جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آسم و آلرژي در كودكان

بامداد11 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض آسم و آلرژي در كودكان

با سلام . پسري 10 ماهه دارم كه از همان بدو تولد كمي سرفه ميكرد . در حال حاضر مدت 4 ماه است كه مرتبا سرما خورده وتب ميكند و دچار سرفه هاي شديد و گاهي خس خس سينه ميشود.پزشكان تشخيص آلرژي داده اند و داروهاي كتوتيفن و زاديتن و آنتي بيوتيك و شربت هاي سرفه و... تجويز ميكنند كه عمده اين داروها روي سرفه هاي شديد او بي تاثير مي باشد.
    سوال من اين است كه براي اين كودكان چه كار مي توان كرد و آيا اين بيماري درمان قطعي دارد يا نه و آيا با بالا رفتن سن و رشد ريه ها و برنش ها اين بيماري از بين ميرود يا نه.لطفا مرا راهنماپي فرماپيد.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

برای رفع مشکل.. قائدتا باید تشخیص گذاشته بشه و مطمئن شد که اهتمام کافی برای تشخیص مشکل کودک انجام شده باشه. علل معمول سرفه کودکان شامل این موارد هست.عفونت های تنفسی فوقانی - سینه پهلوی ویروسی- سینه پهلوی باکتریال- برونشولیت
    سل- جسم خارجی- رفلاکس گوارشی - آسم- سرخک- نارسائی قلبی- سیاه سرفه و علل دیگه در لینک مخصوص مشکلات تنفسی کودکان در باره اش بیشتر توضیح داده شده است..

به مسئله رفلاکس هم باید توجه بشه

ز- ز ، كرج: پسر 2 ساله‌اي دارم كه به علت سرفه‌هاي مكرر او را نزد پزشك بردم و مشخص شد كه ريفلاكس دارد. مي‌خواستم در اين مورد براي من توضيح دهيد.
    ريفلاكس در نوزادان، اطفال و نوجوانان بسيار شايع است. تا 2/3 از تمام نوزادان و شيرخواران كوچك‌تر از 4 ماه دچار استفراغ‌هاي مكرر هستند كه اين ميزان در يك‌سالگي به 5 تا 10 درصد كاهش پيدا مي‌كند. علايم ريفلاكس در دوران كودكي برحسب سن طفل متفاوت است. شيرخواران بيماري خود را با برگرداندن غذاها و استفراغ، سكسكه‌هاي مكرر، حالت خفگي ناشي از پريدن چيزي به داخل گلو و تحريك‌پذيري و احساس ناراحتي‌نشان مي‌دهند. وقتي سن طفل بيشتر مي‌شود، علايم به افراد بالغ بيشتر شباهت پيدا مي‌كند. در اين سنين، دل‌درد، آروغ زدن‌هاي مكرر، ديسفاژي و گاهي استفراغ، علايم بيماري را تشكيل مي‌دهند. همان‌طور كه گفته شد، در اوايل زندگي، ريفلاكس شيوع بسيار زيادي دارد اما پس از گذشت يك‌سال، به ميزان زيادي از اين شيوع كاسته شده و حدود 5 درصد مردم به اين بيماري مبتلا باقي مي‌مانند. نتايج تحقيقات نشان مي‌دهدكه در بخش كثيري از اين عده، ريفلاكس يك بيماري مادام‌العمر است كه به همين دليل، به يك درمان تهاجمي و موفق نياز دارد تا از عوارض بلند مدتي از قبيل آسيب‌هاي مسري پيشگيري شود.

آلرژي در كدام گروه از بچه ها شايع تر است؟چرا ؟ و چه بايد كرد؟
    http://www.iransalamat.com/index.php...on=show&id=839
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی