جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: هنگام دم و بازدم خس خس دارم

m.karkhaneh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض هنگام دم و بازدم خس خس دارم

من 60 ساله هستم و هنگام دم و بازدم، خس‌خس دارم

جنس: زن

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

چند احتمال براي علايم ذکر شده وجود دارد ولي با توجه به شرح حال مختصري كه اين خانم از وضعيت خود ارايه داده‌اند نمي‌توان در مورد عارضه وي با قطعيت کامل اظهار نظر كرد. خس‌خس سينه در سنين جواني ناشي از عفونت دستگاه فوقاني تنفسي است كه اين حالت در سنين بالا كمتر مد نظر است اما به توجه به اين امر بايد مسايل مهم ديگري را در نظر داشت.

به‌طور كلي با توجه به سن اين خانم که 60 سال دارند، اگر ايشان مبتلا به بيماري فشارخون مزمن، چربي خون يا قندخون بالا باشند و از طرف ديگر اگر سيگار نيز بكشند، بهترين پيشنهادي که مي‌توان به ايشان داد اين است که سريعا به متخصص مراجعه کنند تا از نظر بيماري‌هاي قلبي - عروقي مورد بررسي قرار گيرند. شايد خس‌خس سينه ايشان ناشي از نارسايي مزمن قلبي باشد.

اگر ايشان از نظر بيماري قلبي مشكلي نداشته باشند و سيگار بكشند ممكن است علت خس‌خس او ناشي از بيماري انسدادي مزمن ريوي باشد.

در صورتي که پس از بررسي‌هاي انجام شده توسط پزشک متخصص، احتمال وجود بيماري قلبي مطرح نباشد، احتمال ديگر در مورد بيماري ايشان اين است که مبتلا به آسم باشند.

در اين صورت نيز بهترين توصيه اين است که براي بررسي بيشتر ابتدا به فوق‌تخصص بيماري‌هاي ريه مراجعه كنند و سپس نزد يك متخصص قلب درمان خود را پيگيري و تكميل كنند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت