جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: سینوزیت مزمن یا آلرژیک یا...؟

aminzade آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سینوزیت مزمن یا آلرژیک یا...؟

با سلام و خسته نباشید

در یکسال گذشته حد اقل ماهی یکبار و در دو ماه گذشته ماهی دو بار سرما خورده‌ام. سرماخوردگیهای من معمولا با عطسه و آبریزش بینی شروع میشود و با حالتی که مرتبا باید گلویم را صاف کنم ادامه می‌یابد و سپس به سرفه‌های شدید تبدیل میشود و بعضی مواقع هنگام سرفه سرم نیز درد میکند و با استفاده از آنتی بیوتیکهایی مانند آمپول پنی‌سیلین و یا سفیکسیم و یا آزیترومایسین و کورتیزونهایی مانند بتامتازون و دگزامتازون و ... و قرصهایی مانند تیمکس و کلوبوتینول علائم خفیفتر میشود و سرفه‌های خفیفتر و گرفتگی صدا تا چند ماه باقی میماند و اگر تا آن زمان به سرماخوردگی جدیدی مبتلا نشوم خوب میشود. میتوانم بگویم در یکسال گذشته حتی 30 روز متوالی نبوده‌است که من احساس سلامتی داشته‌باشم.

در 2 ماه گذشته 4 بار سرما خورده‌ام، بار اول سفیکسیم، بار دوم آزیترومایسین و بار سوم پنی‌سیلین وی استفاده کردم و بطور کامل درمان نشدم و گرفتگی صدا و لرزه خفیف در سینه هنگام صحبت کردن و سرفه‌های خفیفتر ادامه یافت.

حدود 20 روز پیش به متخصص گوش حلق بینی در یک کلینیک مراجعه کردم و تشخیص داد که از هیپرتروفی لوزه‌هاست و گفت بیا فردا عمل کنم من گفتم دارو بدهید خوب شوم سپس عمل کنید نسخه‌ای شامل آمپول پنی سیلین و آموکسی سیلین و اکسپکتورانت نوشت و برای عمل 3 روز دیگر را تعیین کرد، داروها را تهیه نکردم و 2 روز دیگر به متخصصی معروفتر مراجعه کردم او هم تشخیص سینوزیت آلرژیک داد و نسخه ای شامل تریامسینولون، لوراتادین و کلسیم فورت داد ولی کوچکترین فرقی در حال من حاصل نشد بعد از یک هفته کمی تب داشتم و سپس بعد از 4 روز تب شدیدتر شد و سرفه های شدیدی شروع شد و فردایش به متخصص دیگر گوش حلق بینی و دانشیار دانشگاه رفتم، یک سی تی اسکن از بینی و سینوسها نوشت که تا 2 هفته دیگر انجام خواهم داد و نسخه‌ای شامل کلاریترومایسین، تریامسینولون و لوراتادین داد که 5 روز است استفاده کردم ولی تغییری در من ایجاد نشد و سپس قرص پزوتدافدرین اضافه کرد که 2 روز است استفاده میکنم و از شدت سرفه هایم کمی کاسته شده است.

با توجه به شرح حال بیماری بنده که در بالا ذکر شد و مواردی که برای تشخیص دقیقتر در پایین می آورم لطفا من را برای درمان قطعی این بیماری راهنمایی کنید:

1- در اکثر سرما خوردگیهای من یا تب وجود ندارد و با خفیف است.
    2- در اکثر سرما خوردگیهای من خلط بیرنگ است و بعضا زرد است ولی هیچوقت سبز نیست.
    3- اکثرا در حالت خوابیده سرفه‌هایم کمتر است.
    4- بعضا گوشهایم بطور خفیف یا شدید درد میکند.
    5- سردرد من غالبا هنگام سرفه‌های شدید است و ندرتا بصورت خفیف وجود دارد.
    6- علت اکثر سرما خوردگی هایم را میتوانم خودم حدس بزنم مانند سردشدن ناگهانی هوا، بصورت عرق کرده در معرض هوای سرد قرار گرفتن، با موی خشک نشده بیرون آمدن، با موی خیس خوابیدن(در رد احتمال آلرژی)
    7- سرما خوردگیهای من در پاییز و زمستان بیشتر از بهار و تابستان است(در رد احتمال آلرژی)
    8- من به گل محمدی حساس هستم و سالهاست از آن دوری میکنم البته حساسیت من به آن در حد عطسه و اشک چشم است.(در تایید احتمال آلرژی)
    9- به نظر میرسد هنگام خربزه خوردن و انگور خوردن حالم بدتر میشود.
    10- طبق گفته دکترها کمی هم انحراف بینی دارم.
    11- فقط در روزهای اول عطسه میکنم و در روزهای دیگر به ندرت.

لطفا به سوالات زیر که برایم بوجود آمده جواب دهید:

1- با توجه به بیرنگ بودن خلط آیا سی تی اسکن ممکن است کمکی در تشخیص بیماری من داشته باشد؟
    2- در صورت وجود آلرژی آیا روشهایی مانند طب سوزنی و لیزر سرد را توصیه میکنید؟
    3- برای تقویت سیستم دفاعی بدن باید چکار کنم؟
    4- آیا واکسن آنفلوانزا برای من مؤثر است؟ و با توجه به اینکه احتمال سرماخوردن مجدد به من قبل از بهبودی سرماخوردگی فعلیم زیاد است، آیا واکسن زدن قبل از بهبودی کامل ممکن است؟
    5- هزینه ایمونوتراپی چقدر است؟ و آیا مصرف دارو برای پیشگیری از نظر اقتصادی و عوارض جانبی بهتر است یا ایمونوتراپی؟

با تشکر بی پایان و آرزوی اجر دنیوی و اخروی برای شما

drmasoudkazemi آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    بيمارستان مسيح دانشوري تهران

پیشفرض

با سلام
    علایم عطسه و آبریزش و ترشحات بی رنگ و نیاز به صاف کردن گلو و... همگی به ضرر تشخیص بیماری عفونی باکتریال هستند خصوصا" که با انواع آنتی بیوتیک ها بهبودی کاملی حاصل نشده.
    سی تی اسکن می تواند با نمایش ضخامت منتشر مخاطی سینوس ها به تایید تشخیص احتمالی سینوزیت آلرژیک کمک کند ، برخی تست ها نیز وجود آلرژی را تایید یا رد می کنند.
    بعد از تشخیص قطعی آلرژی با معاینه و پاراکلینیک در بعضی افراد توصیه به حساسیت زدایی با واکسن آلرژی می شود که دوره آن تا 3 سال وهزینه آن چندصد هزار تومان است.
    اما در بیشتر موارد پرهیز از مواد الرژن و بعضی دارو ها برای درمان کافی است .
    تشخیص این دو گروه با متخصص آلرژی ویا دکتر گوش و حلق و بینی است.
    بعضی دارو ها ورژیم های غذایی سیستم ایمنی شما را متعادل می کنند .
    طب سوزنی تایید نشده است.
    واکسن آنفلوانزا در مورد شما الزامی به نظر می رسد ، ظاهرا" شما جزو افراد در معرض خطر آنفلوانزا هستید.
    سلامت باشید.
    جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت
    مركز تحقيقات بيمارستان مسيح دانشوري تهران

پیشفرض

با تشکر از پاسخ شما

هفته قبل به کلینیک آلرژی رفتم و دکتر چنر تست خون داد و تست آلرژی انجام داد که مشخص شد به 17 نوع گیاه حساسیت دارم و داروهای فکسوفنادین، اکی هرب، ویتامین E، ُروغن کبد ماهی و zink plus را تجویز کرد، نتایج آزمایش هماتولوژی نرمال بود و نتیجه سرولوژی CRP=3+ بود و نتایج آزمایش CBC و IgE هنوز در نیامده است، در ضمن دکتر دستور شستشوی بینی با آب نمک به وسیله سرنگ 10 سی سی را نیز داد، ولی هنوز گرفتگی صدا در من وجود دارد.
    چند روز پیش به سی تی اسکن رفتم و نتیجه آن که قرار است امروز به پزشک نشان دهم چنین است:
    "کیست رتانسیون در سینوس ماگزیلاری چپ مشهود است . OMC دو طرفه باز است. کونکابولوزای دو طرفه رویت میگردد انحراف سیتوم بینی به سمت راست رویت میشود."

در ضمن حدود یک هفته است که درد خفیف و عجیبی در من وجود دارد که در یک جای مشخص وجود ندارد و بطور تصادفی گاهی در گردن، گاهی در یک گوش، گاهی در یک دست گاهی در یک زانو، گاهی در یک پا، گاهی در یک انگشت و ... حس میشود، نمیدانم این از عوارض داروهاست و یا علت دیگری دارد؟

با تشکر مجدد

پیشفرض

با سلام و تشکر

به دکتر ENT CT SCAN را نشان دادم، گفت که کمی انحراف بینی داری و اگر مشکل تنفس داشته باشی باید عمل شود.
    نتیجه آزمایش Immunology را گرفتم که در آن Serus Total IgE برابر با 941 بود در حالیکه مقدار رفرنس بین 0 تا 200 است. نتیجه را به محقق ایمونولوژی، آسم و آلرژی بردم، داروهای اسپری کرومولین و 2 عدد آمپول متیل پردنیزولون استات برای گرفتگی صدایم تجویز کرد(احساس میکنم کمی تو دماغی صحبت میکنم) و دو عدد واکسن تجویز کرد که قیمت یکی 1000 تومان و دیگری 6000 تومان است و گفت این واکسنها را حداقل یک ماه و حداکثر 4 ماه هفته‌ای یکبار باید تزریق کنم و گفت این واکسنها حساسیت را تا 80 درصد کم میکند.

و آیا این اختلاف مدت چند ماه و چند سال برای حساسیت زدایی از چه چیزی ناشی میشود؟ و شایعاتی از واکسن آلرژی تولید ایران در اینترنت دیده میشود، آیا به مرحله بهره‌برداری رسیده ‌است یا نه؟

متشکرم

drmasoudkazemi آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    بيمارستان مسيح دانشوري تهران

پیشفرض

با سلام
    هنوز واكسن تاييد شده ضد الرژي در ايران توليد نشده است.
    چيزي در باره واكسن يكماهه و چهارماهه نشنيده ام. اي كاش اسم ان را برايم مي فرستاديد تا ياد مي گرفتم ، خصوصا با اين قيمت ارزان.
    جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت
    مركز تحقيقات بيمارستان مسيح دانشوري تهران

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی