جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: عوارض دايمتيكون جويدني

elhami52 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض عوارض دايمتيكون جويدني

سلام خدمت همگي
    من به علت مشكل ورم معده و همچنين يبوست به دكتر فوق تخصص گوارش مراجعه كردم كه ايشان پس از انجام آندوسكوپي و بيوبسي گفتند هليكوباكتر دارم. پس از دوهفته مصرف داروها درد و ناراحتي ام كمتر شده ولي مشكل نفخ و يبوستم همچنان پابرجاست، ايشان داروهاي كليدينيوم سي ، رانيتيدين و دايمتيكون فعال شده جويدني بهم دادند كه نمي دانم دايمتيكون براي چيست اما امروز صبح بين غذا كه آنرا جويدم از حدود 2 ساعت بعد اسهال شديدي همراه با درد شكم دارم. خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد كه مشكلم مربوط به اين داروست يا بايد فكر ديگري كنم وشايد مسموميت ويا ... باشد.
    متشكرم
    الهه

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اون دارو فقط برای کم کردن نفخ شما هست..من در انتهای نامه ام اطلاعاتی رو در باره اون دارو براتون مینویسم... ولی باید بگم اون دارو.. عوارض قابل توجهی ندارد..
    و درد شکم و اسهال نمیده.شاید اگر در دوران مصرف قرصهای هلیکوباکتر پیلوریتون اگر بودید میتونستیم این مشکلات رو به قرص های ضد باکتری نسبت بدیم.. ولی فکر کنم اون دوران رو سپری کردید.. ذکر چند نکته بد نیست
    1- به نظر من مشکلات درد و اسهال شما ارتباطی با داروهای شما نداره
    2- در 90% مردم دنیا.. که مسلما در ایران بیشتر هست.. آلودگی به هلیکوباکتر پیلوری وجود داره..که در درصدی از اونها منجر به ورم معده و زخم معده و مسائل بعدی میشه و در صد قابل توجهی مشکلی ایجاد نمیکنهو بطور مخفی باقی میمونن و حداقل اینکه زخم معده نمیدن.. منظورم اینکه ممکنه شما مشکل دیگری داشته باشید به همراه وجود مخفی و بی آزار اون باکتری
    و پزشک شما با دیدن اون باکتری .. احتمالا همه مشکلات رو به اون نسبت دادن... که البته ایرادی به کارشون نیست و هر پزشک دیگری که میدید همون قضاوت را داشت
    3- به نظر میرسه شما دارای علائم بیماری روده تحریک پذیر باشید.. برای اینکه اولا بیماری بسیار شایعی هست.. در خانمها بیشتره.. و معمولا هم دیر تشخیص داده میشه .. و اغلب هم با هیچکدام از روشهای رادیو لوژیکی نمیشه تشخیص داد و هیچ تست آزمایشگاهی هم نداره و فقط قضاوت صحیح پزشک میتونه تشخیص باشه. البته معمولا این بیماری رو اولین پزشکان نمیتونن تشخیص بدن.. و معمولا وقتی پیش پزشک 10 امی رفیتید و خوب داستان شما رو شنید... کم کم یه بیماری روده تحریک پذیر یا اصطلاحا IBS شک میکنه. اونها معمولا درد شکم- اسهال -یبوست- نفخ زیاد.. و مسائل روحی روانی و اجتماعی زیادی دارن

4- من لینک های اطلاعاتی لازم رو براتون میزارم.. و بهتره با پزشکتون مشورت کنید و مشکلاتتون رو بهشون بگید.. روششون تا بحال درست بوده
    نفخ :چه وقت به پزشک مراجعه کنيم
    http://www.irib.ir/health/html/distension.htm
    DIMETHICONE
    موارد مصرف‌: اين‌ دارو در كنترل‌ علائم‌ناشي‌ از احتباس‌ گاز در دستگاه‌ گوارش‌مصرف‌ مي‌شود.
    مكانيسم‌ اثر: دايمتيكون‌ احتمالا باعث‌كاهش‌ كشش‌ سطحي‌ حباب‌هاي‌ گازمي‌شود.
    فارماكوكينتيك‌: اين‌ دارو بدون‌ تغيير ازطريق‌ مدفوع‌ دفع‌ مي‌شود.
    نكات‌ قابل‌ توصيه‌: 1 ـ رعايت‌ رژيم‌غذائي‌ وانجام‌ ورزش‌ مناسب‌ براي‌ جلوگيري‌ ازايجاد گاز و مشكلات‌ ناشي‌ از آن‌ اهميت‌دارد.
    2 ـ اين‌ دارو بهتر است‌ بعد از غذا و هنگام‌خواب‌ مصرف‌ شود.
    3 ـ قرص‌هاي‌ دايمتيكون‌ بايد كاملا جويده‌شوند.
    4 ـ مصرف‌ اين‌ دارو در درمان‌ قولنج‌نوزادان‌ توصيه‌ نمي‌شود.
    مقدار مصرف‌: مقدار 40 ميلي‌گرم‌ از قطره‌ يا2ـ1 قرص‌ در روز بعد از غذا و هنگام‌ خواب‌مصرف‌ مي‌شود.
    اشكال‌ دارويي‌:

Drop: 40 mg/ml

Chewable Tablet: 40mg

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت