جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ارزیابی تنگی نفس

sahel55 آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض ارزیابی تنگی نفس

سلام با اینکه فکر میکنم نفس کشیدن باید غیر ارادی باشه ولی من وقتی بهش فکر نمیکنم باور کنیین یادم میره نفس بکشم یعنی موقعی که سرم گرمه خیلی کم و سطحی این کارو میکنم ..حتی شبها همین مشگل رو دارم و حتی صبحها احساس خفگی میکنم ..نمیدونم تمرینی چیزی برای من وجود داره که مشگلم حل بشه . بیشتر در بازدم مشگل دارم وراحت بازدم نمیتونم بکنم هیچ حالت خس خس هم ندارم .دکتر هم رفتم چیزی تشخیص ندادن بچگی هم تقریبا همینطور بودم و جوری که بعداز فعالیت حتی به حالت غش می ا فتادم بعضی وقتا ....اون موقع دکتر بردنم یادمه که گفت یکمی قلبم نسبت به جثه و سنم بزرگتره یه همچین چیزی ممنونم موفق باشین
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 25-Aug-2009 انجام شده است

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

افراد طبیعی در زمان استراحت از تنفس خود آگاهی ندارند و در صورت آگاهی از تنفس طی فعالیت های خفیف تا متوسط , این آگاهی با احساس ناراحتی همراه نیست. با وجود این افراد ممکن است طی فعالیت شدید یا بعد از آن
    به شیوه ای نا خوشایند از تنفس خود آگاهی یابند اما هنوز اطمینان دارند که این احساس گذرا خواهد بود و با میزان
    فعالیت آنان متناسب است. بنا براین تنگی نفس که نشانه ای اصلی از بیماریهای درگیر کننده دستگاه گردش خون و تنفس به شمار می رود , بصورت آگاهی از تنفس به شیوه ای غیر طبیعی و ناخوشایند تعریف می شود

هر چند تنگی نفس با درد همراه نیست اما همانند درد , درک یک احساس و واکنش به آن را در بردارد. بیماران , شماری از احساسات ناخوشایند را در تنفس تجربه می کنند و برای توضیح این احساسات اصطلاحات زیادی از قبیل
    ناتوانی در گرفتن هوایکافی پائین نرفتن هوا احساس سنگینی یا فسار یا خستگی در سینه یا احساس خفگی را به کار می گیرند.

بنابراین اگر مسائلی که ذکر شد شامل شما می شود جهت ارزیابی و یا ارزیابی مجدد به پزشک داخلی مراجعه کنید
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت