آلرژي‌ها خطر بروز تومورهاي مغزي كشنده را كاهش مي‌دهند

گروهي از متخصصان همه‌گيرشناسي در آمريكا و اروپا با انجام مطالعه مشتركي دريافته‌اند كه واكنش سيستم ايمني بدن به آلرژي‌ها، خطر بروز تومورهاي مغزي كشنده را كاهش مي‌دهد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، سيستم ايمني بدن انسان به طور طبيعي در مواجهه با عوامل و مواد آلرژي‌زا، آنتي بادي‌هايي موسوم به «ايمونوگلوبولين E» يا «IgE» را توليد مي‌كند. در افرادي كه مبتلا به آلرژي هستند، ميزان اين آنتي بادي‌ها در خون افزايش مي‌يابد.

بررسي‌ها نشان داده است كه افزايش سطح اين آنتي بادي در خون به ميزان قابل توجهي احتمال ابتلا به «گليوم» را كه شايع‌ترين نوع تومور مغزي است، كاهش مي‌دهد.

به گزارش روزنامه سان، اين يافته حاصل تلاش گروهي از متخصصان دانشگاه «براون» و چندين انستيتوي پزشكي ديگر در آمريكا و اروپا است.

دومينيك ميچائود، استاديار همه‌گيرشناسي در برنامه بهداشت عمومي دانشگاه براون در اين باره تصريح كرد: اين نتايج نشان مي‌دهد كه واكنش سيستم ايمني در برابر سلولهاي سرطاني در افرادي كه مبتلا به آلرژي هستند، متفاوت است.

وي افزود: افراد مبتلا به آلرژي‌ از نظر مقابله با سرطان يا جلوگيري از رشد آن، بيشتر در امان هستند و بدن آنها بهتر مي‌تواند با سرطان مقابله كند.

اين مطالعه به تفصيل در مجله «انستيتو ملي سرطان» منتشر شده است.