دارويي هوشمند براي مقابله با التهاب مفاصل

متخصصان علوم پزشكي در دانشگاه دوسل دورف آلمان موفق به توليد نوعي قرص جديد شده‌اند كه به شيوه‌اي هوشمند توانايي طبيعي بدن در تقويت التهاب را مهار كرده و در نتيجه از بروز التهاب‌هاي مفصلي شديد و فلج كننده، پيشگيري مي‌كند.

به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، اين متخصصان مي‌گويند: داروي جديد نه تنها به تسكين و كاهش التهاب‌هاي مفصلي مخرب كمك مي‌كند بلكه تقريبا هيچ عارضه جانبي نيز ندارد.

دكتر اولريچ فلوژل از متخصصان اين دانشگاه تاكيد كرد: داروي جديد كه از سيستم طبيعي خود بدن براي مقابله با بيماري استفاده مي‌كند در آينده به درمان صدها هزار بيمار مبتلا به روماتيسم مفصلي كمك خواهد كرد.

به گزارش روزنامه ديلي اكسپرس، در حال حاضر داروي Methotrexate يك روش درماني استاندارد براي مبتلايان به التهاب مفصلي است اما اين دارو در يك سوم از بيماران موجب بروز عوارض جانبي نظير اسهال، استفراغ و ريزش مو مي‌شود.

در مطالعه جديد كه در مجله «طب انتقالي علوم» به چاپ رسيده تاكيد شد كه اين داروي هوشمند موسوم به chet – AMP مي‌تواند بدون پايين آوردن فشار خون ، التهاب را كاهش دهد.

بيماري روماتيسم مفصلي يا التهاب مفاصل يك بيماري مزمن سيستم ايمني خودكار بدن است كه باعث حمله سيستم ايمني به مفاصل مي‌شود و با درد شديد و سفتي عضلات و هم چنين خستگي و ناتواني در تحرك همراه است.