جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 11 مجموع

موضوع: ختنه کردن کودکان(مقالات)

 1. #1
  montajabi آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Apr 2005
  ارسالها
  10

  پیشفرض ختنه کردن کودکان(مقالات)

  با سلام
  من يك سوال داشتم مبني بر اينكه بهترين زمان براي ختنه نوزاد كي ميباشد؟
  آيا اين مسله وجود دارد كه موقع دندان در آوردن بچه يك سري ترشحاتي در آلت تناسلي بچه بوجود مي آيد كه اگر قبل از دندان در آوردن نوزاد ختنه شود ضرر دارد؟
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 05-Nov-2009 انجام شده است

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  چون در باره ختنه اتفاق نظر جهانی نیست و هنوز موافقین و مخالفینی دارد.. در کتب رسمی اشاره ای به زمان بهتر این عمل نشده است.. ولي محققین معتقدند که 7 روز اول بهترین زمان برای ختنه است
  در باره سوال دومتون باید بگم.. من گزارشی در اینمورد ندیدم..

 3. #3
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ختنه ( circumcision) عملي ست که توسط آن قسمتي از پوست آلت مردانه که تا جلو کلاهک کشيده شده ( پيش پوست)
  برداشته ميشود . انجام ختنه در برخي مذاهب مثل اسلام واجب بوده و روز بروز به طرفداران آن افزوده ميشود.
  آنچه باعث پر طرفدار شدن اين عمل در سراسر جهان شده است کشف خاصيت سرطان زايي ماده اي به نام سمگما مي باشد که از غدد موجود در پيش پوست ترشح ميشود .
  در هر حال انگيزه هاي انجام ختنه بدين شرح است:
  1-پيشگيري از بروز سرطان گردن رحم در زن و احتمالا سرطان آلت در مرد
  2- پيشگيري يا در مان فيموزيس يا تنگي پيش پوست و عقب نرفتن آن از کلاهک
  3-گاهي به منظور درمان انزال زودرس

  عوارض يا خطرات احتمالي ختنه :
  1-خونريزي2-عفونت ( مخصوصا کزاز ) 3-خدشه برداري اندام آميزشي 4-ناقص بودن ختنه 5-انسداد ميزراه
  6-کيست پيش پوست 7-فيستول ( به علت بانداژبد) 8- نکروز کلاهک و ........
  البته به دست جراحان مجرب گرنقدر ايرانمان عوارض بسيار نادر است. ختنه در دختران هم انجام ميشود و در اين حالت چسبندگي کليتوريس و پيش پوست که مانع مقاربت است
  قطع ميشود .
  به علت آثار بسيار ناگوار رواني صد در صد بايد ختنه تا 2 سالگي انجام شود وگرنه سر آغاز بسياري ترسها و
  اضطرابها حتي لکنت زبان و ديگر آثار رواني خواهد شد. به اعتقاد بنده در بزرگسالان بايد با بيهوشي کامل توام باشد.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 05-Nov-2009 انجام شده است

 4. #4
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ▲ختنه مانع ابتلا به ايدز مي شود
  بي.بي.سي: تحقيقات جديد نشان مي دهد كه ختنه مي تواند در جلوگيري از انتشار ايدزدر مردان موثر باشد.
  اين مطالعه بر روي بيش از سه هزار مرد در آفريقاي جنوبي و توسط آژانس فرانسوي ايدز و هپاتيت انجام شد. داده‌هاي حاصل از اين تحقيق نشان مي‌دهد كه ختنه مردان باعث جلوگيري از آلودگي به ويروس‌ايدز در هفت نفر از هر ده نفر مي‌شود.
  البته آژانس‌هاي بهداشتي سازمان ملل اعلا‌م كرده اند كه پيش از توصيه ختنه به عنوان راهي براي محافظت در برابر ايدز بايد مطالعات بيشتري انجام شود

 5. #5
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  محمدرضا - ك، مياندوآب: كودك 6 ساله‌اي دارم كه هنوز او را ختنه نكرده‌ام. آيا واقعاً انجام اين كار ضروري است؟
  ختنه در اصل يكي از واجبات ديني ما است اما محققين غير مسلمان هم بر روي اين عمل طبي تحقيقات مفصلي انجام داده‌اند و در بررسي‌هاي مختلف، فوايد زيادي برايآن كشف شده است. در بسياري از مطالعات حداقل منفعتي كه از اين كار ذكر شده است كاهش شيوع سرطان‌هاي آلت تناسلي بوده است.حتي برخي از مطالعات نشان داده‌اند كه شيوع عفونت‌هاي ادراري هم در افرادي كه ختنه كرده‌اند كمتر از افراد ديگر است. به دنبال همين نتايج بوده است كه در حال حاضر در بسياري از كشورهاي غربي نيز انجام اين كار توصيه مي‌شود‌ـ در مجموع، گذشته از مسائل شرعي، به علت منافع طبي اين كار، انجام آن را توصيه مي‌كنيم. اگر چه ممكن است به علت شرايط سني كودك شما، انجام اين كار كمي سخت‌تر از قبل شده باشد اما باز هم انجام آن توصيه مي‌شود. در ضمن توجه داشته باشيد كه اگر كودك شما مشكلاتي نظير مشكلاتي انعقادي خون دارد، حتما قبل از انجام اين عمل به پزشك اطلاع دهيد.

 6. #6
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ختنه ، پرطرفدار ترين جراحي دنيا
  دكتر سيد محمد ابوترابي
  همه ما از پدر و مادر خود لقب جالبي براي آرايشگر مردانه شنيده ايم: سلماني. با اين مفهوم كه وي مسلمان مي‌كند. اما اينكه چرا به آرايشگرها سلماني مي‌گويند و اينكه موضوع چه ربطي به صحبت ما دارد از اين جا ناشي مي‌شودكه درايام قديم آرايشگر مردانه را كه وظايف متعددي به جز آرايشگري داشته است، به خانه دعوت مي‌كرده اند و او با روش و مراسم ويژه اي پسر خردسال خانواده را ختنه مي كرده و به اصطلاح، مسلماني اولاد ذكور خانواده را تكميل مي نموده است.
  آيين كهن
  گمان مي كنيد براي اولين بار ختنه چند سال قبل انجام شد؟ شايد فكر كنيد حدود 1400 سال قبل در زمان صدر اسلام. شايد هم اگر كمي با دين يهود آشنا باشيد، گمان كنيد در زمان حضرت موسي(ع.) ولي جالب است بدانيد كه به ادعاي خاورشناس و مصر شناس انگليسي، سر اليوت اسميت، در 15000 سال قبل در بين برخي از تمدن‌ها ختنه كردن رواج داشته است. حتي در آثار نقاشي مصري به جا مانده از 2400 سال قبل از ميلاد مسيح صحنه هايي ازمراسم ختنه كردن به تصوير كشيده شده است. مصريان باستان در طي مراسم خاصي نوجواناني را كه به سن بلوغ مي رسيدند به نشانه تطهير ختنه مي‌كردند.
  در حال حاضر در برخي از اديان الهي ختنه كردن به عنوان قسمتي از فرايض ديني محسوب مي شود. يكي از اين اديان دين يهود است. گفتهمي شود، حضرت موسي(ع) آيين ختنه كردن را از مصريان باستان آموخته و براي يهوديان مقرر كرده است. در تورات آمده است كه خداوند به ابراهيم مي‌گويد: <ختنه قسمتي از آيين من و نوعي تعهد بنده من به من است.> البته در زمان حضرت موسي (ع) پسران بوسيله چاقوي مخصوصي از جنس سنگ ختنه مي شدند.
  در روزهاي نخست ظهور دين مسيحيت نيز ختنه كردن قسمتي از آيين گرويدن به دين مسيح بوده است. ولي پس از مدتي براي افزايش پيروان دين مسيح در بين رومي‌ها و يوناني‌ها، پل مقدس،اجبار ختنه شدن را برمي دارد.

  فرهنگ جهاني
  ختنه كردن در بسياري از مذاهب از جمله دين مسيحيت اجباري نيست و تنها در بين پيروان دين اسلام و يهود رواج دارد. ختنه كردن پيش از جنگ دوم جهاني به سرعت در بين مردان دنياي غرب رواج پيدا كرد و به حدي گسترش يافت كه به صورت يك فرهنگ مردمي در آمد.
  اين فرهنگ در جوامع غربي آن‌قدر گسترده است كه به طور مثال در حدود 80 درصد مردان آمريكا ختنه شده اند و ختنه كردن، امروزه شايع‌ترين جراحي جهان محسوب مي شود.

  ‌اندر فوايد ختنه
  مسلماً علت رواج ختنه در بين مردم اروپا و آمريكا اجبار ديني نيست چون اغلب اين مردم مسيحي هستند. بنابراين اگر علت اين رواج را بخواهيد، بايد آن‌را در فوايد علمي ختنه كردن جستجو كنيد. چنانكه امروزه آيين قديمي و اوليه دين اسلام به دلايل كاملاً روشن علم پزشكي از نظر حتي مردم غير مسلمان، لازم به نظر مي رسد. ‌شايد مهم‌ترين فايده ختنه، پيشگيري از ابتلاي نوزادان و شيرخواران به عفونت‌هاي دستگاه ادراري باشد. عفونت ادراري نوزادان و شيرخوران مي تواند عوارضي داشته باشد كه بسيار خطرناك است.
  عوارضي كه ممكن است باعث ازبين رفتن بافت كليوي و نهايتاً نارسايي كليوي شود. مسلماً اگر شما هم به جاي اروپايي‌ها و آمريكايي‌ها بوديد و به شما هم مي گفتند كه در بررسي‌هاي انجام شده مشخص شده است كه 75 درصد اطفال زير سه ماه دچار عفونت ادراري، پسر هستند و 95 درصد اين پسرها ختنه نشده بوده اند، به اين نتيجه مي رسيديد كه نوزادان پسر خود را ختنه كنيد. اگر هم بخواهيم مقايسه كنيم، بايد بگوييم كه اگر نوزاد پسري ختنه نشود، شانس مبتلا شدن به عفونت ادراري در سال اول عمرش 10 برابر افزايش مي‌يابد. دكتر سيم‌فروش، جراح و متخصص كليه و مجاري ادرار و استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، در اين باره مي‌گويد: <بهترين كاري كه براي پسر بچه ختنه نشده دچار عفونت ادراري، مي توان انجام داد، ختنه كردن اوست.))
  ممكن است كه پيش خود فكر كنيد كه يعني اگر فرزند ما از دوره نوزادي و شيرخوارگي جان سالم به در برد، ديگر ختنه فايده اي ندارد؟سوال شما را مي‌توان اين‌گونه پاسخ داد:<گر صبر كني ز غوره حلوا سازم>!
  ختنه در دوران بزرگسالي هم به درد آدم ‌مي خورد. مثلاً وقتي ختنه باعث كاهش احتمال ابتلاي فرد به ايدز مي شود ، ميزان شيوع ايدز هم كاهش مي يابد. اين فايده ختنه آن‌قدر مورد توجه قرار گرفته كه دركشورهاي آفريقايي به عنوان يكي از روش‌هاي پيشگيري از ايدز مطرح است، چرا كه ثابت شده است، اگر 10 ختنه در يك جامعه انجام شود از ابتلاي يك نفر به ايدز پيشگيري مي شود.
  ختنه به جز ايدز، از ابتلا به بيماري‌هاي عفوني ديگري نيز پيشگيري مي كند. چون زير پوست ختنه گاه محيط خوبي براي رشد باكتري‌ها و ويروس‌هاست لذا برداشتن آن از ابتلا به بيماري‌هاي عفوني موسوم به بيماري‌هاي منتقل شونده به روش جنسي جلوگيري مي كند.
  يكي ديگر از فوايد ختنه پيشگيري از ابتلا به سرطان است. به اين ترتيب كه در كشوري مثل هند كه ختنه كردن در آن رواج ندارد، ميزان سرطان آلت تناسلي مذكر10 برابر كشوري مثل دانمارك است كه در آن ختنه رواج دارد.

  نقش بي حسي در زندگي
  انجام بدون بي‌حسي ختنه مي تواند يكي از زجر آورترين خاطرات ايام كودكي باشد. در اين راستا دانشمندان به‌وسيله اندازه گيري تعداد ضربان قلب، فشار خون و سطح كورتيزول خون (هورمون ضداسترس بدن) ثابت كرده اند كه نوزادي كه بدون بي حسي ختنه مي‌شود، درد زيادي را تحمل مي كند و علاوه بر اهميت خود درد، اين خاطره باعث مي شود كه نوزاد نسبت به ساير دردهاي ديگر مثل واكسن‌هايي كه بعداً به كودك تزريق مي شود، واكنش شديدتري نشان دهد. بر اساس اين يافته ها، انجمن اطفال آمريكا توصيه مي كند كه در حين انجام ختنه حتماً بايد نوزاد بي‌حس شود. انواع بي‌حسي‌هاي مورد استفاده در حين انجام ختنه عبارتند از : بي حسي زيرپوستي آلت تناسلي، بي‌حس كردن عصب پشت آلت تناسلي و استفاده از كرم‌emla روي پوست كه تركيبي از مواد بي‌حس كننده موضعي است.

  بايد ها و نبايدها
  نوزاد پسر هرچه سريع‌تر بايد ختنه شود ولي نبايد در 24 ساعت اول بعد از تولد اين كار را كرد. علت اين فاصله زماني هم حصول اطمينان از سلامت نوزاد است. اين 24 ساعت، اين امكان را فراهم مي كند كه نقايص و بيماري‌هايي كه در آنها نبايد ختنه انجام شود، شناسايي شوند. در بيماري‌هاي اختلالات خونريزي دهنده مثل هموفيلي، نبايد ختنه انجام شود.
  البته در اختلالات مادرزادي دستگاه ادراري - تناسلي هم نبايد نوزاد ختنه شود. مهم‌ترين اين اختلالات مادرزادي، هايپوسپاديازيس است كه در آن سوراخ مجراي ادراري در زير آلت تناسلي قرار دارد و چون بعدها در ترميم اين اختلال به پوست ختنه گاه احتياج پيدا مي شود، نوزاد نبايد ختنه شود.
  خود عمل ختنه كردن مي تواند در برخي موارد عوارضي به همراه داشته باشد. اين عوارض معمولاً در كمتر از 1 درصد موارد ديده مي‌شوند و شايع‌ترين آنها عبارتند از : عفونت محل زخم، خونريزي زياد، عدم برداشتن كافي پوست و پل پوستي. پل پوستي، در واقع قسمتي از پوست تنه آلت تناسلي مذكر است كه به سر آلت تناسلي مي چسبد.
  البته ختنه مي تواند باعث ايجاد التهاب و تنگي سوراخ ادراري شود كه علت آن هنوز به درستي معلوم نيست. بريده شدن قسمتي از آلت تناسلي هم يكي از عوارض ختنه كردن است كه در برخي از روش‌هاي انجام ختنه ديده مي‌شود

 7. #7
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ختنه عامل كاهش ابتلا به ايدز

  دوشنبه 4 مهر ماه 1384 16:18

  جام جم آنلاين: تحقيق در آفريقاي جنوبي نشان داد ختنه پسران ، بهترين راه براي پيشگيري از ايدز است.
  خبرگزاري كويت به نقل از سي ان ان نوشت: فرانسوا ونتر ، اين تحقيق را در شهر سويتو انجام داد و دريافت ختنه 65 درصد ابتلا به ايدز را از بين مي برد.
  ارتباط ختنه و ابتلا به ويروس ايدز ، براي اولين بار سال 1987 به وسيله دكتر ويليام كامرون از دانشگاه مانيتوبا كانادا كشف شد.
  شش ميليون نفر در آفريقاي جنوبي به ايدز مبتلا هستند و روزانه 100 نفر به دليل اين بيماري مي ميرند


  ختنه
  در مردان ختنه نشده شیوع سرطان آلت افزایش نشان میدهد. در این موارد عفونت مزمن و عدم رعایت اصول بهداشتی از عوامل زمینه ساز هستند. در بیماران مبتلا به عفونت, فیموزیس یا پارافیموزیس.. دلیل ختنه کردن وجود دارد
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 05-Nov-2009 انجام شده است

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  كودكان ختنه نشده در معرض ابتلا به عفونت ادراري هستند بيرجند ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۴/۰۹/۱۵‬
  داخلي. علمي. پزشكي. كودكان.

  دبير علمي همايش سراسري ختنه نوزادي در بيرجند گفت: كودكان ختنه نشده در معرض ابتلا به عفونت ادراري هستند.

  دكتر محمد نجفي سمناني روز سه‌شنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: بر اساس تحقيقات انجام شده بيشترين خطر در اين زمينه مربوط به كودكان زير يك سال است.

  وي افزود: طبق يك بررسي در آمريكا از هر ‪ ۱۰۰‬هزار نفري كه ختنه نشده‌اند ‪ ۲۴۰‬نفر مبتلا به عفونت ادراري شده‌ان‌د كه ‪ ۱۰۰‬نفر از اين تعداد عفونت وارد خونشان شده، ‪ ۹‬نفر مبتلا به مننژيت و شش نفر دچار نارسايي كليه شده و دو نفر هم فوت شده‌اند.

  او گفت: در نظر اول اينطور به نظر مي‌رسد كه ختنه مربوط به مسلمانان است در حالي كه شايعترين عمل جراحي در آمريكا ختنه مي‌باشد.

  وي افزود: ‪ ۹۰‬درصد نوزادان در آمريكا در ساعات اوليه بعد از تولد ختنه مي‌شوند.

  او گفت: بر اساس آمار، بيشترين جراحي در افراد مذكر در تمام دنيا ختنه است.

  وي با بيان اينكه ختنه يك عمل جراحي بسيار قديمي است افزود: حتي در اجساد موميايي شده مربوط به هزاران سال قبل سابقه ختنه وجود دارد.

  او گفت: از نظر اديان الهي هم سابقه ختنه از زمان حضرت ابراهيم(ع) است كه با ختنه فرزندش اسحاق آن را به صورت يك سنت براي اديان الهي به جاي گذاشت.

  وي با بيان اينكه كليميها هم با يك دستور مذهبي ختنه را در روز هشتم بعد از تولد نوزاد انجام مي‌دهند افزود: در اسلام نيز ختنه يك عمل واجب محسوب مي‌شود.

  او گفت: طبق احاديث از رسول اكرم(ص) و حضرت علي(ع) بر ختنه نوزادان در روز هفتم تاكيد شده است.

  وي افزود: طبق آمار موجود هفت درصد كودكان در انگليس و ‪ ۵۰‬درصد نوزادان در كانادا ختنه مي‌شوند.

  او گفت: ‪ ۷۰‬تا ‪ ۹۰‬درصد نوزادان در ايالتهاي مختلف آمريكا قبل از اينكه از زايشگاه مرخص شوند ختنه مي‌شوند.

  وي بر ختنه نوزادي در زايشگاه تاكيد كرد و افزود: اگر ختنه در روزهاي اول تولد نوزاد در زايشگاه توسط پزشكان با صلاحيت صورت گيرد عمل آن آسانتر و عوارضش كمتر است و زخم نوزاد سريعتر ترميم مي‌شود.

  او گفت: با ترويج فرهنگ ختنه نوزادي موجبات ارتقاي سلامت در جامعه فراهم مي‌شود.

  وي افزود: براساس مطالعه‌اي كه در دانشگاه علوم پزشكي بيرجند صورت گرفته ‪ ۸۰‬درصد كودكان بيرجند از دو تا شش سالگي و ‪ ۲۰‬درصد آنان زير دو سالگي ختنه مي‌شوند.

  او بر اطلاع رساني به پزشكان و ارايه نكات علمي به مردم در مورد فوايد ختنه نوزادي و آمادگي زايشگاهها براي انجام اين عمل تاكيد كرد.

  وي با بيان اينكه ختنه‌هايي كه توسط افراد غيرتجربي و فاقد صلاحيت انجام مي‌شود غيربهداشتي است افزود: متوليان بهداشت موظفند با اين موارد به عنوان يك خطر براي سلامت جامعه برخورد كنند.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 05-Nov-2009 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  در چند ماهگی پسران را ختنه کنیم؟
  تعداد بازدید: 266

  در چند ماهگی پسران را ختنه کنیم؟
  آیا می دانید زمان مناسب برای ختنه کردن نوزادان پسر چه زمانی می باشد؟


  یک متخصص کودکان و نوزادان با توصیه به انجام عمل ختنه تا قبل از دو سالگی گفت:این عمل باید توسط پزشک متخصص یا عمومی در مکانی مجهز به داروها و لوازم مخصوص انجام شود.
  دکتر سید رضا رئیس کرمی،عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ختنه در دوران نوزادی، اظهار كرد:ختنه بهتر است در ماههای اول انجام شود زیرا نوزادان پسر در ماههای اول بعد از تولد درمعرض عفونت‌های ادراری و سایر عفونت‌ها قرار دارند و ختنه کردن نوزادان باعث کاهش این عفونت‌ها می‌شود.
  وی در ادامه افزود: به علاوه ترمیم در دوران نوزادی بیمار بسیار سریعتر صورت می گیرد و مراقبت از نوزاد هم برای مادر آسانتر می‌شود، به همین دلیل بهتر است ختنه حداکثر تا سن دو سالگی انجام شود در این صورت احتیاج به بیهوشی عمومی کودک نیست و ختنه با بی حسی موضعی انجام می شود.
  دکتر رییس کرمی ادامه داد:ختنه هم ازنظر شرعی برای پسران واجب است و هم ازنظر علمی ثابت شده است که ختنه باعث کاهش عفونت‌ها می‌شود و عدم ختنه منجر به افزایش بروز سرطان در مردان می شود.همچنین احتمال ابتلا به بیماری ایدز ازطریق مقاربتی را کاهش می دهد.
  وی درخصوص عوارض عمل ختنه گفت:عارضه مهم خونریزی شدیدی است که به ندرت اتفاق می افتد، و یا التهاب تنگی سوراخ ادراری و حساسیت به داروی بی حس کننده که با مراقبت های ویژه مادران بهبود می یابد.
  این متخصص کودکان و نوزادان افزود: یک جراح ماهر یا متخصص ارولوژی و یا حداقل پزشک عمومی باید عمل ختنه را در یک محل مناسب انجام دهد که ازنظر طبی باید با دقت کامل صورت گیرد، لوازم موردنظر برای انجام عمل ختنه فراهم باشد، دسترسی کامل به داروها و تجهیزات پزشکی مورد نظر را داشته باشد و بهتر است در یک شرایط مناسب انجام شود.
  دکتر رئیس کرمی افزود: ختنه هم نوعی عمل جراحی است پس بهتر است در شرایط اتاق عمل به روشهای سبک و کوچک انجام شود تا کمتر تاثیر روانی بر روی کودک داشته باشد.
  وی در پایان به والدین توصیه کرد: ازنظر روانی کودک را از ختنه کردن نترسانید زیرا پیش زمینه ترس او از پزشک در آینده می شود که متاسفانه اغلب والدین این کار را می کنند.

  ایسنا
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  ختنه پسران،در چند ماهگی انجام شود؟

  آیا می دانید ختنه پسران در چه سنی باید انجام شود؟و چه سنی برای این کار مناسب است؟

  عضو انجمن اورولوژی ایران گفت: ختنه پسران اگر بعد از یك‌سالگی انجام شود، بهتر است اما دو روش برش و حلقوی ختنه هیچ كدام نسبت به دیگری مزیتی ندارند.

  محمدعلی زرگر با بیان اینكه بیشتر متخصصان اورولوژی با دست ختنه می‌كنند اظهار داشت: در باره زمان انجام ختنه 2 نظریه وجود دارد یكی اینكه این عمل در دروان نوزادی انجام شود و دیگری پس از یك سالگی است و هنوز مشخص نشده است كدامیك بر دیگری برتری دارد.

  وی گفت: بهتر است این كار پس از سن یك سالگی انجام شود. مگر اینكه نوزاد مبتلا به بیماری باشد كه نیاز به انجام ختنه در روزهای اول باشد. اما مزیت ختنه پس از یك‌سالگی این است كه عمل ختنه بعد از یك سالگی بهتر و در آینده عوارض كمتری ایجاد نمی‌شود.

  این متخصص اورورلوژی ادامه داد: اصولاً اگر والدین نوزادی بخواهند ختنه را در دوران نوزادی انجام دهند به دلیل اینكه اعصاب نوزاد در این دوران هنوز توسعه پیدا نكرده است می‌توان با بی‌حسی خیلی كم یا بدون بی‌حسی این كار را انجام داد ولی اگر سن نوزاد از یك سال گذشت به دلیل اینكه اعصاب پوست رشد كرده‌اند نمی‌توان بدون بی‌حسی ختنه را انجام داد.

  وی با بیان اینكه دو روش حلقوی و برش مستقیم برای انجام ختنه وجود دارد خاطرنشان كرد: در مورد روش حلقوی اگر متخصص اورولوژی به كار وارد باشد روش پسندیده و قابل قبولی محسوب می‌شود.

  زرگر خاطرنشان كرد: یكی از عوارض ختنه تنگی نوك مجرا به دلیل ایجاد زخم بر اثر ختنه است كه می‌تواند بر اثر تماس محل ختنه با كهنه نوزاد حاصل شود. لذا توصیه می‌شود برای جلوگیری از تنگی بعد از انجام ختنه از كرم‌های استروئیدی در محل ختنه به مدت 7 تا 10 روز برای پیشگیری از تنگی‌های بعدی مجرا استفاده كرد.

  منبع :farsnews.com
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت