جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 11 مجموع

موضوع: دوره درمان افسردگی دوقطبی

lover1973 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض دوره درمان افسردگی دوقطبی

با سلام
    من 34ساله از تهران هستم, از17 سالگی داروی افسردگی مصرف می کنم تحت نظر پزشک , سوال من این است :آیا دوره درمان افسردگی دودوقطبی مشخص می باشد ؟
    درصورت قطع دارو , چه عوارض احتمالی رخ خواهد داد.

درضمن من درسال سوم دیبرستان مبتلا به افسردگی مانیک دپرسیو شدم ودوره درمان را شروع کردم وتحصیلاتم را ادامه دادم وتونستم درکنکورقبول شوم ,منطقه یک, ودرشهرستان ودورازخانواده ادامه تحصیل دادم ,البته بامشکلات فراوان و فارغ التحصیل شدم ودررشته مهندسی الان مشغول کارهستم, البته من دوران خدمت سربازی راهم پشت سر گذاشتم وخدمت وظیفه راانجام دادم.

می توانم بگویم من با بیماریم کنارآمده ام.
    پیام من به همه دوستان اینست که این بیماری پایان راه زندگی نیست.
    منتظرراهنماییهای همه عزیزان هستم.

marzie.j آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام وقتی اینقدر منطقی هستی که میگی این پایان زندگی نیست یعنی از خیلی آدمهای سالم که با هر چیز کوچکی دنیا رو بهم میریزن سلامت تری. موفق باشی

taher12 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام

دوست عزیز ، لطفاً بفرمایید از ابتدای درمان ، پزشک معالج شما چه دارو هایی را و با چه دوز تجویز کرده اند. به نظر بنده روند درمان شما سالیان پیش تکمیل شده و حال وقت آن است که مصرف دارو ها را قطع کنید. البته قطع دارو ها باید به آرامی و با احتیاط صورت گیرد.

موفق باشید.

پیشفرض درمان دارویی

چند روزی بستری بودم , کلروپرامایزین , لیتیوم و... که بعدآ همین داروها شامل کلروپرامیزین ولیتیوم کربنات وپرفنازین تا 8 میلی گرم و داروهای مثل تیوریدازین , ایمی پرامین ونوریتریپتلین وپروپرانولل تا آنجا که یادم می آید تا همین یکی دوسال قبل رژیم لیتیوم کربنات ادامه داشت.
    هم اکنون داروی Doxepine 25 mg تعداد8 عدد درروز فلوکستین 25mg تعدادیک عدد درروز وپروپانولل 40mg یک عدد درروز وهالوپریول 0.5mg تعدادسه عدددرروز

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط lover1973 مشاهده موضوع
    چند روزی بستری بودم , کلروپرامایزین , لیتیوم و... که بعدآ همین داروها شامل کلروپرامیزین ولیتیوم کربنات وپرفنازین تا 8 میلی گرم و داروهای مثل تیوریدازین , ایمی پرامین ونوریتریپتلین وپروپرانولل تا آنجا که یادم می آید تا همین یکی دوسال قبل رژیم لیتیوم کربنات ادامه داشت.
    هم اکنون داروی doxepine 25 mg تعداد8 عدد درروز فلوکستین 25mg تعدادیک عدد درروز وپروپانولل 40mg یک عدد درروز وهالوپریول 0.5mg تعدادسه عدددرروز
    دوست خوبم ، دوکسپین یک ضد افسردگی سه حلقه ای میباشد که از طریق مهار باز جذب سروتونین ، نورآدرنالین و تا حد بسیار کمی دوپامین ، در شکاف سیناپسی ، اثرات ضد افسردگی خود را اعمال میکند. این دارو در هنگامی تجویز میشود که افسردگی با علائم شدید تشویش و اضطراب همراه باشد. این دارو قالباً برای افرادی تجویز میگردد که دچار افسردگی بسیار شدید هستند. حداکثر دوز برای بیماران بستری شده مقدار 300 میلی گرم در روز در چندین دوز منقسم میباشد. یکی از مزایای دوکسپین آن است که پس از درمان طولانی مدت و در زمانی که بیمار در شرایط بسیار پایداری قرار دارد ، احتمال بازگشت و عود مجدد افسردگی بسیار کم است.

فلوکستین نیز رایج ترین داروی ضد افسردگی از کلاس ssri ها است. فکر میکنم شما اشتباه گفتید که 25 میلی گرم در روز مصرف میکنید ، چون این دارو به صورت کپسول های 10 ، 20 و 40 میلی گرمی موجود است ، مگر آنکه از شربت فلوکستین استفاده کنید که در اینصورت میتوان دوز نا متعارف را با پیمانه مخصوص به راحتی بدست آورد. تاثیرات مثبت ترکیب فلوکستین با دارو های ضد سایکوز جهت درمان اختلال دوقطبی به اثبات رسیده است.

پروپرانولول نیز جهت کاهش اضطراب و استرس شما تجویز شده است.

هالوپریدول نیز قویترین داروی ضد جنون تیپیک است که در ترکیب با ضد افسردگی ها در جهت درمان اختلال دوقطبی مورد استفاده قرار میگیرد.

به نظر من میتوانید با پزشک خود مشورت کرده و در صورت تایید ایشان ، با یک رژیم درمانی مناسب نسبت به تعدیل دوز دارو ها و در نهایت قطع کامل آنها اقدام کنید.

به امید سلامتی کامل شما دوست گرامی.

پیشفرض با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز

سوال من این است که آیا امید به قطع دارو می باشد؟
    درصورت مثبت بودن جواب با تصمیم ورسیدن به زندگی مرفه ودردوردست خواهد بود.

پیشفرض

سوال من این است که آیا امید به قطع دارو می باشد؟
    درصورت مثبت بودن جواب با تصمیم ورسیدن به زندگی مرفه ودردوردست خواهد بود.
    بله دوست خوبم. مطمئن باشید که بزودی نیاز به مصرف دارو مرتفع خواهد شد. با پزشک خودتون مشورت کنید و ازشون بخواهید که در صورت صلاحدید یک پروسه برای قطع دارو ها برای شما تدوین کنند.

پیشفرض لطفآ درموردخودتان برایم بگوئید

با سلام
    می خواستم بدانم اطلاعات شما درچه زمینه ای می باشد وآیا دلیل پزشکی وعلمی برای کاهش مصرف وقطع داروها وجوددارد؟
    باتشکر

پیشفرض

با سلام
    می خواستم بدانم اطلاعات شما درچه زمینه ای می باشد وآیا دلیل پزشکی وعلمی برای کاهش مصرف وقطع داروها وجوددارد؟
    باتشکر
    دوست عزیز ، اطلاعات من برگرفته از منابع و کتب روانپزشکی بوده و قابل ذکر است به دلیل درگیری شخصی با بیماری های اینچنینی از تجربیات زیادی در این زمینه برخوردار هستم.

پیشفرض تجربات شما درخصوص دوره درمان دربیماری افسردگی دوقطبی

با سلام
    ازهمه عزیزان خواهشمندم هرگونه تجربه ای درخصوص دوره درمان وعود بیماری مانیا دپرسیو دارند , بفرمایند.
    آشرایط عود بیماری وتکرار حالات مانیا چگونه می باشد؟
    مصرف داروهای ضدافسردگی ایجاد تداخل دارویی می نماید ؟وآیاممکن است موجب برگشت حالت مانیا_شرخوشی وعود بیماری گردد ؟

با تشکر از شما

درضمن درصورت تمایل به ارسال نظرات آدرس ایمیل اینجانب shkh.mhd@gmail.com می باشد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی