جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: درمان نشدن مشکل پانیک من

javad74 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درمان نشدن مشکل پانیک من

4 سال است که به اختلال پانيک دچار هستم و به‌شدت زجر مي‌کشم. گاهي واقعا ناتوان مي‌شوم در حالي که با مراجعه به پزشکان با جمله «هيچي نيست» آنها مواجه مي‌شوم! لطفا مرا راهنمايي کنيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اختلال پانيک يا اختلال هراس يکي از اختلالات اضطرابي است که بيمار علائم اضطرابي بسيار شديدي را تجربه مي‌کند به حدي که احساس مي‌کند ممکن است کنترلش را از دست بدهد.

گاهي به قدري ضربان قلب فرد شديد مي‌شود که حس مي‌کند هر آن ممکن است قلبش از کار بايستد و اين شديدترين حالتي است که يک انسان مي‌تواند آن را تجربه کند و بسيار آزاردهنده است.

بيماران معمولا به دليل تپش قلب زيادي که دارند به متخصصان قلب مراجعه مي‌کنند. پزشکان قلب نيز پس از بررسي‌هاي لازم شامل انجام نوار قلب، اکو، تست ورزش و... به سلامت قلب فرد پي برده و به وي مي‌گويند: «چيزي نيست قلب شما سالم است.»

در حالي که قطعا چيزي هست زيرا فرد از يک اضطراب بسيار شديد رنج مي‌برد. بنابراين براي درمان بايد به يک روان‌پزشک مراجعه کنيد تا درمان دارويي و درمان غيردارويي برايتان انجام شود. معمولا در اين جور مواقع داروهايي تجويز مي‌شود که فرد را آرام کند و نگراني و هراس را از او دور کند.

در عين حال روان‌درماني انجام مي‌شود تا ببينيم زمينه اين ترس و هراس که فرد را دچار اختلال پانيک شديد کرده چه چيزي است. بعيد مي‌دانم که شما به روان‌پزشک مراجعه کرده باشيد. بنابراين تاکيد مي‌کنم که حتما به يک روان‌پزشک مراجعه کنيد تا زير نظر وي درمان‌هاي لازم را بگيريد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت