جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پنیک اتک( اختلال هراس ) - پیش آگهی دراز مدت

sharare8 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پنیک اتک( اختلال هراس ) - پیش آگهی دراز مدت

با سلام
    در سال گذشته نیمه شبی به علت تنگی نفس راهی بیمارستان شدم که با گذاشتن اکسیژن هم مشکل تنگی نفس من رفع نشد.با تپش قلب شدیدی که داشتم قرص پروپرانول به من داده شد که تنگی نفسم را دو چندان کرد،احساس مرگ و وحشت می کردم.این مشکل تا 3 ماه ادامه داشت و ریه ی من توسط پزشکان کاملاً سالم نشان داده شده بود.یکی از پزشکان قرص زاناکس برایم تجویز کرده بود که می گفت با خواب کافی این مشکل حل می شود.ولی تنگی نفس من ادامه داشت تا اینکه با مراجعه به یک روانشناس تشخیص بیماری پنیک اتک (panik attach) داده شد و قرص گاباپنتین و کلونازپام را به مدت 9 ماه مصرف کردم تا بهبودی حاصل شد.بعد از گذشت 4 ماه دراین تابستان دوباره به مشکل تنگی نفس بیشتر در هنگام شب که بی خواب می شوم دچار شدم که مرا به مرض خفگی می رساند و قفسه سینه ام به شدت سنگین می شود.آیا این مشکل همیشگی است و درمانی ندارد،علت آن چیست؟لطفاً راهنماییم کنید

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

خوشبختانه در مورد شما وضعیتتان مشخص است و تشخیص گذاشته شده منتها درمانتان آنطوری که باید موفقیت آمیز نبوده گرچه کارهائی انجام شده.طبیعت این بیماری طوری هست که تا موقعی که تحت درمان هستید حالت عادی دارید از موقعی که درمان را قطع کنید مجددا با مشکل مواجه می شوید.خوشبختانه در این زمینه تحقیقی انجام شده به این ترتیب که 8 سال بعد از تداوم درمان 40-30% بیماران وضع بهتری داشتند و شاید نیاز به درمان نداشته باشند.20-10% وضع مناسبی نداشتند و باز هم نیاز به درمان داشتند. این بیماری حالت اوج و فروکشی داره یعنی بعضی از محرک های روانی مثل مرگ همسر و یا طلاق دوباره می تواند پروسه بیماری را شروع کند. روشهای شناخت درمانی و روان درمانی که 6 ماه استفاده میشده در 90-80% بیماران موثر بوده است. دارو در حد 80-50%.
    همان طور که گفته شد اگر بیمار خودش را مقید بداند که تحت درمان بماند وضع همیشگی خوبی خواهد داشت

اختلال‌ هراس‌ (مقالات)
    اختلال‌ هراس‌ (مقالات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت