جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: کنترل نشدن آرتریت روماتوئید با دارو

tanhae آفلاین است تازه وارد

پیشفرض کنترل نشدن آرتریت روماتوئید با دارو

خانمي‌ 50 ساله هستم. 3 سال است كه به آرتريت روماتوييد دچار شده‌ام و پردنيزولون و هيدروكسي كلوروكين مصرف مي‌كنم ولي هنوز خوب نشده‌ام و هر چند وقت يك بار يک مفصل جديدم ورم کرده و درد مي‌گيرد. چرا با وجود مصرف مرتب دارو بيماري من كنترل نمي‌شود؟ در ضمن من ميگرن هم دارم. آيا اين مسايل به هم مربوط مي‌شوند؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ما معمولا با يک دارو درمان را شروع نمي‌کنيم. گرچه بعضي از مکاتب معتقدند اگر بيماري در ابتدا به صورت خفيف باشد، مي‌توانم يک دارو را براي بيمار تجويز کنيم ولي همان‌طور که گفتم ما با يک دارو، درمان را شروع نمي‌کنيم. داروي اول ما هم معمولا هيدروکسي کلوروکين نيست. اگر بيمار علائم شديدي داشته باشد پردنيزولون را با دوز بالايي به وي مي‌دهيم و بعد به تدريج آن را به دليل عوارضي که در پي دارد کاهش مي‌دهيم. اگر بيمار به درمان جواب نداد از تزريق داخل وريدي کورتون با دوز بالا که همان پردنيزولون است استفاده مي‌کنيم. اگر بيمار باز هم به درمان جواب نداد ممکن است از داروهاي بيولوژيک استفاده کنيم. اگر همچنان يکي، دو مفصل بيمار به درمان جواب نداد، ممکن است به تزريق کورتون در داخل مفاصل نياز پيدا کند که همه اينها با تشخيص پزشک و زيرنظر وي انجام خواهد شد. ضمن اينکه ميگرن ارتباطي با بيماري آرتريت روماتوييد ندارد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت