زمان التيام شما نبايد زياد طول بكشد و بايد بتوانيد غم، اندوه، عصبانيت، ترس و نگراني را با روش‌هاي موثر از خودتان دور كنيد. در غير اين صورت در ازدواج مجدد با مشكل روبه‌رو مي‌شويد.يكي از بزرگ‌ترين تفاوت‌هاي مرد و زن آن است كه مرد‌ها خيلي زودتر خودشان را با شرايط جديد وفق مي‌دهند و سريع‌تر تصميم‌گيري مي‌كنند، اما زن‌ها دوست دارند مراحل آشنايي و انتخاب همسر كمي طول بكشد. همين مسا‡له باعث مي‌شود در ازدواج مجدد، مردها بيشتر دچار خطا شوند، چون بدون گذر از مرحله ترميم از يك رابطه زناشويي شكست خورده به رابطه جديد جهش مي‌كنند و كافي است طرف مقابل خيلي به آنها برسد يا باب ميلشان رفتار كند. آن‌وقت فورا فكر مي‌كنند كه او همان همسر ايده‌آل است.متاسفانه در اين حالت حتما در انتخاب اشتباه مي‌شود. بنابراين بهتر است انعطاف‌پذيرتر بوده، سر فرصت و با بررسي‌هاي كامل‌تر اقدام كنيم.

معمولا زمان ازدواج مجدد بعد از طلاق، به‌خصوص در آقايان وقتي است كه فرد حس كند و بيشتر مايل است عشق و عاطفه را به طرف مقابل هديه كند تا چيزي دريافت كند، يعني نبايد صرفا براي پر كردن خلا‡ عاطفي، رسيدن به يك وضعيت ثابت روحي، اجتماعي و يا فرار از شرايط ازدواج كرد. بايد در مرحله‌اي براي ازدواج تصميم بگيريد كه حس كنيد دوست داريد دنيايي از محبت و ملاطفت را هديه كنيد و نه برعكس.


بچه‌ها و شرايط مالي را هم در نظر بگيريد. اگر بعد از جدايي سرپرستي فرزندتان به شما سپرده شده(يا طرف مقابل اين‌طور است) بايد در ازدواج مجدد، آنها را محور موضوع قرار دهيد چون به شدت آسيب‌ديده‌اند و حتي نسبت به فرد جديد حسادت مي‌كنند. براي اين كار حتما از يك مشاور كمك بگيريد.


آگهي

درباره پول هم بايد گفت با آن نمي‌توان عشق را خريد اما در ازدواج مجدد، شرايط مالي و شغلي خودتان و طرف مقابل را در نظر بگيريد تا حدي كه زندگي مشترك جديد تامين باشد و با بحران مالي روبه‌رو نشويد و همخواني شغلي و مالي داشته باشيد.
اينكه نقاط خوب همسر سابقتان را به ياد داشته باشيد بد نيست اما اصلا او را با همسر جديد مقايسه نكنيد و آنقدر آن‌را بزرگ نكنيد كه برايتان به يك استاندارد تبديل شود. مسلما مراسم يا روزهاي خاصي را در پيش داريد (سالگرد ازدواج و تولد) نبايد شرايط و هداياي قبلي را با همتاي جديد مقايسه كنيد : <او هميشه برايم گل رز مي‌خريد اما اين يكي فقط تبريك گفت.> هر كس خصوصيات خودش را دارد؛ حتي اگر فرزندتان چنين روزهايي را به ياد آورد بايد با اعتماد به نفس به او بگوييد: <بله، روزهاي خوبي بود اما امروز روز ديگري است و بايد از آن بهترين بهره را ببريم.>نكته آخر اينكه كليد موفقيت در تمام مراحل ذكر شده داشتن تعادل فكري، خوش‌بيني و نگاهي باز به گستره زندگي است. هر روز، روز تازه‌اي است و بايد از نو شروع كرد.