جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: رشد سینه های دختر 7 ساله

farzad_habibi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض رشد سینه های دختر 7 ساله

دختري 7 ساله‌اي دارم كه از حدود 6 ماه پيش رشد سينه‌هايش شروع شده و در حال حاضر به نظر من جوانه سينه در او ايجاد شده است. من احساس مي‌كنم كه هنوز براي بالغ شدن او خيلي زود است. آيا واقعاً احتياج به درمان دارد يا اين وضعيت طبيعي است؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بلوغ زودرس به مواردي گفته مي‌شود كه علائم بلوغ، زودتر از سن 8 سالگي ايجاد شوند. اگر تنها پستان‌ها به طور زودرس تكامل پيدا كرده باشند و يا اينكه اگر تنها موهاي ناحيه تناسلي به طور زودرس رشد كرده باشند مي‌توان اظهار كرد كه مشكل بيمار خوش‌خيم است و به ندرت نياز به درمان خاصي دارد. اما اگر بقيه علائم بلوغ مثل بروز عادت ماهيانه نيز وجود داشته باشد احتمالاً مشكل بيمار جدي‌تر است و نياز به بررسي‌هاي ديگري دارد. در كل حدود 80درصد از موارد بلوغ زودرس اطفال به علل نامعلوم ايجاد مي‌شود و تلاش‌ها در جهت يافتن علت زمينه‌اي بي‌ثمر مي‌شوند. اما در 20 درصد از موارد عللي همچون اختلالات ژنتيكي، بيماري‌هاي غدد مترشحه داخلي (تيروئيد، غدد جنسي، غدد فوق كليوي و غده هيپوفيز) و حتي به طور كمتر شايع، تومورها به عنوان زمينه‌ساز بيماري كشف مي‌شوند. در نهايت در مورد كودك شما توصيه ما بر اين است كه با توجه به شرح مختصري كه از وضعيت كودك خود ارائه داده‌ايد، معاينه و بررسي باليني توسط يك متخصص اطفال و يا متخصص غدد براي تعيين برنامه درماني كودك شما بسيار كمك كننده خواهد بود. توجه داشته باشيد كه حتي گاهي مسائل رواني نيز مي‌توانند سبب‌ساز چنين اختلالاتي باشند كه مسلماً مشاروه با پزشك در حل اين مشكلات نيز مي‌تواند كمك كننده باشد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت