جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: كرم كليندامايسين واژني و زخم معده

مهتاب-ه آفلاین است تازه وارد

پیشفرض كرم كليندامايسين واژني و زخم معده

با سلام و عرض خسته نباشيد
    لطفا بفرماييد آيا استفاده از كرم كليندامايسين واژني براي كسي كه مبتلا به زخم معده است خيلي خطرناك است. بايد عرض كنم كه وقتي پزشك آن را به علت عفونت واژن برايم تجويز مي كرد درباره ي ناراحتي معده از من چيزي نپرسيد ولي در راهنماي دارو نوشته شده براي مبتلايان به زخم معده خطرناك است. بنده چند سال است به ناراحتي معده دچار هستم و دكتر با احتمال زياد تشخيص زخم معده داده كه البته هنوز آندوسكوپي نكرده ام.
    لطفا من را راهنمايي كنيد. من هنوز درمان با كليندامايسين را شروع نكرده ام.
    با تشكر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سوال شما جنبه طبابت داره و قائدتا باید توسط پزشکتان پاسخ داده شود...
    طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

در عوارض دارو اشاره ای به زخم معده و اثنی عشر نشده... بلکه اشاره به کولیت به مفهوم التهاب روده ها شده است...به این مفهوم که بعضی آنتی بیوتیک باعث اسهال ناراحت کننده و گاهی زخم و ندرتا ایجاد سوراخ در روده های بزرگ می کنند.

بهتره با پزشکتون بطور تلفنی مشورت کنید تا اگر صلاح می دانند دارویتان را عوض کنند...

كليندامايسين
    http://www.iransalamat.com/?file=dra...34&sectionId=0

اسهالهای حاد غیرعفونی
    این اسهالها نسبت به اسهالهای عفونی شیوع کمتری دارند ولی چندان هم ناشایع نیستند. مهمترین دسته این اسهالها، آنهایی هستند که در اثر عوارض جانبی مصرف داروهای مختلف ایجاد می‌شوند. طیف داروهای ایجاد کننده اسهال بسیار زیاد است. از داروهای مسهل و ملین که برای درمان یبوست به کار می‌روند تا داروهای مؤثر در بیماریهای قلبی و روانپزشکی.دلیل ایجاد اسهال توسط آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند ۲ منشأ داشته باشد:
    ۱) خود دارو ساختار شیمیایی دارد که باعث می‌شود در لوله گوارش آب را نگه دارد و به مدفوع حالت اسهال بدهد.
    ۲) تغییر در باکتری‌های غیر بیماریزاد روده که اصطلاحاً «فلورنرمال» روده نام دارند که مرگ این باکتریها در اثر آنتی بیوتیک‌ به باکتریهای مهاجم و بیماری‌زا فرصت رشد و تکثیر در روده داده و در واقع یک اسهال عفونی ثانویه به مصرف آنتی‌بیوتیک‌ در شخص ایجاد می‌گردد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت