جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 2 از 2 ابتداابتدا 12
نمایش نتایج 11 تا 13 از 13 مجموع

موضوع: سونوگرافی در بارداری(مقالات و گزارشات)

 1. #11
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  در یک بارداری،چند بار به سونوگرافی برویم؟

  آیا سونوگرافی های متعدد می تواند برای جنین و مادر تبدیل به یک تهدید جدی شود؟  پزشکان باید به خانم‌هایی که عجولانه قصد دارند با سونوگرافی بی‌مورد جنسیت فرزند خود را متوجه شوند و دایم تقاضای سونوگرافی می‌کنند،جواب رد بدهند.
  سونوگرافی در واقع قرار است به پزشک کمک کند تا در طی بارداری از سلامت جنین خبردار شود.لذا در طی بارداری طبیعی تنها سه بار سونوگرافی توصیه می‌شود.یک بار در سه‌ماهه اول،یک بار در هفته‌های 18 تا 22 بارداری برای بررسی نقایص جنینی و یک بار هم در سه ماهه آخر.
  نکته‌ای که در اینجا وجود دارد،در مورد خانم‌هایی است که دارای گروه خونی منفی هستند.اگر مادر گروه خونی منفی و پدر گروه مثبت باشد،به دلیل عدم تجانس خونی حتما باید در طی بارداری،مادر را با سونوگرافی‌های مکرر کنترل کرد.گاهی ما هر هفته او را سونوگرافی می‌کنیم، یعنی 7 تا 8 بار در طی بارداری و هر بار تا یک ساعت تحت سونوگرافی به داخل رگ جنین خون تزریق می‌شود (متاسفانه خانم‌هایی هستند که بدون توجه به توصیه پزشک مبنی بر تزریق آمپول روگام در طی هفته‌های 28 تا 32 و یا تزریق به موقع آمپول به دنبال لکه‌بینی،خون‌ریزی و یا هر ضربه‌ای به شکم بارداری ناموفقی دارند و گاهی چند بار باردار شده و نوزاد خود را از دست می‌دهند.)
  پزشکان در این گروه سعی می‌کنمد با تزریق خون به داخل رگ بندناف جنین و یا داخل شکم جنین،او را سلامت و زنده نگه دارند تا متولد شود.
  جهت آسودگی خیال این مادران باید گفت هیچ‌گونه نقص و مشکل خاصی به خاطر انجام این تعداد زیاد سونوگرافی گزارش نشده است.

 2. #12
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  متخصص زنان و زايمان و فلوشيب پريتانولوژي و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران

  يک بارداري چند سونوگرافي مي‌خواهد؟

  در مورد پرارزش بودن اين روش تشخيصي، يعني سونوگرافي قبلا با هم صحبت کرده‌ايم. در مورد اين که اين روش چه‌قدر مي‌تواند در طي بارداري مفيد باشد و از وضعيت سلامتي جنين اطلاعات به ما بدهد و اينکه بسياري از نقايص جنيني را مي‌توان با سونوگرافي تشخيص داد، نقص در جمجمه، ستون فقرات، کليه و مثانه و حتي نقايص در جدار شکم (کبد خارج از بدن جنين است و جدار شکم تشکل نشده) و بسياري موارد ديگر نيز قبلا به تفصيل در نشريه سلامت مورد بحث قرار گرفته است...

  آنچه اين هفته باعث شد در قالب يادداشتي کوتاه با شما صحبت کنم، مسايلي است که در خبرها و نشريات راجع به تعداد سونوگرافي‌هاي ضروري در يک بارداري طبيعي 9 ماهه مطرح شده است.

  اگر خاطرتان باشد قبلا به شما گفته بودم که انجام هر تست و آزمايشي بايد داراي انديکاسيون (کاربرد علمي) باشد. تذکر داده بودم که پزشکان بايد به خانم‌هايي که عجولانه قصد دارند با سونوگرافي بي‌مورد جنسيت فرزند خود را متوجه شوند و دايم تقاضاي سونوگرافي مي‌کنند، جواب رد بدهند. سونوگرافي در واقع قرار است به پزشک کمک کند تا در طي بارداري از سلامت جنين خبردار شود. لذا باز هم يادآوري مي‌کنيم در طي بارداري طبيعي تنها سه بار سونوگرافي توصيه مي‌شود. يک بار در سه‌ماهه اول، يک بار در هفته‌هاي 18 تا 22 بارداري براي بررسي نقايص جنيني و يک بار هم در سه ماهه آخر.

  نکته‌اي که در اينجا وجود دارد، در مورد خانم‌هايي است که داراي گروه خوني منفي هستند. اگر مادر گروه خوني منفي و پدر گروه مثبت باشد، به دليل عدم تجانس خوني حتما بايد در طي بارداري، مادر را با سونوگرافي‌هاي مکرر کنترل کرد. گاهي ما هر هفته او را سونوگرافي مي‌کنيم، يعني 7 تا 8 بار در طي بارداري و هر بار تا يک ساعت تحت سونوگرافي به داخل رگ جنين خون تزريق مي‌شود (متاسفانه خانم‌هايي هستند که بدون توجه به توصيه پزشک مبني بر تزريق آمپول روگام در طي هفته‌هاي 28 تا 32 و يا تزريق به موقع آمپول به دنبال لکه‌بيني، خون‌ريزي و يا هر ضربه‌اي به شکم بارداري ناموفقي دارند و گاهي چند بار باردار شده و نوزاد خود را از دست مي‌دهند.)

  در اين گروه سعي مي‌کنيم با تزريق خون به داخل رگ بندناف جنين و يا داخل شکم جنين، او را سلامت و زنده نگه داريم تا متولد شود.

  جهت آسودگي خيال اين مادران بايد گفت هيچ‌گونه نقص و مشکل خاصي به خاطر انجام اين تعداد زياد سونوگرافي گزارش نشده است.

  هفته نامه سلامت

 3. #13
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  موارد سونو گرافی های لازم در بارداری
  موارد سونو گرافی های لازم در بارداری
  سونوگرافي سه بعدي و چهار بعدی
  سونوگرافي سه بعدي و چهار بعدی
  کلیات سونوگرافی(مجموعه مقالات)
  سونوگرافی(مجموعه مقالات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت