جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: چند سوال در مورد آرتريت روماتوئيد

hooman.g آفلاین است تازه وارد

پیشفرض چند سوال در مورد آرتريت روماتوئيد

با سلام،
    خوشحالم كه سايت ايراني در ضمينه آرتريت روماتوئيد پيدا كردم از دكتر سجاد و دكتر نادر بسيار متشكرم.
    حدود يكماه از اينكه متوجه شديم همسرم (28 سالهFemale) بيماري آرتريت روماتوئيد داره گذشته، دكتر روماتولوژيست Methotrexate - هفته اي يكبار - و پردنيزولون تجويز كرده از شما ممنون ميشم كه راجع به سوالات زير اظهار نظر فرمائيد. من اينترنت رو زير و رو كردم و خيلي چيزها خوندم ولي اين چيزها شايد من رو بيشتر نگران و مضطرب كرده.

(1) آيا با مصرف اين دارو ها درد بطور كامل از بين مي رود؟ در صورت امكان بفرمائيد چه مدت بعد از شروع مصرف؟

(2) آيا Morning Stiffness كه در اول صبح 2 ساعت روحيه و انرژي ايشون رو تحت تاثير كامل قرار ميده بعد از مصرف دارو از بين مي ره؟

(3) در جائي نوشته است كه تركيب Methotrexate و Enberel در روزهاي اول مي تواند بهبود جدي حاصل كند:
    Here's What's New
    According to a report published in the Lancet, treating rheumatoid arthritis with a combination of methotrexate and Enbrel is more than twice as effective as either drug alone. Here are the data: After using both drugs for 1 year, 35 percent of 682 rheumatoid arthritis patients went into remission as compared with 13 percent of those on methotrexate alone and 16 percent taking only Enbrel. The other point to note is that all these patients had been suffering from the disease for years. It may be that starting this combination therapy sooner could slow down the rate of joint destruction and have an even greater effect.

دومين قرار ملاقات ما با دكتر ماه بعد مي باشد، آيا بنظر شما صبر كنم يا هرچه زودتر او را مطلع نمايم؟ و كلا نظر شما در مورد متن بالا چيست؟

(4) آيا راهي براي آگاهي از اينكه اين بيماري تا چه حد پيش روي خواهد داشت وجود دارد؟ اكنون كه يكماه از شروع درد گذشته مفاصل انگشتان دست راست متورم شده و مچ دست نيز قرمز و ملتهب است و راه رفتن بر روي پاي راست بسيار سخت است.

(5) آيا شما دو دكتر عزيز (يا دوستاني كه اين نوشته را مي خوانند) مواردي داشته ايد كه در آن بيمار تنها با مصرف قرص و بدون عمل و تزريق، بطور كامل بهبود يافته و بيماري بطور كامل ريشه كن شده؟ اگر داشته ايد طول مدت درد كشيدن بيمار چقدر بوده است؟ و اصولا مواردي كه بيماري بدون صدمه جدي به مفاصل ريشه كن شده چقدر بوده؟

با تشكر مجدد از شما بخاطر وقتي كه در جواب به اين سوالات صرف نموديد.

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

در مورد بیماری آرتریت روماتوئید اطلاعات کاملی بدست آورده اید
    مطبی که در مورد این بیماری پیدا کرده اید درست است ولی صبر کنید و در ملاقات بعدی با پزشک خود آن را مطرح کنید
    در مورد از بین رفتن درد و خشکی صبحگاهی با گذشت حداقل سه هفته از شروع درمان این علامتها کاهش یافته و بعد از مدتی به کلی خوب میشود
    در مورد سیر بیماری همانگونه که خود میدانید این یک بیماری مزمن با دوره درمانی طولانی است و بسته به شدت بیماری و شرایط بیمار وضعیت فرق میکند ولی بهبودی در اغلب موارد کامل است بخصوص که همسر شما جوان است
    موفق باشید

barmaki1980 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام و احترام
    من29 سال دارم و 7 سال است که ازدواج کرده ام و 8 سال هم است به بیماری ارتریت روماتوئید دچار هستم راهنمایی که از شما می خواستم در مورد بارداری می باشد. در حال حاضر ازاتیوپرین و هیدروکسی کلروکین از هر کدام روزی 1 عدد و سولفاسالازین هر 2 روز 1 عدد و پریدنیزولون روزی نصف مصرف می کنم 2 سال پیش دکتر روماتولوژی اجازه بارداری را با قطع متوترکسات را داد اما باردار نشدم . سوال من در رابطه با اینکه اگر باردار شوم مشکلی بری جنین با مصرف این داروها پیش می اید با تشکر فراوان

margarita آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    شيراز

Smile

با عرض سلام خدمت تمامي دوستان.
    ميخواستم خدمت جناب آقاي button عرض كنم كه در خصوص
    اين بيماري اصلا نگران نباشيد،من دختري 24 ساله هستم، كه 6 سالي مي شه كه دچار رماتيسم مفصلي شدم.تمام مراحلي رو كه خانم شما دارن ميگذرونن رو گذروندم،بايد بگم كه جاي نگراني نيست.
    با كسب اجازه از اساتيد محترم سايت:

دردها و خشكي اول صبح با شروع داروها و درمان بهبود خواهد يافت.
    تا آنجايي كه بنده مطلعم "پردينوزولون" از داروهاي اصلي درمان اين بيماري است كه البته در كنار آن "متاتروكست"، "سولفاسالازين"و "هيدروكسي كلروكين" نيز ممكن است مصرف شود.
    استفاده از "متاتروكست" به جهت اين است كه بيماري را با مصرف كمتري از كورتون (پردينوزولون) كنترل كرد.
    در اين بيماري به علت طولاني بودن مدت آن و مصرف طولاني كورتون، احتمال ابتلا به پوكي استخوان بيشتر از افراد عادي است كه با سنجش تراكم استخوان به طور منظم و با تجويز پزشك، مي توان از ابتلا به آن جلوگيري كرد. يكي از راههاي پيشگيري از اين بيماري (پوكي استخوان) استفاده ي منظم از لبنيات و قرص هاي Calcium-D (كلسيم-د) مي باشد.

شايان ذكر است كه اگر بيمار دچار عارضه هاي دستگاه گوارشي است، بايد پزشك خود را از اين مهم مطلع كند.
    غذاهاي با طبع گرم، براي تسكين درد و بهبود بيماري من مؤثر بوده.از صحت علمي اين مطلب اطلاعي ندارم اما براي من مفيد بوده است.
    مفاصلي كه درگير اين بيماري هستند، بهتر است از سرما و رطوبت دور نگه داشته شوند.
    با حفظ آرامش و سلامت روح مي توان از عود دوباره ي اين بيماري جلوگيري كرد.
    خستگي زياد و گرسنگي به مدت طولاني براي اين بيماري مضر است.
    آقا در كل نگران نباشيد.
    با سپاس فراوان.
    در پناه حق، موفق و پيروز باشيد.

دکتر معدنی آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    تهران/ امیرآباد

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط barmaki1980 مشاهده موضوع
    با سلام و احترام
    من29 سال دارم و 7 سال است که ازدواج کرده ام و 8 سال هم است به بیماری ارتریت روماتوئید دچار هستم راهنمایی که از شما می خواستم در مورد بارداری می باشد. در حال حاضر ازاتیوپرین و هیدروکسی کلروکین از هر کدام روزی 1 عدد و سولفاسالازین هر 2 روز 1 عدد و پریدنیزولون روزی نصف مصرف می کنم 2 سال پیش دکتر روماتولوژی اجازه بارداری را با قطع متوترکسات را داد اما باردار نشدم . سوال من در رابطه با اینکه اگر باردار شوم مشکلی بری جنین با مصرف این داروها پیش می اید با تشکر فراوان
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

مصرف داروهای فوق در دوران بارداری با احتیاط باید صورت گیرد و نظر پزشک معالج شرط است اما برای اطلاع بیشتر شما به صورت خلاصه در مورد مصرف این داروها در دوران بارداری و شیردهی باید بگویم که:

آزاتیوپورین تا حد امکان در بارداری منع مصرف دارد مگر در صورت نیاز و با نظر پزشک و الا باید تا 4 ماه پس از اتمام درمان با آن برای بارداری اقدام نمود .

هیدروکسی کلروکین نیز در دوران بارداری منع مصرف دارد مگر با تشخیص ضرورت توسط پزشک. در شیردهی نیز منع مصرف دارد.

سولفاسالازین و پردنیزولون مصرف با احتیاط در دوران بارداری و شیردهی.در بین کورتون ها بهترین برای مصرف در دوران شیردهی ، پردنیزولون می باشد.

با آرزوی سلامتی برای شما

ametis آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام
    من 31 ساله و مجردم famale. از سال گذشته به روماتيسم مفصلي مبتلا شدم . ابتدا با توجه به عدم اطلاع از تخصص روماتولوژي با التهاب مفصل زانوبه متخصصين ارتوپدي مراجعه كردم كه متاسفانه با وجود فوق تخصص بودن و انجام آزمايش هايي كه بخشي از آنها به خوبي نمايانگر بيماري مفصلي و روماتيسمي بود درمان بيماري ام حدودا يك ماه به تاخير افتاد و دارو هاي مسكن و غير مرتبط با اين بيماري را مصرف كردم و از علي رغم تحمل درد فراوان ، استرس و نگراني من و خانواده ام عوارض بيماري را تشديد كرد . با راهنمايي يكي از دوستان به متخصصينر وماتولوژي مرا جعه كردم . سريعاًمراحل درماني آغاز شد و به لطف درمان و تشخيص درست آنها بيماري كنترل شد . يك مرحله تزريق مفصلي داشتم . سه ماه بعد مفصل زانو.ي چپ و سه ماه بعد مفصل انتهايي انگشت مياني دست راستم درگير شد ك هباتزريق مشكل حل شد .در حال حاضر تحت درمانم و دز مصرفي دارو ها كم شده ( پردنيزونون 1/2 صبح وشب ، كلروكين 1عدد و متوتركسات هفته اي 4 عدد و مكمل هاي آهن و كلسيم ) و خوشبختانه مفاصل ديگر درگير نشده اند .
    منسئولاتي داشتم كه با توجه به محدوديت زماني پزشكان در زمان مراجعه و تعدادزياد بيماران مطرح كردن آنها با پزشك معالجم ميسر نشد . لذا خواستم از راهنممايي شما بهره مند گردم :
    1- آياروماتيسم مفصلي باآرتريت روماتوئيد متفاوت است؟ (با توجه به اينكه اين دو واژه معادل فاري - انگليسي
    يكديگرند . ) گويا آرتريت روماتوئيد انواع گوناگوني دارد ؟ تشخيص بدخيم و خوش خيم بودن آن چگونه است ؟
    2- در اطلاعاتي كه از بيماري كسب كردم احتمال درمان كوتاه مدت 6 ماهه ، يك ساله و دوساله آن وجود دارد . دكتر بنده نيز معتقد است كه بيماري به خوبي مهار شده . ادامه اين روند آيا منجر به بهبود نهايي خواهد بود ؟
    3- بيمار روماتيسمي چگونه مي تواند در تسريع درمان خودنقش داشته باشد ؟
    4- علي رغم اينكه در منابع علمي علت بروز بيماري ناشناخته است اما در كتب دوران تحصيل عدم درمان كامل سرماخوردگي ها را عامل روماتيسم مفصلي عنوان كرده بودند . 6 ماه قبل از بروز بيماري در هواي باراني مسيري حدوداً 2 كيلومتري را دويدم كه پس ازآن به سرماخوردگي مبتلا شدم . البته سريعا به پزشكمراجعه كردم . و پني سلين و جنتامايسين تزريق و دوره درمان را كامل كردم . در گذشته هم اينگونه موارد با درمان كامل صورت گرفته است . آيا مي تواند نقشي در بروز اين بيماري داشته باشد . با توجه به اينكه من در گذشته كوهنوردي مي كردم و حتي صعود بالاي 4 هزار ( سبلان _ دماوند _ شيركوه و . . . ) را داشته ام آيا ورزش هاي سنگين نقشي در بروز بيماري دارند ؟
    5 - مشكلي كه دارم اين است كه چند ماه است حدودا7-10 روز قبل از پريود( از زمان تخمك گذاري ) لكه بيني هاي محدودي مشاهده مي كنم . به پزشك زنان مراجعه كردم و سونوگرافي طبيعي بوده و مشكلي وجود نداشت . ضمنا پريودم منظم است و چندسال گذشته به علت كيست تخمدان 6 ماهقرص LD مصرف كردم كه مشكل رفع شد . اين عارضه ممكن است از عوارض دارو هايي كه مصرف ميكنم باشد . چون در بروشور داروها چنين مواردي را مشاهده كردم ؟
    با سپاس فراوان

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

1- هر دو بیماری التهاب مزمن مفصل هستند منتها تظاهرات متفاوتی دارند و 2 بیماری متفاوت هستند

آرتریت روماتوئید

مشخصا آرتریت رو ماتوئید یک پلی آرتریت مزمن است. در تقریبا دو سوم بیماران بیماری دارای شروع موذی و تدریجی بوده و همراه با خستگی, بی اشتهائی , ضعف عمومی و نشانه های عضلانی- استخوانی مبهم میباشد. تا زمانی که التهاب واضح مفصل خود را نشان میدهد. این مرحله مقدماتی یا پیش در آمد, ممکن است برای هفته ها یا ماهها به طول انجامیده و تشخیص را دشوار سازد. نشانه های اختصاصی معمولا بطور تدریجی در چندین مفصل, بویژه مفاصل دستها, مج دست , زانو و پاها ظاهر میشوند. و این مفاصل را بصورت متقارن درگیر میکنند. در تقریبا 10% افراد شروع بیماری حاد تر بوده و همراه با پیدا یش سریع پلی آرتریت است که غالبا با نشانه های عمومی, شامل تب تورم غدد لنفاوی و بزرگی طحال همراه است. در تقریبا یک سوم بیماران نشانه های بیماری ممکن است در ابتدا محدود به یک یا چند مفصل باشد. اگر چه الگوی در گیری مفصل ممکن است در تعدادی از بیماران, نامتقارن باقی بماند... این الگو در بیشتر موارد متقارن است.
    آرتریت روماتوئید(اخبار وگزارشات)

آرتروز
    استئوآرتريت چيست ؟

اين بيماري معمولاً قسمتي از مفاصل را که غضروف ناميده مي شود تحت تأثير قرار ميدهد . غضروفها در واقع بافت لاستيکي و در عين حال سختي مي باشند که انتهاي استخوانهايي را که در مفاصل به يکديگر می رسند مي پوشانند . در واقع غضروفها مانند يک ضربه گير در بين استخوانها عمل مي کنند که باعث مي شوند حرکات استخوانها با کمترين اصطکاک صورت گيرد .

مفاصل توسط يک غشاء لغزنده و پر از مايعي پوشيده مي شوند که غشاء سينوويال ناميده مي شود . اين غشاء و مايع داخل آن باعث حرکت نرم و راحت استخوانها و مفاصل مي شود . يک کپسول سخت دور تا دور اين غشاء را در بر مي گيرد که باعث مراقبت بيشتر از مفصل مي شود .

استئو آرتريت ( آرتروز ) که گاهي بيماري تخريبي مفاصل نيز ناميده مي شود ، زماني ايجاد مي شود که غضروف تخريب شده و بتدريج نازکتر و سخت تر مي شود . اگر غشاء سينوويال نيز تحريک شود و مايع بيش از حد توليد نمايد تورم مفاصل حاصل مي گردد . با تخريب تدريجي غضروف ، زائده هاي استخواني در لبه هاي مفاصل ايجاد مي شود و باعث تورم بيشتر مفاصل و شل شدن آنها مي گردد . با ادامه روند تخريب غضروفها ، استخوانهايي که در داخل يک مفصل قرار گرفته اند بيشتر در معرض برخورد نزديک با هم قرار مي گيرند و تخريب بيشتري صورت مي گيرد . اين روند باعث درد بسيار شديد استخوان و محدوديت حرکت مفاصل مي گردد .

استئوآرتريت ( آرتروز)
    http://www.irib.ir/health/html/Osteo...tis-830909.htm

2- آینده بیماران قابل پیش بینی نیست...یک سوم کاملا بهبود... یک سوم در حد خفیف مشکل تداوم دارد و یک سوم متاسفانه دچار مشکلات جدی و مهمی خواهند شد

3-بيمار روماتيسمي چگونه مي تواند در تسريع درمان خودنقش داشته باشد ؟

در تغيير روند زندگي فرد مباحث زير مطرح مي گردد :

استراحت و ورزش که هر دو با اهميت هستند . در واقع بيماران نياز به تناسب خوبي بين استراحت و ورزش خود دارند و در واقع زمانيکه بيماري فعال است استراحت بيشتر و هنگامي که غيرفعال است ورزش بيشتر مطلوب است . استراحت و مدت زمان مورد نياز براي آن از فردي به فرد ديگر متفاوت است . ورزش باعث افزايش قواي عضلاني و دامنه حرکات مفاصل مي گردد و ارتجاع مفاصل را تسهيل مي نمايد . ضمناً باعث خواب راحت ، کاهش درد و کاهش وزن مي شود . بهرحال ورزش بايد در برنامه هاي زندگي بيمار بر اساس توانائيهاي شخصي اش گنجانده شود .

مراقبت از مفاصل : گاهي به نظر مي رسد استفاده از آتلهاي خاصي که پزشک معرفي مي کند براي کوتاه مدت مي تواند تورم و درد مفاصل درگير را کاهش دهد و منجر به استراحت آنها شود . اين نوع آتل ها بيشتر در دست ها و مچها و گاهي براي قوزک پا استفاده مي شود .

کاهش فشارهاي روحي : شواهد کافي دال بر اينکه استرسهاي روحي نقش مهمي در ايجاد اين بيماري دارند وجود ندارد ، ليکن وجود اين استرسها همراه با بيماري روند بيماري را بدتر مي نمايند . استرسهاي روحي مي توانند مقدار دردي را که توسط بيمار احساس مي شود تشديد نمايد . البته تکنيک هاي موفقي براي رويارويي با اين استرسهاي روحي وجود دارد .

رژيم غذايي سالم : تنها پرهيز از مواد غذايي پرچرب را مي توان اشاره نمود که مي تواند مفيد باشد . البته بهتر است بيماران مبتلا به آرتريت روماتوئيد از پزشک خود در مورد پرهيزهاي غذايي خود دقيقاً سئوال نمايند . ضمناً بهتر است با رژيم غذايي مناسب و ورزش از چاقي جلوگيري شود .

نوع آب و هوا : اگر چه شواهد کافي درست نيست که نشان دهد تغييرات آب و هوا مي تواند چه مقدار در اين بيماري مؤثر باشد ، بعضي از بيماران معتقدند آب و هواي مرطوب وضع بيماري آنها را بدتر مي کند .

4- ارتباطی بین ورزش کردن به عنوان علت این بیماری و آرتریت روماتوئید وجود ندارد. هنوز ابهامات زیادی در باره
    علت این بیماری وجود دارد

5- بله داروها هم می توانند اختلال قائدگی ایجاد کنند ... اگر اختلال جدی برایتان ایجاد کرده با پزشک روماتولوژیست خودتان مطرح کنید تا تصمیم مقتضی را در باره شما اعمال کنند یا اگر صلاح باشد داروهای شما را عوض کنند

اگر به انگلیسی آشنا هستید این منابع انگلیسی به کارتان خواهد خورد... اگر چه ما هم هم اکنون مطالب متنوعی در اختیار داریم که در آینده و در فرصت مناسب در این بخش درج خواهد شد و یا ترجمه خواهد شد
    آرتریت روماتوئید(اخبار وگزارشات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت