جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: قطره مولتي ويتامين باآهن

كامليا آفلاین است تازه وارد

پیشفرض قطره مولتي ويتامين باآهن

باسلام
    من پسري 17ماهه دارم كه 20قطره مولتي ويتامين باآهن درروز به او ميدهم طبق دستور دكتر
    ولي بعضي ها 30قطره مي دهند.وزن بچه من 10كيلو است .من بايد چند قطره به او بدهم ؟واگرمولتي ويتامين وآهن جدا جدا باشد هر كدام چند قطره؟
    2-ميخواهم كه ديگر به او شير خشك ندهم وغذايش را بيشتر كنم (درروز يك بار شيرخشك مي خورد وبقيه شير خودم وغذا)سوال اين است كه باتوجه به ويتامينهايي كه در شير خشك است قطع كردن آن مشكلي ندارد؟درضمن خودم كارمند هستم ويك وعده شير خشك را زمانيكه
    نيستم مي خورد .باتشكر

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اگر مولتی ویتامین هست.. 30 قطره در روز
    اگر مولتی ویتامین با آهن هست.. بهتره 20 قطره بدید..
    مقدار آهن مورد نیاز روزانه کودکان 5میگیرم به ازاء کیلوگرم است....هر سی سی قطره آهن حاوی 125 میلیگرم آهن هست..
    با محاسبه وزن بچه خودتون می تونید تعداد قطره مورد نیاز بچه رو حساب کنید.
    ولی بطور کلی مولتی ویتامین ها و ترکیبات آهن داروهای ایمنی هستند.. و ندرتا پیش میاد که مقادیر کمی اضافه.. ایجاد مشکل کنه
    .. مگر اینکه اشتباها کم داده باشیم... علت بیشتر موارد کم خونی آهن فقر غذائی هست.. سعی کنید غذاهای حاوی آهن بیشتری به بچه بدید.. نا خود آگاه ویتامین های لازم هم به بچه میرسه..

توصیه شد که سعی کنید بچه رو عادت بدید که از 6 ماهگی غذای خونه رو بخوره.. و بتدریج شیر بچه رو کم کنید.. تا از حالت
    اینکه قسمت عمده غذای او شیر باشه.. به حالتی تبدیل بشه که قسمت اعظم غذای اون.. غذای خونه باشه.. اما گاه به گاه اگر شیر میخواد بهش شیر بدین.. اونهم شیر پاستوریزه.. نه اینکه شیر خشک بد هست و یا دیگه شیر خودتون نیاز نیست.. اما دیگه از یک سال به بعد صحیح شیر مادر خوردن بچه یا حتی شیر خشک خوردن صحیح نیست.. درسته که شیر خشک دارای مواد ویتامینی زیادی هست.. اما اگر بتونه غذای خونه رو مثل بقیه خانواده بخوره.. اون غذا ها مواد مغذی شون خیلی بیشتر از شیر خشک هست..
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی