فقط 2% پروژه من اجرا شده .و.. اصلا کاری انجام نشده. من سعی دارم بهترین افراد متخصص متبحر و حاذق رو برای هر بخش داشته باشم. و هنوز دنبال کسی نرفتم
و دعوت نکردم.برنامه دارم برای هر بخش از دانش آموزان علاقه مند تا اعضاء هیت علمی دانشگاه ها استفاده کنم.

در آخر از تمامی همکاران پزشک عمومی و متخصص و کارشناس و کاردان گروه های مختلف پزشکی که با این سایت همکاری داشته اند و دارند.. صمیمانه تشکر میکنم. برا ی اینکه اگر حضور این عزیزان نبود و پاسخهای اونها رو نداشتیم
سایت به این مرحله از موفقیت نمیرسید.

دکتر سجاد