جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آرتریت روماتوئید بعد از زایمان

vaezi آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آرتریت روماتوئید بعد از زایمان

من بعد از زايمانم به بيماري آرتريت روماتوييد مبتلا شدم و در حال حاضر با اينکه 3 سال از آن زمان مي‌گذرد و من زير نظر پزشک بوده‌ام اما تغيير چنداني نکرده‌ام. لطفا علت را برايم توضيح دهيد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سنتان را و اينکه در حال حاضر چه داروهايي مصرف مي‌کنيد را بيان نکرده‌ايد. اما طبق آنچه ذکر کرده‌ايد احتمال بيماري لوپوس البته به عنوان يک شک پزشکي در شما بيشتر مطرح مي‌شود. زيرا بسياري از بيماران با تشخيص آرتريت روماتوييد به ما ارجاع مي‌شوند اما بعد از انجام بررسي‌هاي لازم مشخص مي‌شود بيماري لوپوس هم در اين بين نقش دارد. بيماري لوپوس بيماري‌اي است که ابتلاي چندارگاني دارد و به عنوان يک بيماري هزارچهره از آن ياد مي‌شود. شايع‌ترين علائمي هم که اين بيماري ايجاد مي‌کند عبارت است از علائم اسکلتي، علائم عمومي مانند تب و کاهش وزن و علائم پوستي مخاطي. نکته مهم و بارز اين بيماري، ابتلاي ارگان‌هاي حياتي از جمله کليه‌ها، مغز، قلب و دستگاه گوارش است. در مراحل اوليه شروع اين بيماري ممکن است علائم بسيار شبيه به بيماري آرتريت روماتوييد باشد. عموما هم خانم‌هاي جوان در سنين باروري و در فاز بچه‌دار شدن به آن مبتلا مي‌شوند. ولي در مورد آرتريت روماتوييد بعضي از عوامل مانند استرس‌ها و از جمله زايمان عاملي براي شعله‌ورشدن بيماري‌هاي روماتيسمي و به خصوص آرتريت روماتوييد است. اما همان‌طور که اشاره کردم کفه سنگين اين مشکل را به نفع لوپوس مي‌دانيم. نکته‌اي که ما هميشه به بيماران روماتيسمي يادآور مي‌شويم اين است که شما با بيماري‌اي سر و کار داريد که درمان قطعي ندارد. البته بيماري قابل‌کنترل است و تا حد قابل قبولي ممکن است علائم بيماري که عمدتا در مفاصل وجود دارد را بهبود ببخشيم ولي اينکه الزاما به بيمار بگوييم که بيماري شما درمان قطعي دارد به هيچ عنوان درست نيست. بيمار ممکن است در مراحل اوليه به درمان پاسخ ندهد بنابراين مجبوريم از داروهاي ديگري استفاده کنيم. چنانچه باز هم بيمار به داروهاي جديد نيز پاسخ نداد از داروهايي تحت عنوان داروهاي بيولوژيک استفاده مي‌کنيم که البته داروهاي گران‌قيمتي هستند. در عين حال همچنان به بيمار يادآور مي‌شويم که اين داروها نيز معجزه نمي‌کنند اما ممکن است تا حد قابل‌قبولي علائم را کنترل کنند

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت