جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: عدم استفاده از پلاك

shilafarda آفلاین است تازه وارد

پیشفرض عدم استفاده از پلاك

با سلام،بمدت يك سال و هشت ماه بود كه تحت درمان ارتدنسي بودم مرداد ماه امسال درمان ارتدنسي من تمام شد ولي پزشك معالجم از پلاك بعد ارتدنسي استفاده نكرد الان بعد از گذشت حدود 2 ماه احساس ميكنم يكي از دندان هاي جلويي فك بالاي من روي دندان ديگه يه مقدارحركت كرده(كه همون مشكل قبل ارتدنسي بود)مي ترسم دوباره حالت دندونهاي جلوييم دچار همون مشكل قبل ارتدنسي بشه به دكترم كه گفتم،گفت تا 10%احتمال برگشت عاديه.يعني اين مساله بخاطر عدم استفاده از پلاكه؟

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

برگشت درمان جزیی از درمان ارتدنسی است. به همین خاطر معمولا دندانپزشک کمی درمان اضافی انجام می دهد که پس از این بازگشت، نظم دندان ها مناسب باشد.
    در بسیاری از مواقع نیروهای وارد بر دندان ممکن است این بازگشت را شدیدتر از حد مطلوب ایجاد کنند که در این صورت پلاک نگهدارنده ضروری است.
    در برخی موارد از درمان ها هم اصلا قفل شدن دندان ها در همدیگر پس از خاتمه درمان، حرکت دندان را محدود می کنند.
    شاید بنا به تشخیص دندانپزشک درمان شما جز آندسته کوچک از کسانی باشید که نیاز به نگهدارنده ندارید، اما در هر صورت هر گونه حرکت زیاد از حد را پیش از آنکه خیلی دیر شود با دندانپزشک خود در میان بگذارید.
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت