جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 19 مجموع

موضوع: بیماری هراس (Panic disorder)

سیامک راجی آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض بیماری هراس (Panic disorder)

سلام.
    من به این بیماری مبتلا هستم.آیا کسی دچار این مشکل بوده و حالا بهبود پیدا کرده؟
    اگر کسی هست لطفا حالتهایی که دچارش میشد و روشهایی رو که جهت بهبودی استفاده میکرده (استفاده از دارو-ورزش-روان درمانی و...) اینجا بنویسید.
    باتشکر

kouroshheshmatishahbaz آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بیماری هراس

سلام ، من خودم دچار این اختلال نبوده ام ولی تا آنجا که اطلاع دارم ، استفاده از مدیتیشین از سطوح ابتدایی تا عالی آن و همچنین روشهای فرا گیر در ورزش یوگا که حالت فیزیکی تر همان مدیتیشن می باشد ، به لحاظ وجود تمریناتی نظیر ریلکسیشنRelaxation ، بسیار موثر می باشد.
    در هر حال در حالتهای حاد حمله بیماری ، ابتدا باید بیماری را با دارو کنترل و سپس با روشهای کم ضرر تر نظیر روشهای فوق پایش نمود.

naghmeh آفلاین است تازه وارد

Unhappy

salamm merc az modirane in site ke forsati ro baraye maha gharar dadin ta soalha va moshkelatemon ra betonim bayan konim man dokhtari 29 sale hastam ke modate 6 sale az moshkele panic ranj mibaram bayad begam ke az nojavani dochare ezterabe shadid bodam ke motasefane hichvaght na khodam na khanevade be fekre darman nabudim va man dar jaani baad az shikast dar 2eshgh va moshkelate sakhte khanevadegi va mohajerat be mahze vorodam be keshvare jadid dochare hamleye haras (panic attack) shodam va ba didare ye doktor be man ghorse aropax 20 mgr dadan ke baad az 6mah ba varzeshe piaderavi va doidan behtaram shodam vali chon be mahze vorodam be keshvare jadid in etefagh oftade bod man natonestam zabane in keshvar ra bekhabi yad begiram va baad az 3sal yek dr farsi zaban pieda kardam ke ba moraje behbodi nesbi peida kardam ama khod sarane daroo aropax ra baraye 3rouz ghat kardam va man baz dochare afsordegie shadid va baad panic disorder shodam va alan ke baz 2sal migozarad behbod peida nakardam va dr irani zaban dar mantaghe ma nist va man gahi man khodam gahi medition anjam midam ya pieade ravi mikonam ama komake ziadi baram anjam pazir nist panic man be hadi shadid hast ke 2sale ke baz na be mehmani na resturant hichja naraftam va faghat dar khane hastam ya mahale khodeman kharid mikonam mikhastam az drhaye ham zaban khahesh konam be man rahnemai bekonid chetori mitonam be khodam komak konam baraye behbod .. albate alan man arpoax be meghdare 40mlgr har rooz mikhoram va gahi ke dochare hamleye panic misham az ghorse xanax estefade mikonam sepass naghme

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

naghmeh

با سلام

من به اصول کلی درمان این مشکل اشاره می کنم و دعوت می کنم جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقالاتی که قبلا تهیه کردیم مراجعه کنید...در ضمن محبت کنید از این به بعد فارسی بنویسید

اصول‌ كلي‌
    بررسي‌ سوابق‌ پزشكي‌ و معاينه‌ توسط‌ پزشك‌
    - بررسي‌هاي‌ آزمايشگاهي‌ در صورت‌ لزوم‌ براي‌ رد كردن‌ ساير اختلالات‌
    - در مورد احساسات‌ خود با يك‌ دوست‌ يا يكي‌ از اعضاي‌ خانواده‌ صحبت‌ كنيد. اين‌ اقدام‌ گاهي‌ اضطراب‌ شما را كاهش‌ مي‌دهد.
    - افكار و احساسات‌ اضطرابي‌ خود را به‌ طور روزانه‌ در يك‌ دفتر ثبت‌ نماييد. با بررسي‌ اطلاعات‌ ثبت‌ شده‌ علل‌ اضطراب‌ خود و راه‌حل‌هاي‌ احتمالي‌ آن‌ را ارزيابي‌ كنيد.
    - روش‌هاي‌ آسوده‌سازي‌ را فرا بگيريد. براي‌ برخي‌ افراد، تجويز دارو مؤثر است‌.
    - تا حد امكان‌ استرس‌ را در زندگي‌ خود كاهش‌ دهيد.
    - براي‌ رفع‌ علايم‌ مربوط‌ به‌ تنفس‌ عميق‌ و سريع‌، يك‌ كيسه‌ كاغذي‌ كوچك‌ را جلوي‌ دهان‌ و بيني‌ خود بگيريد و به‌ مدت‌ چند دقيقه‌ درون‌ آن‌ تنفس‌ كنيد.
    داروها
    پزشك‌ ممكن‌ است‌ براي‌ بيمار داروهاي‌ ضدافسردگي‌، بنزوديازپين‌ يا داروهاي‌ مسدودكننده‌ گيرنده‌ بتا تجويز كنند. داروي‌ تجويز شده‌ ممكن‌ است‌ پس‌ از 12-6 ماه‌ درمان‌ به‌ آهستگي‌ كاهش‌ داده‌ شده‌ يا به‌ طور موقت‌ قطع‌ گردد تا مشخص‌ شود آيا حملات‌ هراس‌ عود مي‌كند يا خير. اگر حملات‌ عود نكند دارو را مي‌توان‌ براي‌ هميشه‌ قطع‌ كرد.
    فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري
    به‌ طور منظم‌ ورزش‌ كنيد.
    شب‌ به‌ اندازه‌ كافي‌ استراحت‌ كنيد.
    رژيم‌ غذايي‌
    مصرف‌ كافئين‌ به‌ هر شكل‌ (قهوه‌، چاي‌، نوشيدني‌هاي‌ غيرالكلي‌) را قطع‌ كنيد. با قطع‌ مصرف‌ اين‌ نوشيدني‌ها ممكن‌ است‌ دچار علايم‌ محروميت‌ نظير سردرد يا خستگي‌ شويد، ولي‌ اين‌ علايم‌ در عرض‌ چند روز برطرف‌ مي‌شوند.
    درچه شرايطي بايد به پزشك مراجعه نمود؟
    اگر شما يا يكي‌ از اعضاي‌ خانواده‌ تان داراي‌ علايم‌ اختلال‌ هراس‌ باشيد كه‌ با درمان‌هاي‌ معمولي‌ انجام‌ شده‌ توسط‌ خودتان‌ برطرف‌ نشده‌ باشد.
    - عدم‌ موفقيت‌ برنامه‌ درماني‌ پس‌ از 8 هفته‌ درمان‌
    - اگر دچار علايم جديد و غيرقابل توجيه شده ايد. ‌

درمان از نگاهی دیگر

درمان هراس‌ها
    چند رویکرد مختلف برای درمان هراس‌ها وجود دارد. اثربخشی هر درمان به خود فرد و نوع هراس بستگی دارد. در زیر، برخی از روش‌های درمان آورده شده‌اند:
    در درمان‌های مواجهه‌ای، به منظور کمک به بیمار برای غلبه بر ترسش، او را در معرض چیزی که از آن می‌ترسد قرار می‌دهند. یک نوع از درمان مواجهه‌ای، غرقه‌سازی (flooding) است که در آن، بیمار برای مدتی طولانی، بدون فرصت یا امکان فرار، با چیزی که از آن می‌ترسد مواجهه داده می‌شود. هدف از این روش، کمک به فرد در روبرو شدن با آنچه از آن هراس دارد و درک این واقعیت است که آسیبی از آن به او نمی‌رسد.
    روش دیگری که غالباً برای درمان هراس به کار گرفته می‌شود، شرطی‌سازی تقابلی (counter-conditioning) نام دارد. در این روش به بیمار یاد داده می‌شود که واکنش متفاوت و تازه‌ای نسبت به چیزی که از آن می‌ترسد نشان دهد. بیمار یاد می‌گیرد که به جای وحشت‌زدگی در صورت مواجهه با شیء مورد نظر چگونه از روش‌های آرامش درمانی استفاده کند و آن را جایگزین اضطراب و ترس نماید. این رفتار جدید با واکنش وحشت‌زده قبلی ناسازگار است و در نتیجه، واکنش هراس به تدریج از بین می‌رود. شرطی‌سازی تقابلی معمولاً در مورد بیمارانی به کار گرفته می‌شود که قادر نیستند درمان‌های مواجهه‌ای را تحمّل کنند.

اختلال‌ هراس‌ (مقالات)
    اختلال‌ هراس‌ (مقالات)

چرا باید حتما از فونت فارسی استفاده کنیم
    چرا باید حتما از فونت فارسی استفاده کنیم

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

سید رحیم گشتی آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

به نام پروردگار
    بااهدای سلام
    کاربر ارجمند لطفا شرح حال کاملی از خودتان ارائه نمایید وعلائمی که تجربه می کنید را شرح دهید زیرا اختلال هراس انواعی دارد.
    با تشکر
    کارشناس روان شناسی بالینی

موقعیت
    تهران

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط سید رحیم گشتی مشاهده موضوع
    به نام پروردگار
    بااهدای سلام
    کاربر ارجمند لطفا شرح حال کاملی از خودتان ارائه نمایید وعلائمی که تجربه می کنید را شرح دهید زیرا اختلال هراس انواعی دارد.
    با تشکر
    کارشناس روان شناسی بالینی

باسلام .باید عرض کنم که من حدود 3-4 سالیست که علائم این بیماری را در خودم پیدا کردم.اوایل عضلات پای من در خواب دچار گرفتگی میشد و من هراسان ازخواب میپریدم و گاهی مجبور میشدم که چند دقیقه ای راه برم تا کمی آروم بشم و تادوباره خوابم ببره 1-2 ساعتی سپری میشد که باعث خواب آلودگی شدید من در روز میشد و من تمرکزم رو کم کم از دست میدادم.
    بعد از مدتی حالت شدیدتر و رنج آورتر هراس سراغم اومد و اون موقعی بود که در یک جایی مبحوس میشدم،مثلا در مترو چندین بار دچار حملات شدید شدم(احساس نفس تنگی-عرق کردن شدید-ترس ازاینکه دست به کاری دیوانه وار بزنم ودیگران متوجه بشند) این بود که درایستگاه بعدی سریعا پیاده میشدم تا کمی آروم بشم.این حالت وقتی که جمعیت زیاد و فشرده بودن،بیشتر میشد.
    وقتی لباسهای تنگ میپوشم حملات هراس شروع و یا تشدید میشه.
    شبها وقتی قصد خوابیدن دارم حالتهای تنگی نفس به سراغم میاد و گاهی احساس میکنم ممکنه بمیرم.گاهی وقتها هم ساعت 2-3 شب این حالت برام بوجود میاد. این حالتها چند دقیقه طول میکشه و یعضی وقتها تا حدود 1 ساعت ادامه داره.
    مثلا یکی از نگرانیهای من سوار شدن به هواپیماست.چون میدونم اگه دچار حمله بشم امکان پیاده شدن وجود نداره و من باید حملات رو تا رسیدن به مقصد تحمل کنم.
    درضمن من ماهها باهمسرم نزدیکی نمیکنم هرچند بی نهایت دوستش دارم ولی هیچ تمایل جنسی به اون ندارم و اون نیز صبورانه این وضع رو تحمل میکنه هر چند هر از گاهی گله هایی میکنه. و همین باعث عذاب وجدان من و
    در نتیجه افزایش افسردگی من میشه.
    باتشکرازتوجه شما.
    سیامک 41 ساله تهران
    آخرین ویرایش توسط سیامک راجی در تاریخ 26-Aug-2008 انجام شده است

موقعیت
    تهران

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط kouroshheshmatishahbaz مشاهده موضوع
    سلام ، من خودم دچار این اختلال نبوده ام ولی تا آنجا که اطلاع دارم ، استفاده از مدیتیشین از سطوح ابتدایی تا عالی آن و همچنین روشهای فرا گیر در ورزش یوگا که حالت فیزیکی تر همان مدیتیشن می باشد ، به لحاظ وجود تمریناتی نظیر ریلکسیشنrelaxation ، بسیار موثر می باشد.
    در هر حال در حالتهای حاد حمله بیماری ، ابتدا باید بیماری را با دارو کنترل و سپس با روشهای کم ضرر تر نظیر روشهای فوق پایش نمود.
    باسلام:
    آیا منبعی در اینترنت برای آموزش مدیتیشن یا روشهای مشابه وجود داره؟
    باتشکر

naghmeh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

salam dobare maazerat mikham ke baz az fonte finglish estefade mikonam ama ba rahnemai Dr sajad baz ham natonestam fonte farsi ra dar windows xp pieda konam .man ham dochare hamleye haras misham . jahaye baste mesle metro va otobos club daghighan mesle aghaye siamak misham ( nafas kotah va tond tond - bi hesi azaye badan- tar didan-tapesh ghalb- aragh ziad-..( va majboran bayad istage bad zood peiade besham chon fekr mikonam ya be zood mimiram ya raftari divane var ( mesle jigh va zari ) anjam midam ke abroom pishe hameye mardom bere bayad begam mehmani ya rahaye dour az khane ham nemitonam beram chon mitarsam hamalat anjam beshe bishtar dar khane hastam ya mohite atrafe khane va baraye in zendegim kheili narahat konanade shode mojarad va khanomi 29 sale hastam

سید رحیم گشتی آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

به نام پروردگار
    بااهدای سلام
    دوست ارجمند ازاینکه شرح حال خوبی ارسال کردید.متشکرم.نشانه ها حاکی ازآن است که شما نوعی (فوبی ) ترس مرضی را تجربه می کنید.تفاوتهایی بین ترس واقعی و مرضی وجود دارد که یکی از آنها همین نگرانیهاو تشویش های شماست.اگر نگاهی به تاریخچه مشکل بیاندازید می بینید که بارها وبارها ترسیده اید که دچار تنگی نفس بشوید و یا خدای ناکرده زندگی تان به پایان برسد ویا اینکه مردم متوجه شوند که شما مردد هستید و رنگ و رخسارتان تغییر کرده و ....اما هیچکدام ازآنها انجام نشده و فقط درآرشیو ذهنتان وجود دارد وروز به روز نیز افزایش و گسترش می یابد شما همچنان زنده هستید و زندگی می کنید و کسی هم هرگز شما را آنگونه که تصور می کنید ندیده است.پس از این نیز اتفاق خاصی برایتان نمی افتد البته اگر به درمان بپردازید.
    کاش همسرتان اینهمه صبور نبودند که ماهها تحمل کنند بلکه ایشان می توانستند به شما نزدیک تر شده ودر درمان تان موثرتر باشند.در هر حال اختلالی که شمات تجربه می کنید کاملا شناخته شده است . و در مان هم دارد.من معتقدم درمان فوبی و اضطراب کوتاه مدت نیست ونمی توان جز درمواردی بسیارخاص انتظار داشت که اختلال به زودی پایان یابد اما این اطمینان را می دهم که درمدتی بین 3- 6 ماه می توان آنرا کنترل و بعد ازیکسال به درمان آن امیدوار بود.
    اما اقداماتی که شما باید انجام دهید .عبارتند از
    1- مراجعه فوری به روان پزشک جهت دریافت دارو
    2- ورزش ساده اما منظم و روزانه ( می توانید با همسرتان برنامه ای بریزید و به ورزش بپردازرید .حتما بیرون ازمنزل رابرای ورزش انتخاب کنید.
    3- ارتباط نزدیک با همسرتان و از سر گیری روابط زناشویی ( در کاهش استرس واضطراب ناشی ازاختلال بسیارموثر است)
    انتخاب یک همراه صمیمی ( همسر - بردار - خواهر -افراد فامیل - دوست ) کسی که بتوانید بدون قضاوت با او حرف بزنید وهمه مسائل تان را بویژه حالاتهایی که در هنگام حمله احساس میکنید را بایش بازگو کنید.
    5 - گزارش روزانه از وضعیت تان به سایت و انجام راهکارها
    6- انجام فرایض دینی و دعا
    با احترام کارشناس روان شناسی بالینی

موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام واحترام:
    ضمن تشکر از استاد عزیز آقای گشتی.دراولین فرصت به پزشک مراجعه میکنم و سعی میکنم دستورات دیگر شما رو نیز اجرا کنم.نتایج رو همین جا درج میکنم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت