جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پلاک متحرک نگه دارنده بعد ارتو دنسی

sahel55 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض پلاک متحرک نگه دارنده بعد ارتو دنسی

با سلام مدت 2 سال نیم تحت درمان ارتودنسی ثابت بودم یک ماهه که باز کردم و پلاک متحرک به من دادن ..ولی خیلی ازیت میشم شنیدم در خارج ازایران به جای این پلاکها یک وسیله ای مثل خود دندان درست میشه و روی دندان قرار میگیری .حتی توی همین دبی ..در داخل ایران ما این امکان رو نداریم ؟2 )فک من در طول شب و روز که این پلاک توی دهانم هست بازه و این موضوع منو خیلی رنج میده که حتی نمیتونم توصیفش کنم ..ایا جدا از این سختی باز بودن فک در شب دربزرگ سالان باعث رشد فک یا هر قسمت نا بجای دیگه نمیشه و هیچ راهی براش واقعا نیست

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

در مراحل مختلف درمان ارتدنسی از پلاک های مختلفی استفاده می شود و کاربرد هر پلاک بسته به نوع نیروی مورد نظر دندانپزشک دارد.
    بعضی از پلاک ها که نیروی زیادی وارد می کنند و یا سعی در تغییر عادات و حرکات معمول فک دارند، ممکن است با اعمال طبیعی تداخل کنند که گاهی برای فرد آزار دهنده، دردناک و ناخوشایند است. در مواردی پلاک های جایگزین هم وجود دارد که شاید بتوان از آن بهره برد و بسته به نظر دندانپزشک معالج دارد. حتما مشکلات خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید تا او بتواند با اطلاع دقیق از شرایط شما راهنمایی بهتری کند. دندانپزشک شاید بتواند حرکات و نیرو ها را تنظیم کند تا کمتر آزار دهنده باشند.
    در مورد پلاک هایی هم که در خارج از کشور موجود است و راجع به آن صحبت کردید، با وجود مزایای زیادی که دارند، آنها هم دارای محدودیت های مربوط به خود هستند و برای همه درمان های ارتدنسی قابل استفاده نیستند.
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت