جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: تشخیص و درمان ناهنجاریهای جنینی( اخبار و گزارشات)

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض تشخیص و درمان ناهنجاریهای جنینی( اخبار و گزارشات)

  ناهنجاری های جنین با انجام آزمایش تا 99 درصد قابل تشخیص است


  کیفیت و قدرت تشخیص ناهنجاری جنین نظیر ناهنجاری های ژنتیکی به وسیله برخی از آزمایشات حتی به 99 درصد نیز می رسد. دبیر انجمن علمی مامایی ایران در گفتگو با مهر افزود: در مواردی که ناهنجاری و اختلال شدید نظیر تالاسمی ماژور قبل از هفته شانزدهم بارداری تشخیص داده شود و مجوز قانونی آن اخذ شده باشد موجب ختم بارداری خواهد شد.ناهید خداکرمی با بیان اینکه سونوگرافی معمول ترین آزمایشی است که از طریق آن ناهنجاریهای جنینی تشخیص داده می شود، گفت: از طریق سونوگرافی می توان مواردی نظیر تنفس جنین، تولید مایع کیسه آب، ضربان قلب جنین را ارزیابی کرده و تشخیص داد.دبیر انجمن علمی مامایی ایران با بیان اینکه استفاده از روش غربالگری برای تشخیص ناهنجاریهای جنینی برای تمامی زنان باردار ضرورتی ندارد گفت: غربالگری اختلالات مادرزادی در بارداری برای همه زنان باردار توصیه نمی شود چرا که انجام آن برای همه ضروری ندارد و فقط در مواردی که مادربا سن بالا و سابقه دارای تولد جنین های ناهنجار نظیر جنین دچار کند ذهنی و نقیص لوله عصبی است باید مورد غربالگری قرار گیرد.وی تصریح کرد: با انجام آزمایشات و آزمونهای مختلف نظیر سونوگرافی ناهنجاریهایی نظیر جمع شدن مایع کیسه آب در جمجمه جنین، نقص لوله عصبی، کیست های موجود در نقاط مختلف بدن جنین ، ناراحتیهای قلبی و مشکلات موجود در کلیه و مثانه جنین قابل تشخیص است. خداکرمی گفت: مشکلات فیزیکی جنین نیز معمولا پس از تولد نوزاد توسط متخصصان تشخیص داده می شود که درمان آن در همان ابتدای تولد به راحتی صورت گرفته و نباید موجب نگرانی والدین شود چون از آنجا که این مشکلات به ادامه حیات نوزاد ارتباطی نداشته و به راحتی قابل درمان هستند، به لحاظ پزشکی درمانی جزو موارد کم اهمیت محسوب می شود.وی افزود: فقط مواردی نظیر اختلال در گردش خون، مشکلات گوارشی و قلبی در جنین از اهمیت بسیاری برخوردار است که در برخی از کشورهای پیشرفته حتی در دوران بارداری با انجام جراحی جنین در داخل رحم مادر قابل درمان است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  با انجام عمل داخل رحمي مي‌توان از ناهنجاري‌ جنيني جلوگيري كرد


  در سال اخير جراحي روي جنين داخل رحمي پيشرفت زيادي كرده است و با انجام عمل جراحي مي‌توان از ناهنجاري‌ جنيني جلوگيري كرد. دكتر ولي‌الله محرابي رييس انجمن جراحان كودكان با بيان اين مطلب گفت: به وسيله اين جراحي مي‌توان از بسياري از ناهنجاريهايي كه در جنين وجود دارد جلوگيري كرد؛ به عنوان مثال ناهنجاري دستگاه ادراري قابل جلوگيري است. وي تاكيد كرد: جراحي روي جنين داخل رحمي بيش از 30 سال در آمريكا سابقه دارد و دو سال است كه اين كار در كشور شروع شده و پيشرفت‌هاي زيادي هم داشته است. محرابي در مورد ناهنجاريهاي جنيني خاطرنشان كرد: ناهنجاريهاي زيادي از جمله كيست درموئيد كه رشد بي‌اندازه بافتي است يا هيدروسفال كه آب آوردن سرجنين است براحتي قابل جلوگيري است. رييس انجمن جراحان كودكان در خاتمه گفت: جنين بعد از انجام اعمال جراحي با حالت نرمال و طبيعي به دنيا مي‌آيد و فاقد هرگونه بيماري است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  عضو هيات علمي پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيك و زيست فن‌آوري:

  تشخيص حدود 90 بيماري ژنتيكي در كشور امكان پذير است

  خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
  سرويس: پژوهشي  در حال حاضر تشخيص حدود 90 بيماري ژنتيك در ايران امكان پذير است و از اين لحاظ پيشرفته‌ترين كشور در منطقه هستيم.

  دكتر مسعود هوشمند، عضو هيات علمي پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيك و زيست فن‌آوري با اعلام اين مطلب در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار داشت: تا چند سال پيش تشخيص بيماري‌هايي نظير تالاسمي در خارج از كشور انجام مي‌شد در حالي كه با پيشرفت‌هايي كه در تشخيص بيماري‌هاي ژنتيكي در كشور صورت گرفته، هم اكنون در خاورميانه حرف اصلي را در زمينه ژنتيك پزشكي مي‌زنيم.

  وي خاطر نشان كرد: چنانچه دولت بتواند حمايت‌هاي لازم را انجام دهد تا اين علم را پيشرفته‌تر كنيم مي‌توانيم جايگاه خود را در اين عرصه در جهان ارتقا دهيم.

  دكتر هوشمند كه در حاشيه «سومين كارگاه بين‌المللي كاربرد روش‌هاي پيشرفته مولكولي براي تشخيص بيماري‌هاي ژنتيكي انساني» سخن مي‌گفت، تصريح كرد: اين كارگاه از روز 12 آذر ماه با حضور 60 نفر از متخصصان ژنتيك از كشورهاي روسيه، اوكراين، سوريه، عراق، كويت، امارات، مصر، هند و شهرهاي مختلف ايران در محل پژوهشگاه آغاز شده و تا روز چهارشنبه شانزدهم آذرماه ادامه دارد.

  وي با اشاره به اين كه بيماري‌هاي متابوليكي بيش از 50 درصد بيماريهاي ژنتيكي را در بر مي گيرد اظهار داشت : نقص در پروتئين سازي و عملكرد آنزيم‌ها عامل بروز اين بيماري است.

  وي افزود : در دنيا اغلب بيماريهاي متابوليك قابل تشخيص و درمانند، در كشور ما نيز در سالهاي اخير با راه‌اندازي كلينيك تشخيص بيماريهاي ژنتيكي، تحقيق و بررسي جهت تشخيص و درمان بيماريهاي متابوليك آغاز شده و برگزاري چنين كارگاه هاي آموزشي اولين قدم در رسيدن به اين هدف است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  '
  پيشرفت های عمده در تشخيص بيماری های جنين ظرف يک سال'

  آدام بريملو
  خبرنگار امور بهداشتی بی بی سی

  درحال حاضر امکان شناسايی برخی عيب های ژنتيکی جنين وجود دارد
  کارشناسان باروری می گويند انتظار دارند ظرف يک سال آينده شاهد پيشرفت های مهمی در زمينه شيوه های تشخيص بيماری های ژنتيکی در جنين باشند.
  آنها همچنين پيش بينی کرده اند که بهبود راه های ذخيره سازی تخمک زنان بايد شانس به تاخير انداختن زمان بچه دار شدن را بيش از پيش امکان پذير کند.

  کارشناسان ممتاز بارداری نگرانی ها و اميدهای خود برای آينده را در کنفرانسی که هفته گذشته در لندن برگزار شد مطرح کردند.

  آنها گفتند برخی از مهم ترين و قريب الوقوع ترين پيشرفت ها موسوم به "پی جی دی" (pre-implantation genetic diagnosis) است.

  در اين شيوه يک يا دو سلول از جنين استخراج و عيب های ژنتيکی آن بررسی می شود.

  کارشناسان گفتند که انتظار دارند به زودی بتوانند در مقايسه با امروز تعداد بسيار بيشتری از اختلالات ژنتيکی کودک را در رحم مادر شناسايی کنند.

  آنها همچنين پيش بينی کردند که با ايمن تر شدن شيوه های ذخيره سازی تخمک، ممکن است بر تعداد زنانی که در سن 20 تا 30 سالگی تصميم می گيرند مقداری از تخمک های خود را برای حاملگی در سنين بالاتر ذخيره کنند بيشتر شود
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت