جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: درد ستون فقرات

setareh8 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درد ستون فقرات

26 سالمه.از سن تقريبا 20 سالگي متوجه بعضي نقاط در ستون فقراتم شدم که وقتي دست ميزدم دردناک بود.به پزشک که مراجعه کردم و عکس راديولوژي گرفتم ايشون گفتند حدودا 10 درجه انحراف ستون فقرات به سمت چپ را دارم.در اين مدت دردي نداشتم فقط وقتي عصبي ميشدم ناحيه کتف سمت راستم درد ميکرد و بعد از مدتي خوب ميشد.تا دو ماه پيش که از اون زمان تا حالا مرتب حالت گرفتگي در قسمت پشت بخصوص در ناحيه سمت راستم دارم.به پزشک ديگري که مراجع کردم ايشون گفتند که بيماريم اگر اشتباه نکنم (فيبرومالژيا)است که تا جائي که ميتونم نبايد عصبي باشم و سعي کنم هميشه آروم باشم.چون اين مسئله ارتباط مستقيم با اين بيماري دارد.راستش الان 3 هفته ميشه که در ناحيه دنده هام در قسمت جلو احساس درد دارم.توي آينه که دقت کردم ديدم دنده سمت راست برآمده تر از دنده سمت چپم شده.عکس راديولوژي از ستون فقرات و قفسه سينه انداختم پزشکم گفتند که درجه انحراف ستون فقراتم تغييري نکرده و قفسه سينه هم مشکلي ندارد.يه سونوگرافي هم از تمام شکمم دادم همه سالم بود.راستش خيلي نگران و نااميدم.توي اينترنت داشتم سرچ ميکردم در رابطه با بيماري اسکوليوز و عکس افرادي رو ديدم که به علت اين بيماري قفسه سينه شان هم دچار مشکل شده بود و خيلي نافرم شده بود.توروخدا منو راهنمايي کنيد که چيکار کنم.آيا شنا مناسبه؟از کمربندهاي مخصوص استفاده کنم؟از قوز بند چه طور؟چندروز هم هست که حس ميکنم استخوانهاي کتفم برآمده تر شده.خيلي خيلي نگرانم.توروخدا راهنمايي کنيد.

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

از اینکه شما از درد ناشی از بیماری خود رنج میبرید شکی نیست
    به نظر نمیرسد درد و ناراحتی شما ربطی به اسکولیوز شما داشته باشد بیماری اسکولیوز شما خفیف است و علائم شما بیشتر به همان فیبرو میالژِیا نزدیک است
    به نظر میرسد علائمی که ذکر کردید ناشی از استرس و اضطراب و نگرانی از وضعیت اسکولیوز و پیشرفت آن است
    با حوصله و بردباری و استفاده از ورزشهای نظیر شنا و یوگا و میدیتیشن و طب سوزنی به مشکلات خود غلبه کنید و نگرانی بیمورد راجع به سیر پیشرفت بیماری اسکولیوز خود نداشته باشید

پیشفرض التهاب دنده ها

سلام.من 27 سالمه.مدت تقریبا 8 ماهه که زیر دنده هام شروع به درد گرفتن کرده.و البته دنده سمت چپم هم برآمده تر از دنده سمت راستمه.تا الان به سه تا چهار پزشک مراجعه کردم.گفتند هیچ مشکلی نداری و فقط باید ورزش کنی.(پس درد دنده هام ناشی از چی میتونه باشه؟!!!!)
    ولی یکی از پزشکانی که بهشون مراجعه کردم به من گفتند که دنده هات التهاب داره و چسبندگی پیدا کرده و اینکه یه سری تومورهایی روی دنده هات هست که کاملا خوش خیمه.مشکلی نیست ولی در نهایت اگه خیلی اذیت میشی دنده های پائین رو برات باید برداریم.راستش خیلی نگران شدم.به من هم فقط داروهای غضروف ساز و کلسیم و ویتامین d3 دادند.البته یک دوره هم سلبرکس و سلکوکسیب استفاده کردم.هفته پیش دوباره به یه پزشک دیگه مراجعه کردم.ایشون هم گفتند مشکلی نداری ولی فقط برای اینکه خیال خودت راحت بشه یه ام آر آی و سیتی اسکن از ناحیه ریه انجام بده.امروز سی تی اسکن رو انجام دادم.شخصی که سی تی اسکن رو انجام داد بهم گفت یه چیزای ریزی روی دنده هات هست.
    خیلی کلافه و ناراحت و مضطربم.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.متشکرم.

موقعیت
    تهران

پیشفرض

نگران نباشید
    پاسخ سی تی اسکن را در صورت امکان تایپ کنید

پیشفرض

آقای دکتر از توجه شما متشکرم.
    جواب سی تی اسکن را برای شما مینویسم:
    عناصر مدیاستن طبیعی است.سایز قلب نرمال است.راههای هوازی باز و دارای قطر و مسیر طبیعی هستند.در پارانشیم ریه ها ضایعه انفیلتراتیو مشاهده نمیشود.فضای پلورال دو طرف نمای طبیعی دارند.در جداره قفسه سینه،دنده ها و استرنوم و نسج نرم توراکس ضایعه ای دیده نمیشود.
    جواب ام آر آی کمر و ستون فقرات:
    Left paracentral protrusion of the dehydrated L5-SI disc can be seen with obliteration of epidural fat and mild compression of left exiting SI nerve root. THoracic cord and conus medullaris show normal shape and signal intensity. The vertebral bodies appear normal in shape and signal. General dimensions of the thecal sac and neural canal are within normal limits
    در ضمن من تقریبا 7-8 درجه انحراف ستون فقرات به سمت چپ را دارم و هر سال از این ناحیه عکس می اندازم تا مطمئن شوم که این انحراف پیشرفتی نداشته باشد و تا الان هم پیشرفتی نداشته.
    آقای دکتر دیروز رفتم استخر و کلی شنا کردم.از دیروز به شدت در ناحیه سمت راست قسمت پشت(همون قسمت دنده راست از جلو که درد میکنه همون قسمت در پشت)درد دارم و در ناحیه قفسه سینه هم تنفسم سنگینه و کمی دردناک.اصلا نمیدونم باید چیکار کنم.نمیدونم به کدوم پزشک و با چه تخصصی باید مراجعه کنم.توروخدا راهنماییم کنید.خیلی نگرانم.
    در ضمن من قصد بارداری دارم.(7 ساله که ازدواج کردم)نمیدونم آیا با این شرایط میتونم باردار بشم یا نه.کمکم کنید.متشکرم.

موقعیت
    تهران

پیشفرض

با توجه به پاسخ ام آر آی
    ضایعه خفیف دیسک ال پنج اس یک دارید که درد شما بعید است مربوط به آن باشد
    بهتر است توسط یک متخصص نورولوژی معاینه شده و در صورت لزوم نوار عصب بین دنده ای گرفته شود
    به نظر نمیرسد مشکل حادی داشته باشید
    نگران نباشید
    بارداری مسئله ای نیست میتوانید باردار شوید

پیشفرض رماتیسم مفصلی

دختری 27 ساله هستم.مدت یکسالی میشه که متوجه شدم که دنده سمت چپم برآمده تر از دنده سمت راستمه.از سال پیش هم در ناحیه زیر دنده درد داشتم.ولی خیلی کم بود. در ضمن من انحراف ستون فقرات به سمت چپ دارم(تقریبا 7-8 درجه)به هر پزشکی که مراجعه کردم گفتند که شاید بدلیل این انحراف ستون فقرات قفسه سینه هم کمی چرخش پیدا کرده و جابجا شده.
    در ضمن در طول مدت این یکسال که این درد رو دارم دوبار به فاصله چند ماه از هم من درد زانو(زانوی پای راست)داشتم. کمی هم احساس میکردم متورم شده.عکس از زانوم انداختم ولی هیچ مشکلی در اون ناحیه نبود.بعد از دو سه هفته درد زانوم خوب شد.
    در ضمن در سمت راست بالای سینه ام هم کمی برآمده شده.در بین تمام پزشکانی که بهشون مراجعه کردم تنها یکی از آنها نظرشون این بود که مشکل من رماتیسم مفصلیه.ولی بقیه پزشکها مشکل و درد من رو بدلیل انحراف ستون فقراتم میدونستند.
    الان مدت دو هفته ای میشه که خیلی در ناحیه دنده هام درد دارم.خیلی زیاد شده.صبحها که از خواب بیدار میشم در قسمت پشت (دنده پشت، سمت راست)احساس خشکی شدید میکنم که به مرور در طول روز خشکیش از بین میره ولی دردش همچنان باهامه.یک هفته ای هم میشه که در قسمت آرنج دست راست و زانوی پای راست درد دارم.زیاد شدت نداره ولی درد رو دارم.
    راستش میخواستم بدونم مشکل من چیه؟آیا رماتیسم مفصلیه؟اصلا رماتیسم مفصلی روی دنده ها هم تاثیر میذاره و باعث تغییر شکلشون میشه؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط چکامه مشاهده موضوع
    دختری 27 ساله هستم.مدت یکسالی میشه که متوجه شدم که دنده سمت چپم برآمده تر از دنده سمت راستمه.از سال پیش هم در ناحیه زیر دنده درد داشتم.ولی خیلی کم بود. در ضمن من انحراف ستون فقرات به سمت چپ دارم(تقریبا 7-8 درجه)به هر پزشکی که مراجعه کردم گفتند که شاید بدلیل این انحراف ستون فقرات قفسه سینه هم کمی چرخش پیدا کرده و جابجا شده.
    در ضمن در طول مدت این یکسال که این درد رو دارم دوبار به فاصله چند ماه از هم من درد زانو(زانوی پای راست)داشتم. کمی هم احساس میکردم متورم شده.عکس از زانوم انداختم ولی هیچ مشکلی در اون ناحیه نبود.بعد از دو سه هفته درد زانوم خوب شد.
    در ضمن در سمت راست بالای سینه ام هم کمی برآمده شده.در بین تمام پزشکانی که بهشون مراجعه کردم تنها یکی از آنها نظرشون این بود که مشکل من رماتیسم مفصلیه.ولی بقیه پزشکها مشکل و درد من رو بدلیل انحراف ستون فقراتم میدونستند.
    الان مدت دو هفته ای میشه که خیلی در ناحیه دنده هام درد دارم.خیلی زیاد شده.صبحها که از خواب بیدار میشم در قسمت پشت (دنده پشت، سمت راست)احساس خشکی شدید میکنم که به مرور در طول روز خشکیش از بین میره ولی دردش همچنان باهامه.یک هفته ای هم میشه که در قسمت آرنج دست راست و زانوی پای راست درد دارم.زیاد شدت نداره ولی درد رو دارم.
    راستش میخواستم بدونم مشکل من چیه؟آیا رماتیسم مفصلیه؟اصلا رماتیسم مفصلی روی دنده ها هم تاثیر میذاره و باعث تغییر شکلشون میشه؟

هر گونه برآمدگی استخوان مهم است و باید پیگیری شود. علل زیادی دارد.

جوشگاه شکستگی های قدیمی - تجموع خون - عفونت مزمن مخفی - بیماری ریکتز - آکرومگالی - بیماری پاژه
    - سرطان های خوش خیم و بدخیم استخوان - سرطان های غضروف - سل... از جمله علل مهم هستند. لیست
    کامل شامل 182 بیماری
    http://www.wrongdiagnosis.com/sympto...one/causes.htm

کسانی که انحراف ستون فقرات به چپ دارند چون احتمال مشکلات داخل ستون فقرات وجود داره بهتره mri ستون فقرات انجام بشه .. مثل حفرات و تومور ها

اینکه قبلا چه کار هائی انجام شده ارتباطی به ما نداره ولی اگر از ما می پرسید اینطور عرض می کنم که به پزشک داخلی مراجعه کنید چون مسئله شما باید در کلینیک ارزیابی شود شرح حال کامل گرفته شود و اطلاعات اولیه برای هر گونه اظهار نظر کامل شود...

محبت کنید از ایجاد تاپیک های مختلف پرهیز کنید اگر مسئله مبهمی وجود داره که پاسخ داده نشده در ادامه همین بحث مطرح کنید.

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

آرتریت روماتوئید

از نظر بالینی
    التهاب مفصلی باعث تورم وحساسیت و محدودیت حرکت مفصل می شود. وجود گرمی معمولا در معاینه واضح است.. به ویژه در مفاصل بزرگ مانند زانو ولی قرمزی شایع نیست. درد بطور عمده از کپسول مفصل منشا میگیرد که توسط رشته های فراوان درد تغذیه شده و بطور قابل ملاحظه ای نسبت به کشیدگی یا اتساع حساس است. در ابتدا حرکت مفصل به علت درد محدود میشود. بیمار معمولا مفصل ملتهب را در حالت خم شده نگه میدارد تا حجم مفصل را به حد اکثر و اتساع کپسول را به حد اقل میزان برساند. بعدا تغییر شکل ثابت مفصل ایجاد میشود.

علائم و نشانه های بیماری مفصلی
    درد تورم و حساسیت نسبت به لمس ممکن است در ابتدا به میزان اندک در مفاصل, لوکالیزه باشند. درد در مفاصل مبتلا که با حرکت تشدید میشود شایعتریت تظاهر آرتریت رو ماتوئید ثابت شده می باشد. الگوی درد با درگیری مفصل مطابقت دارد و لی با شدت التهاب واضح همواره مطابقت ندارد. خشکی عمومی مفاصل شایع بوده و معمولا بیشترین میزان آن پس از دوره های عدم فعالیت می باشد. خشکی صبحگاهی که بیش از یک ساعت به طول بینجامد یک تابلوی تقریبا ثابت و تغییر ناپذیر آرتریت التهابی بوده و موجب تمایز آن از اختلالات مفصلی غیر التهابی مختلف می شود. اما نکته جالب توجه آن است که وجود خشکی صبحگاهی ممکن است نتواند بطور قابل اعتمادی آرتریت های مزمن التهابی و غیر التهابی را از هم متمایز سازد. زیرا در انواع غیر التهابی نیز خشکی صبح گاهی به فروانی یافت میشود. اکثر بیماران نشانه های عمومی مانند ضعف, خستگی پذیری زودرس , بی اشتهائی و کاهش وزن را تجربه خواهند کرد. اگر چه تب 40 درجه گاهی روی میدهد.. افزایش دمای بدن تا حد بیش از 38 درجه غیر معمول بوده و دال بر وجود یک مشکل اضافه شونده مانند عفونت است.

آرتریت روماتوئید(اخبار وگزارشات)
    آرتریت روماتوئید(اخبار وگزارشات)

تب‌ روماتيسمي‌
    تب‌ روماتيسمي‌ يك‌ عارضه‌ التهابي‌ عفونت‌ با استرپتوكك‌ گروه‌ آ كه‌ بسياري‌ از اعضاي‌ بدن‌، به‌خصوص‌ مفاصل‌ و قلب‌ را درگير مي‌سازد. عفونت‌هاي‌ استرپتوكوكي‌ مسري‌ است‌ ولي‌ تب‌ روماتيسمي‌ حالت‌ مسري‌ ندارد. اين‌ بيماري‌ هم‌ كودكان‌ و هم‌ بزرگسالان‌ را مي‌تواند مبتلا سازد.
    علايم‌ شايع‌
    التهاب‌ مفصلي‌ با مشخصات‌ درد، قرمزي‌،تورم‌ و گرمي‌، كه‌ مي‌تواند از مفصلي‌ به‌ مفصل‌ ديگر نقل‌ مكان‌ كند. شايعترين‌ مفاصل‌ درگير عبارتند از مچ‌ دست‌، آرنج‌، زانو و مچ‌ پا. التهاب‌ مفصلي‌ معمولاً در عرض‌ 14-10 روز فروكش‌ مي‌كند ولي‌ بدون‌ درمان‌، ساير مفاصل‌ نيز ممكن‌ است‌ درگير شوند.
    - تب
    - خستگي
    - رنگ‌پريدگي‌
    - -بي‌اشتهايي
    - احساس‌ ناخوشي‌ عمومي‌
    - درد شكم‌
    - درد سينه‌
    - بثورات‌ پوستي‌ اندك‌ بر روي‌ شكم‌، سينه‌ و پشت‌
    - برآمدگي‌هاي‌ زيرپوستي‌ كوچك‌ بدون‌ درد در نواحي‌ استخواني‌ نظير آرنج‌ و زانو
    - حركات‌ غيرارادي‌ اندام‌هاي‌ تحتاني‌ و فوقاني‌ (كره‌)
    در صورت‌ درگيري‌ قلب‌:
    - كوتاهي‌ نفس‌
    - احتباس‌ مايع‌ كه‌ باعث‌ ورم‌ پا و پشت‌ مي‌گردد.
    - تندي‌ ضربان‌ قلب‌، به‌خصوص‌ هنگام‌ خوابيدن‌
    تب حاد و مزمن روماتیسم مفصلی کودکان و بالغین(مقالات)
    تب حاد و مزمن روماتیسم مفصلی کودکان و بالغین(مقالات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی