جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: آزمايش AFP

مهبد آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض آزمايش AFP

من حدود 4 ماهه باردارم. متاسفانه یا خوشبختانه یکی از دوستانن نزدیکم شرایطی مشابه شرایط من دارد به طوری که LMP او تنها 5 روز با من فرق دارد . از آنجایی که دکتر هایمان با هم فرق دارند پس از ویزیت های ماهانه دچار استرس زیاد می شوم .پزشک ایشان هر بار مقدار معتنابهی مکمل های غذایی دوران بارداری تجویز میکنند ،آیا واقعن این کار ضروری است ؟ سوال دیگرم : پزشک برای دوستم آزمایش آلفا فیتو پروتئین AFPنوشته اند .این یک آزمایش روتین است ؟ وباید حتمن انجام شود ؟چون دکتر من برایم ننوشته وتا ویزیت بعدی ام زمان ازمایش (که فکر میکنم هفته 14 تا 18 است ) می گذرد.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اینکه چرا برای اون خانم مکمل تجویز شده.. من به این طریق که نمی تونم اظهار نظر کنم.. برای اینکه شرایط هر بیمار فرق میکنه و تنها پزشک معالج می تونن اظهار نظر کنن. اما مطلبی که بطور کلی میشه گفت اینه که اگه خانمی مواد غذائی لازم بشون میرسه..نیازی به تجویز مکل براشون نیست... مگر ا ینکه چون شرایط اضافه ای علاوه بر شرایط قبل بارداری به اون خانم داره تحمیل میشه.. لازمه که یک سری مواد بیشتر برسه.. مثل اسيدفوليك و ویتامین d و آهن... که اکثرا از طریق مواد غذائی همیش
    گی به بدن میرسه. فقط می مونه قرص اسید فولیک که لازمه از چند ماه قبل تا چند ما بعد شروع بارداری تجویز بشه.

فرانك قهارلو: من 28 ساله سن دارم و مدت 4 ماه است كه باردار هستم، در حال حاضر قرص آهن يا ويتامين مصرف نمي‌كنم. آيا مصرف اينها براي من لازم است و در كل طي دوران بارداري آيا رژيم غذايي خاصي نياز است؟
    در دوران بارداري به خصوص بعد از 3 ماهگي تغييرات محسوسي در بدن مادر به‌وجود مي‌آيد. مثل افزايش ضربان قلب، بيشتر شدن اشتها و افزايش وزن. دريافت كالري كافي براي افزايش وزن در محدوده مناسب در طي بارداري ضروري است. شما بايد هر 4 گروه اصلي مواد غذايي شامل گوشت، غلات و حبوبات، سبزي، ميوه و لبنيات استفاده كنيد. مايعات كافي فراموش نشود 8( تا 10 ليوان در روز) محدوديت نمك مگر در موارد خاص توصيه نمي‌شود. اسيدفوليك ويتاميني است كه در قبل و اوايل بارداري بايد به مقدار كافي دريافت شود. اين ماده در تشكيل بافت پروتئيني جنين و مادر بسيار ضروري است و در اسفناج و اكثر سبزيجات داراي برگ سبز وجود دارد. براي دريافت ويتامين d به مقدار لازم بايد حداقل 3 ليوان شير در روز مصرف كنيد يا به حد كافي در معرض نور خورشيد قرار بگيريد. در صورتي كه ويتامين d مصرفي مادر كم باشد كودك به نرمي استخوان مبتلا مي‌شود. زنان باردار به آهن بيشتري نياز دارند تا هموگلوبين خون آنها تامين شود. تمامي زنان باردار بايد طبق نظر پزشك از مكمل‌هاي آهن استفاده كنند.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

محمد مقدم آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام به شما
    توضيح كامل اين آزمايش طولاني وتا اندازه زيادي تخصصي مي باشد ولي من سعي ميكنم خلاصه وساده آن را شرح دهم
    اندازه گيري AFP در كشورهاي غربي معمول ولي متاسفانه در كشور ما چندان معمول نيست اندازه گيري AFP روش سودمندي براي تشخيص بعضي از بيماري هاي قبل از تولد مي باشداين بيماري ها شامل نقص در لوله عصبي جنين ؛ يك نوع نارساپي كليه مادرزادي و يك نوع ناهنجاري كروموزمي مي باشند كه در اين بيماريها مقدار AFP غير طبيعي است
    نكته بسيار مهم را كه بايد در تفسير آزمايش در نظر داشت سن بارداري است
    بهترين زمان انجام آزمايش 16-18 هفتگي است و بهتر است اين آزمايش بعد از هفته بيستم نيز انجام نگيرد

مهبد آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

خيلي ممنون! حالا مي خواستم بدانم كه از دكترم بخواهم آن را برايم بنويسد يا نه ؟ اگر واقعن ضروري است من در هفته آينده به ايشان مراجعه كنم .

محمد مقدم آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام به شما
    انجام اين آزمايشات در خانم هاي بارداري كه سن بالاي 35 سال دارند ويا سابقه بدنيا آوردن نوزاد مرده مشكل دار دارند از اهم واجبات است با اين وجود حتي اگر اين موارد شامل حال شما نمي شود به نظر من آزمايش را انجام دهيد چرا شما حق داريد از تمام امكانات جهت مطلع شدن از سلامتي جنين خود بهره مند شويد واين موضوع باعث كاهش استرس شما خواهد شد
    ان شااله چند ماه ديگر روي گل فرزندتان را مي بينيد وبه اين استرسها ي امروز مي خنديد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت