نكاتي مفيد براي پيشگيري از آلرژي‌هاي فصلي


اگر شما هم به آسم و آلرژي فصلي مبتلا هستيد قطعا مي‌دانيد كه اين عارضه تا حدي آرامش شما را بر هم مي‌زند، اما به جاي اين كه در سكوت علائم آزاردهنده آلرژي فصلي را تحمل كنيد، مي‌توانيد با چند تغيير ساده در الگوي زندگي و رژيم غذايي خود با اين علائم ناخوشايند خداحافظي كنيد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر فرد پسكاتور نويسنده كتاب «درمان آلرژي و آسم» و كتاب پرفروش «رژيم غذايي هامپتونها» در اين مقاله تاكيد كرد: آنچه كه به درون بدن خود مي‌فرستيد تاثير بسيار زيادي روي بروز آلرژي‌ها و حساسيت‌ها در شما دارد.

آردها و قندهاي تصفيه شده و غذاهاي فرآوري شده همگي عوامل ايجاد كننده التهاب هستند. اين خوردني‌ها را از رژيم غذايي خود حذف كرده و در عوض از مواد غذايي حاوي ويتامين d3 استفاده كنيد چون التهاب را كاهش مي‌دهد و از ويتامين c استفاده كنيد كه با استرس‌هاي اضافي وارد شده به بدن در اثر تماس با مواد آلرژي‌زا مبارزه مي‌كند و همچنين ويتامين a مصرف كنيد چون موجب كاهش مخاط‌هاي بدن مي‌شود كه خودشان در ايجاد حساسيت موثر هستند.

به گزارش روزنامه نيوجرسي‌تو‌دي، همچنين مي‌توانيد محل زندگي خود را از مواد آلرژي‌زا پاك نگه داريد براي مثال عدم استفاده از مواد محرك مضر، گامي موثر براي راحت‌تر كردن تنفس است. هچنين در اين مقاله تاكيد شده است فضاي منزل را خشك نگه داريد چون هواي مرطوب شرايط را براي رشد هاگ‌ها و بيدها مساعد مي‌سازد. با آويزان كردن و خشك كردن حوله‌هاي مرطوب و نمناك، تعمير كردن درزهاي ورودي و خروجي و نيز استفاده از دستگاه تصفيه هوا مي‌توانيد محيط خانه را خشك نگه داريد.

اين مقاله مي‌افزايد: حيوانات پردار و پشمالوي خانگي هرچند بامزه و دوست داشتني هستند اما قطعا دوست خوبي براي سينوس‌هاي شما نيستند. به خودتان لطفي كرده و اين حيوانات كوچولو را از اتاق خواب و رختخواب خود دور نگه داريد. همچنين توصيه مي‌شود فاكتورهاي محرك خارجي از منزل را پشت دربگذاريد و وارد منزل نكنيد. براي اينكار مثلا وقتي از پارك‌ يا پيكنيك به خانه مي‌آييد كفش‌هاي خود را پشت در بگذاريد و بلافاصله دوش بگيريد. همچنين مي‌توانيد با بستن پنجره‌ها درشب از ورود گرده‌هاي گياهان به داخل منزل جلوگيري كنيد.

بعلاوه مي‌توانيد حداقل در مورد خودروي شخصي خودتان نيز برخي از اين دستورالعمل‌ها را انجام دهيد هر چند ممكن است نتوانيد هر فضايي كه مدت زماني را در آن سپري مي‌كنيد در كنترل خود در آوريد اما حداقل در خودروي خودتان مي‌توانيد اين نكات را رعايت كنيد.

دكتر پسكاتور تاكيد كرد: علاوه بر ويتامين‌هايي كه در بالا ذكر شد ويتامين b12 نيز مي‌تواند بي‌تعادلي باكتري‌هاي روده را در مبتلايان به آلرژي فصلي بهبود بخشد. بعلاوه پانتتين بعنوان يك استروئيد طبيعي و كوئرستين بعنوان يكي از بهترين آنتي هيستامين‌هاي طبيعي براي مقابله با آلرژي مفيد هستند. منيزيم نيز مواد سمي را از بدن خارج كرده و تنفس را تسهيل مي‌كند.