جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: داروهای ضد وسواس- مشکل خشکی دهان

omid62 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض داروهای ضد وسواس- مشکل خشکی دهان

با سلام
    من به تازگی به جمع کاربران این سایت پیوسته ام . سایت مفیدی است.از مدیران سایت تشکر می کنم.
    من پسری 23 ساله هستم که حدود 6 ماه است که به خاطر وسواس فکری داروی فلوکستین مصرف می کنم. حدود 2 ماه است که پزشکم علاوه بر داروی مذکور، داروی کلومیپرامین را نیز تجویز کرده. از زمانی که قرص کلومیپرامین ( هر شب 25 میلی گرم ) ، مصرف می کنم، دچار خشکی دهان شدیدی می شوم به گونه ای که اگر بیش از 2 - 3 دقیقه صحبت کنم ، دهانم می خشکد که این امر روابط اجتماعی مرا هم تحت تاثیر قرار داده است.
    لازم به ذکر است که بگویم داروها بسیار موثر بوده و وضعیت کنونی من خوب است. تنها مشکلم خشکی دهان است، آیا راه حلی وجود داره یا باید تا پایان درمان تحمل کنم؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

ورودتونو به این سایت خوشامد میگم امیدوارم این سایت براتون مفید باشه

هر چه هست به خاطر کلومیپرامین هست چون فلوکسیتین چنین خاصیتی رو نداره. در چنین مواردی بهتره با پزشکتون مشورت کنید که آیا داروی هم خانواده دیگری رو می توان مصرف کرد که همان خاصیت رو داشته اما خاصیت خشک کنندگی دهان رو نداشته باشه...چیزی هست که فقط پزشک معالجتون باید نظر بدن... دزیپیرامین هم خانواده کلومیپرامین هست و خاصیت خشک کنندگانی دهان از بقیه خانواده داروئی مربوط کمتر هست... اما معمولا از کلومیپرامین برای درمان وسواس استفاده میشه...

اگه ممکن نبود شاید بد نباشه از روشهای پیشنهادی کمک بگیرید...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت