جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: مصرف قرصهاي كلرديازپوكسايد(ضداضطراب)

سايه30 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مصرف قرصهاي كلرديازپوكسايد(ضداضطراب)

سلام و خسته نباشيد به كليه پزشكان مشاورين و دوستان محترم در سايت.
    من 29 سال دارم . مشكل خاصي ندارم . فقط كمي مشكلات و استرسهاي روزانه و روزمره زندگي من را تحت تاثير قرار ميده. چند سال پيش كه به علت سرماخوردگي به دكتر مراجعه كرده بودم دكتر با سوالاتي كه از من و از وضعيت درس و دانشگاه و غيره كرد (كمي شخصيت مضطرب دارم و زود دچار ترس و اضطراب و استرس ميشم البته نه در حد بيماري ) برايم قرص كلر دياز پوكسايد 5 ميلي تجويز كرد (هر شب يك عدد). اين قرصها خيلي آرام بخش بود و كلي استرس و اضطراب رو از من دور ميكرد. بعد از اون هر وقت كه مساله اي در زندگي برام پيش مياد كه من رو دچار اصظراب ميكنه و گاهي روي خواب راحت شب تاثير ميگذاره من خودم از داروخانه اين قرص رو با همون دوز پايين 5 ميلي تهيه ميكنم و شبي يكي ميخورم. خيلي روي خواب و آرامشم اثر داره. ميخواستم بدونم مصرف اين قرص به صورت سرخود ميتونه زيانبار باشه؟ و آيا خوردن اون در اين مواردي كه ذكر كردم اشتباه هست؟ لطفا راهنمايي كنيد كه تا چه حدش بي ضرر هست و چه حد از مصرفش زيانبار. و با شرايطي كه ذكر كردم چنين مصرفي صحيح هست يا نه .خيلي از شما متشكرم. 8)

sogol24 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

ببينيد اين نظري كه ميدم نظر پزشكي نيست فقط نظر خودمه؛دارو براي درمان بيماري بايد استفاده بشه .اينكه يك مشكلي پيش بياد كه اعصاب ادمو كمي خورد كنه يا چند روزي روي خواب ادم تاثير بگذاره بيماري نيست بلكه چيزيه كه همه ما تا اخر عمرمون باهاش مرتبا روبرو ميشيم.بنابراين مصرف خودسرانه دارو كار درستي نيست.اگر نه بايد تا اخر عمرمون دارو مصرف كنيم.
    اما عوارضش ايناس:
    چرت زدن دايمي؛گيجي:سردرد؛اشفتگي؛و رفتگي؛لرزش؛يبوست؛تهوع ؛اختلالات قاعدگي و تاري ديد و به صورت هاي شديدتر باعث بروز مشكلات قلبي و نارسايي كبدي ميشه.
    اما چرا شما نبايد دارو رو بدون نظر پزشك مصرف كنيد :اگر خداي ناكرده به يكي از بيماريهاي كليوي؛كبدي؛خوني يا افسردگي دچار بشين و خودتون ندونين (در مراحل اوليه)مصرف كلرديازپوكسايد باعث بدتر شدن سير بيماريهاتون ميشه.طوري كه بايد بعضي از جانداران رو بيارين و باقالي بار كنيد!
    در ضمن دارو رو با الكل و ساير داروهاي اعصاب و انتي اسيد ها استفاده نكنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

در ادامه...

این دارو که جزء داروهای گروه بنزودیازپین ها هست..( که دیازپام و اگزازپام هم جزء اون ها هست..).. نباید بیش از 3 هفته مصرف بشه.. در غیر اینصورت احتمال وابستگی به دارو و اعتیاد دارو بالا میره. آمار اعتیاد به این داروها چیزی کمتر از اعتیاد به تریاک و هروئین نیست و متاسفانه بار ها در مطب ها و درمانگاه درگیر بحث و مشاجرات فراوان با معتادانی هستیم که متقاضی نوشتن این دارو در نسخه برای آنها .. آنهم به تعداد انبوه هستیم.

sharaare.t آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام
    من دچار كم خوابي هستم بيشتر شبا ممكنه فقط يك ساعت اول شب بتونم بخوابم وبعد بيدار ميشم ومعمولا تا 4 صبح ديگه خوابم نميبره و باتوجه به اينكه شاغل هستم صبح خيلي خسته وكسل ميرم سركار . سال گذشته رفتم دكتر و اون برام ديازپام 2 ميل نوشت بعد كه قرصها تموم شد خوابم هم تنظيم شد مشكلي نداشتم تا اينكه تقريبا از چهار ماه پيش بعلت بيخوابيهاي زياد مصرف اين قرص را دوباره شروع كردم وهر شب نصف قرص ميخورم وراحت ميخوابم .نميدونم ميتونم همينجور ادامه بدم يا نه چون زماني كه نميخورم دوباره اون شب تا صبح نميتونم بخوابم.ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

sogol24 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

نه مسلما نميشه سرخود ديازپام خورد.به خصوص به همون دليلي كه اقاي دكتر نوشتند.من توصيه مي كنم اول تمام راههاي غير دارويي رو براي بهتر شدت خوابتون امتحان كنيد اگر نشد بعد به پزشك مراجعه كنيد.

ناصر73 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    کرج

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط شراره
    من دچار كم خوابي هستم بيشتر شبا ممكنه فقط يك ساعت اول شب بتونم بخوابم وبعد بيدار ميشم ومعمولا تا 4 صبح ديگه خوابم نميبره
    من هم گاها همچي مشكلي دارم كه بعد از چند روز مصر ديازپوكسايد خوب مي شم.
    من هم مثل گل سرخ تخصصم پزشكي نيست و اطلاعاتي كه دارم اراپه ميدم :
    - بعضي افراد بدليل افزايش سن از زمان خوابشون كم ميشه كه طبيعيه ونگراني نداره .
    - بعضي مواقع كم خوابي بدليل اغتشاش و پراكندگي فكري بوجود بوجود مياد .
    تجربه:
    بعضي وقتا ظرفه كمتر از20 ثانيه خوابم ميگيره و دليل آن هم تمركز فكر و ذهنه كه اين كاررو هم شما ميتونيد بكنيد فقط بايد راهشو بلد باشين و تمرين كنين .

ali-t آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

ناصر جان سلام
    اينجور موقع ها براي ديدن متن نوشته شده بايد روي صفحه كليك راست كنيد و بعد از رفتن به منوي Encoding گزینه ی Arabic رو انتخاب كنيد . بعضي وقتها هم بايد برعكس Unicode UFT-8رو انتخاب كنيد . درضمن اگر هيچكدام از گرينه هاي يوني كد يا عربيك رو نمي تونيد در انكوديگ ببينيد . بايد اين گزينه ها را در قسمت right click > encoding > more جستجو كنيد
    در هر حال ايشون نوشته اند كه ...
    حرفت كاملا درسته منم ميدونم ذهنم خيلي آشفته است و همين باعث بيخوابيم شده ولي راهي جز خوردن قرص به فكرم نرسيد راستش اگه قرص نخورم بيشتر شبها تا صبح بيدارم واين بيدارخوابيها روز بد و ناراحت كننده اي رو بدنبال داره .من در برابر خواب ضعف ندارم ولي وقتي مداوم ميشه عصبيم ميكنه وباعث ميشه برخورد درستي با اطرافيانم نداشته باشم و از همه مهمتر اينكه خودم اذيت ميشم .شما فكر ميكنيد بايد چكار كنم كه افكارم متمركز بشه.....كه شبا بدون فكر كردن به چيزي راحت بتونم بخوابم

ناصر73 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    کرج

پیشفرض

سلام
    نقل قول ارسالی توسط خانم شراره
    حرفت كاملا درسته منم ميدونم ذهنم خيلي آشفته است و همين باعث بيخوابيم شده
    پزشکان برای درمان هر بیماری دو نوع دارو تجویز میکنند ابتدا به بیمار مسکن داده میشود تا بتواند درد ناشی از بیماری رو تحمل کنه و همزمان با اون با توجه به شناختی که از علل و ریشه های بیماری بدست میارن داروی اصلی مثل آنتی بیوتیک داده میشود که عفونت یا علت اصلی بیماری رو از بین میبره. ما هم که کارمون مدیریته برای حل مشکلات کاری از همین روش استفاده میکنیم حتی اعتقاد دارم از این روش باید در حل مشکلات شخصی ،خانوادگی و حتی اجتماعی استفاده کرد .حال شراره خانم شما باید ببینید علت اغتشاش فکریتون چیه و چه مسائلی باعث به هم ریختگی فکری میشه و اونارو شناسائی و از بین ببرین تا برا که گل همیشه مشکل حل بشه .البته قرصهائی مثل دیازپام یا دیازپوکساید به بیمار کمک میکنند تا علل بیماری رو از بین ببره . و همان طور گل سرخ هم گفته بود مصرف اونا نباید دائمی بشه.
    نقل قول ارسالی توسط خانم شراره
    شما فكر ميكنيد بايد چكار كنم كه افكارم متمركز بشه.....كه شبا بدون فكر كردن به چيزي راحت بتونم بخوابم
    در مورد تمرکز ذهن بگم که خداوند در درون همه انسان ها قدرت عظیمی به نام ذهن را خلق کرده است که میشه گفت 9/99 در صد مردم از وجود آن آگاهی ندارن و نمی تونند از اون استفاده کنن و کسانی که به این نیروی درونی دست پیدا میکنن میتونند به موفقیت های بزرگی برسن .دسترسی به این نیروی خارق العاده کمی سخت و حوصله و تمرین و پشتکار زیادی رو میطلبه و قطعا شدنیه و هر کسی میتونه با تلاش و جدیت به اون دست پیدا کنه و تنها دسترسی به اون تمر کز ذهنه. وقتی انسان ذهنش متمركز میشه راحت میتونه به ضمیر ناخود آگاه خود برنامه و پیام بده و زمانی که این برنامه ها بتونند در ضمیر ناخود آگاه جای گیرند اتوماتیک وبدون ما بخوهیم اجرا میشند جالب اینه که ضمیر ناخود آگاه کاری به درست یا نادرست بودن این برنامه ها نداره( یعنی مثل عقل عمل نمی کنه ) بلکه مثل کامپیوتر هر برنامه ای در اون قرار داده شود بدون کم کاست اجرا میکنه و میشه گفت تمام رفتار ها و عادتهای همه انسانها همان برنامه ها و پیام هائی است که بدون اینکه متوجه بشند در ضمیر ناخود آگاه خود جای داده اند .حال شراره خانم با این مقدمه طولانی میخواستم این نتیجه رو بگیرم نه تنها با تمرکز ذهنتون میتونی کم خوابی تونو حل کنید بلکه هر خواسته دیگه ای هم داشنه باشید به اون میرسین .در این رابطه کتاب زیاد است و کتاب" معجزه ذهن" نوشته " مرتضی احمدی منش " را من توصیه میکنم که حتما اونو بخونید من که از خوندن آن لذت بردم و خیلی چیزا یاد گرفتم . در بخشی از این کتاب نحوه تمرکز ذهنو کامل توضیح داده است .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت