جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: بالا نرفتن وزن

شمس آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بالا نرفتن وزن

سلام
    كودك من در حدود 1.5 ساله مي باشد الان 4 ماهه كه وزنش حتي 1 گرم هم بالا نرفته است .غذا خيلي كم مي خورد .به نظر شما چكار بايد بكنم و هر چند ساعت يكبار بهش غذا بدهم .هيچ تمايلي براي اينكه قاشق به دست بگيرد ندارد چكار كنم احتياج به راهنمايي شما دارم .الان حدود 10 كيلو مي باشد.بچه در اين سن چقدر بايد وزن گيري داشته باشد

Dr.akhavan آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

وزن کودک شما نسبتا خوب است - تا 2 سالگی باید حدود 12 کیلو باشد.

آیا جدول رشد کودک خود را مرتب چک میکنید و به پزشک نشان میدهید؟
    چه غذاهایی به کودک خود میدهید؟
    آیا واکسیناسیون کامل است؟
    آیا مواد معدنی لازم مثل اهن را کامل به کودک خود داده اید؟

کودک شما باید توسط پزشک اطفال چک شود.

شمس آفلاین است تازه وارد

پیشفرض برنامه غدايي

با سلام و ممنون ازجوابتون
    اقاي دكتر پسر من خيلي بد غذا مي باشد و گهگاهي بايد با گول زدن بهش غذا داد .
    واكسيناسيون كامل انجام شده است ولي اينجا كه من زندگي مي كنم دكتر اطفال بايد 3 ماه تو نوبت باشيم ولي جدول رشد را به مشاورين بهداشت اينجا نشون دادم مي گويند وزنش يه مقداري پايين است ولي به علت فعاليت است و من هر چع مي گويم خيلي كم غذا مي خورد اهميت نمي دهند .
    براي نمونه يك روز او را مي نويسم كه ببينيد
    ساعت 9 صبح 3 /4 يك نان سبوس دار بع اندازه يك نان تست به اضافه پنير يا مربا و يا حلوا ارده يا يك نوع پنير كه اهن دارد با نصف يك فنجان شير با يك تكه ميوه و اب
    ساعت 11.30 شير و ماست ميوه اي يا يك تكه ميوه . گاهي يك بيسكويت كه ندرتا بيسكويت را مي خورد.بعد مي خوابد .
    ساعت 2 غذا ماكاروني با گوشت چرخكرده 100 ميلي ليتر *اگر زياد بخورد* با اب ميوه يا كمپوت ميوه بدون شكر .اب
    ساعت 5 غذاي ما كه برنج است و من سعي ميكنم قاشق دادن را يادبدهم كه بي فايده است و تمام غذا را روي زمين ميريزد.
    ساعت 7.30 نان با پنير غني شده با آهن يا جگر و اب كه فقط شايد نصف ان را بخورد .
    ساعت 9شير با نصف موز و اب
    ساعت 9.30 تا 10 خواب
    شكمش هم خوب كار نمي كند و يبوست دارد
    اهن اضافي تا بحال ندادم به علت اينكه يبوست مي آورد و اينكه 8 ماهگي ازمايش خون داد ولي كم خوني نداشت البته لب مرز بود .
    نظر شما چيست ببخشيد كه طولاني شد .ايا براي شما مقدور هست يك برنامه غذايي بدهيد اينجا هيچ كمكي به ما نمي شود و اگر بچه هم بيمار شود به نظر اينها طبيعي است .من در نروژ هستم .
    منتظر جوابتون هستم .

بامداد11 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

با سلام . اين برنامه غذايي به نظر من كه خود صاحب دو فرزند هستم خيلي هم بد نيست . سعي كنيد غذاهايي را كه بيشتر ميپسندد و بيشتر دوست دارد را به او بدهيد .(مثلا سوپ غذايي است كه غالب كودكان آن را دوست دارند .) براي يبوست او هم ميتوانيد از روغن زيتون استفاده كنيد . پسر من از بدو تولد تا 6 ماهگي به علت يبوست شديد مرتبا از روغن زيتون استفاده ميكرد (البته با نظر پزشك متخصص كودكان).ميتوانيد روغن زيتون را در غذا يا سوپش بريزيد .قطره آهن را حتما به او بدهيد .ممكن است درآينده مشكل كمخوني پيدا كند.
    موفق باشيد.

شمس آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سلام

سلام بامداد11
    مرسي از پاسخ كه دادي
    ميتونم بپرسم شما چه چيزهايي ميداديد به بچه هايتان موقعي كه مثلا 1.5 ساله بودند واقعا گيج مي شوم نمي دونم كي و چي بايد بدهم مرسي .مثلا صبح يا ظهر يا شب
    ممنون

Dr.akhavan آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

شمس,
    در مورد دادن اهن باید بگم که واجب است که کودکان از 6 ماهگی تا 2 سالگی آهن روزانه مصرف کنند و بعد از آن با توجه به برنامه کشوری - مصرف کمتر میشود.

اگر رشدی در جدول رشد نداشته و رشدش ثابت بوده باید بررسی شود
    باید حتما پیش پزشک متخصص اطفال ببرید - اخه در این اینجا طبابت مخالف قوانین است و کودک شما باید آزمایشات لازم را بدهد.

بامداد11 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

با سلام .غذاهايي كه من به كودكانم ميدادم بيشتر شامل غذاهاي نرم ميشد كه كودك بتواند آن را به راحتي بخورد .انواع سوپ . فرني .پوره سيب زميني يا پلوي بسيار نرم شده با گوشت (معمولا گوشت چرخكرده) تخم مرغ يا كوكو و ..... همچنين شير و گاهي ميوه رنده شده (بيشتر سيب و موز) يا آب ميوه .شما ميتوانيد اين غذاها يا هر غذايي را كه كودكتان بيشتر دوست دارد در زمانهايي كه گرسنه است (بسته به ميل و اشتهاي كودك مثلا 5 با در روز) به اوبدهيد .همينطور سعي كنيد شير كافي هم به او بدهيد .موفق باشيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت