توصيه‌هاي يك متخصص قلب در پي قرار گرفتن مجدد هواي تهران در شرايط «ناسالم»
از سفر و ترددهاي غيرضروري در خيابان‌ها و معابر شهر خودداري شود


متخصص بيماري‌هاي قلب و عروق، به مردم توصيه كرد در هنگام آلودگي هوا از سفرهاي غيرضروري و تردد در خيابان‌ها و معابر شهر خودداري كنند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر حسن آقاجاني با اشاره به قرار گرفتن مجدد هواي تهران در شرايط «ناسالم» ، اظهار داشت: با وجود اين كه وضعيت آلودگي هوا همچنان در وضعيت ناسالم قرار دارد اما همكاري مردم و تدابير انديشيده شده توسط دولت، تأثيرات خوبي را به جا گذاشته است كه اگر اين شرايط ادامه پيدا كند و وضعيت جوي هم مساعد باشد اين مشكل برطرف خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه استفاده از خودروهاي تك‌سرنشين يكي از عوامل مهم در تشديد آلودگي هوا به حساب مي‌آيد، افزود: با توجه به بحث يارانه‌ها، فرصتي فراهم شده تا همگي از وسايل نقليه عمومي استفاده كرده و تلاش شود تا در اين زمينه فرهنگ‌سازي شود.

وي تصريح كرد: آلودگي هوا فقط سلامت بيماران قلبي و ريوي را تهديد نمي‌كند بلكه كودكان، سالمندان، زنان باردار و ساير اقشار جامعه نيز بايد مراقب باشند و فقط در صورت اجبار در سطح شهر و خيابان‌ها و معابر تردد كنند.

آقاجاني خاطرنشان كرد: مردم بايد عادت كنند تا براي انجام كارهاي خود از شيوه‌هاي نوين و روش‌هاي الكترونيك استفاده كنند زيرا اين امر مي‌تواند از بسياري از سفرهاي غيرضروري جلوگيري كند.