جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: بالا بودن اسید اوریک خون بدون علائم بالینی

pedram22 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بالا بودن اسید اوریک خون بدون علائم بالینی

من حدود 30 سال سن دارم و چند وقت پیش به علت علائم کم خونی (احساس خستگی و افسردگی، احساس سرما در نوک انگشتان، از داست دادن تمرکز فکری، سردرد و .....) به پزشک مراجعه و ایشان بعد از آزمایش کلی که برایم نوشتند با این نتیجه رسیدند که بنده مبتلا به بیماری نقرس هستم (میزاا اسید اوریک خون بنده کمی بیش از حد نرمال بوده) و علائم مزبور مربوط به نقرس میباشد و ضمن دستور رژیم غذایی بسیار سرسختانه قرص آلوپورینول تجویز کردن روزی 2بار. در حالی که هیچ علائمی از قبیل ورم انگشت و دید شدید آن را هیچ وقت تجربه نکردم. خواستم بدانم بخاطر کمی بالاتر بودن سطح اسید اوریک میتوان به ابتلا به نقرس رای داد؟ البته من رژیم غذایی نسبتا پرگوشتی داشتم از کودکی.( غذا های حاوی گوشت هفته ای 3 یا 4 یار شاید هم بیشتر). با تشکر از شما.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

من اطلاعات کامل در باره وضعیت شما ندارم و نمی توانم اظهار نظر کنم علت کم خونی شما چیست...ولی اینکه هر کسی که اسید اوریک بالا دارد باید دارو دریافت کند یا خیر... درمان بالا بودن اسید اوریک زمانی صورت می گیرد که علائم مفصلی باشد و به صرف بالا بودن اسید اوریک نیاید دارو تجویز شود شما باید ورزش کنید و رژیم بگیرید رژیم بسیار سخت گوشت قرمز نخورید حبوبات نخورید حتی گوشت بطور کلی کم بخورید ورزش بسیار مهم است نه ورزش پیاده روی شما 30 ساله در اوج جوانی بنابر این باید حتما ورزش ممتد و با برنامه قدری سنگین

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت