جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: ديفن هيدارمين براي بچه بدهيم ؟

amirb55 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    tehran

پیشفرض ديفن هيدارمين براي بچه بدهيم ؟

سلام
    من بچه ام 6 ماهه هست و واكسن 6 ماهگي رو زده خيلي بي تابيب ميكنه و گريه ميكنه و با استومينافن هم آرام نميشود ! آيا ميتوانم به او ديفن هيدرامين بدهم تا بلكه كمي بخوابد !!! تا هم اعصاب خودم آرام شود و سايد خود بچه كمي استراحت كند تا حالش بهتر شود ؟
    اگر ميتوانم مقدار آن چقدر بايد بايد باشد و چه نكاتي را بايد در نظر بگيرم ؟؟
    ممنون از توجهتون

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اگر گریه و بی تابی بچه.. خیلی زیاده..قائده اش اینکه باید دید بخوبی به بچه رسیدگی شده یا نه.. اگر شده.. یک بار به پیش پزشک ببرید نکنه مشکل و بیماری داشته باشه.. که در اغلب موارد مشکلی هم نیست.. اگر بی تابی بچه همچنان وجود داره.. بله می تونید از اون شربت.. استفاده کنید.. ( بهتره مقدارشو.. پزشکتون براتون محاسبه و تجویز کنه). شربت رو یک ساعت پیش از
    شدیدترین حمله گریه در هر روز( یا قبل خواب والدین) به مدت 2-1 هفته می تونید بدید. راه دیگری که اغلب موثر است.. دور
    شدن والدین از طفل برای یکی دو روز آخر هفته است.. در باره ونگ ونگ کودکام تاپیک جداگانه ای در بخش کودکان داریم
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    tehran

پیشفرض

سلام
    راستش من تاپيك معرفي شده رو خوندم !
    بچه هيچ مشكلي نداره (البته ظاهرا) يعني حداقل از نظر نظافت - غذا - دل درد - و ... چيزاي اينجوري موتقعي هست كه كاملا همه چيز درسته اما باز بي قراري ميكنه البته در همين بي قراري ها اگه مثلا از خونه بريم بيرون به محض اينكه ژامون برسه به راهرو ساكت ميشه !!!! :shock: ولي با اين وجود بعضي وقت ها بيرون هم گير ميده به گريه كردن !
    اون مورد ديفن هيدارمين كه گفتن دو روز بود كه صبح تا شب يا گريه ميكرد (البته نه شديد) يا خواب بود ! تا ميرفتم طرفش هم جيغ و ويق ميكرد ! بعضي مواقعش هم شديد گريه ميكرد ! اين بود كه به فكرم رسيد ديفن هيداريمن بدم بلكه يه كم بخوابه تا هم اعصاب خودم (و همسرم البته بيشتر خودم) راحت بشه هم خود بچه كمي استراحت كنه شايد به خواب احتياج داشته باشه كه البته بايد بگم ظاهرا كه كارگر افتاد !!! :roll: چون يه 3-4 ساعتي خوابيد و بعد از بيداري ديگه بي قراري نميكرد و حتي خنده اش رو هم ديديم :D

اما حالا اين مطلب دو خط آخر شما يعني چه ؟! (ها اي كه گفتي يعني چه) :wink:
    ((راه دیگری که اغلب موثر است.. دور
    شدن والدین از طفل برای یکی دو روز آخر هفته است.. ))
    اين راه براي چه چيزي موثر هست و چرا (مكانيزم اثر؟) و اينكه از بچه شش ماهه چطوري ميتونم دو روز آخر هفته دور بشيم ؟! بچه رو چيكارش كنيم ؟
    (البته اين سوال هست ها فكر نكينيد به مطلب شما ايراد گرفتم)

يه سوال ديگه اينكه در كل اين شش ماه كه از عمر اين بچه ميگذره به نظر مياد بطور پريودي آرام و نا آرام هست !! يعني مثلا 3 روز نا آرامه و گريه ميكنه بعد 2 روز خوبه و ميخنده و ساكته و دوباره چند روز بيقرار و چند روز خوب !! آيا واقعا اينطوري هست ؟ (در مورد بچه ما كه خب قطعا هست چون من دارم ميبينم) اما ميخوام بدونم همه بچه ها همين طوري هستند و اگر بله چرا ؟!

ببخشيد طولاني شده ! :) (اين آيكنه چرا گنده تر از بقيه است؟)

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اون حالت گریه کردن و خندیدن چند روز در هفته که گفتین.. عادی هست..چیزی نیست که بخواهیم تفسیری براش بزاریم..
    اگه هیچ کدام از ترفند های شما برای کم کردن بی قراری بچه موثر واقع نشد..برای اینکه تمدد اعصابی داشته باشید.. بد نیست
    بچه رو 2 روز آخر هفته به یه آشنائی بسپارید...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    tehran

پیشفرض

ممنون از اينكه زحمت كشيديد و پاسخ داديد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت