جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: تست ANA

mazaheri_m42 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تست ANA

با سلام
    سوال من در مورد یکی از آیتمای خون anti nuclear anti body هست
    این آیتم نشون دهنده چیه و بالا یا پایین بودنش چه خطری برا بدن داره ؟ سوالم کلیه ,منظورم اینه که به چه عضوی از بدن آسیب میرسونه

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

وجود این فاکتور به تشخیص بعضی بیماریها مثل بیمار های مفاصل و بافت همبند کمک میکنه.فاکتور اختصاصی نیست و اگه به بیماریهای بخصوصی شک داریم... باید حتما بیماریهای دیگری که بالارفتن این فاکتور در اونها هم بالا میره در نظر داشت...ضمن اینکه در درصدی از جمعیت سالم هم ممکنه این فاکتور وجود داشته باشه...بیشترین بحث در کتب پزشکی در باره این پروتئین در باره بیماری لوپوس هست

مطلب برای گفتن بسیار هست ... هر گونه اظهار نظر باید برحسب مورد و منطبق با اطلاعات بیمار باشه...

anahita263 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

من قبل از بارداری این تست را که فکر کنم همان fanaهست انجام دادم و مثبت بود ولی با توجه به اینکه هیچ نشانه دیگری نداشتم دکتر روماتولوژیست و زنان گفتند که می توانم باردار شوم ولی در ماه سوم ضربان قلب جنین متوقف شد و مجبور به کورتاژ شدم . دکتر روماتولوژیست یک سری آزمایش برایم نوشته بود که گفت در ماه دوم این آزمایشات رو انجام بده ولی دکتر زنانم گفت که نیازی به انجام این آزمایشات نیست. سوال من اینه که آیا اگر من اون آزمایشات تکمیلی رو انجام می دادم ممکن بود از مردن جنین جلوگیری بشه یا اصلا این اتفاق به خاطر فاکتور fanaمثبت هست؟ من 2 سال قبل هم یکبار حاملگی پوچ داشتم. در ضمن رحم من هم دوشاخ هست و لی دکترم گفت که سقط به علت دوشاخ بودن رحم بعد از ماه سوم و چهارم رخ می دهد. بنظرتون بهتر نیست من الان برم دو شاخ بودن رحمم رو عمل کنم تا حداقل برای بارداری بعدی از این بابت به مشکلی برنخورم؟ لطفا منو راهنمایی بفرمائید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت