جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تزریق ژل در زیر زانو

roozbeh54 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض تزریق ژل در زیر زانو

با سلام
    بنده مادری دارم حدود 70 سال سن داره که طبیعتا" با مشکلاتی مانند ناراحتی استخوان مواجه هست . از جمله مشکلات ایشان درد در زانوهایشان هست . در مراجعه به دکتر به ایشان توصیه شده که تزریق ژل در زیر زانو( اگر درست گفته باشم ) میتواند موجب تسکین درد برای ایشان باشد .
    از اساتید میخواستم نظرشون رو بفرمایند و یا اگر توصیه ای و یا تجربه ای دارند اعلام فرمایند .
    با تشکر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

من تشکر میکنم از حضورتان در این سایت و مطرح کردن سوال خوبتون

اجازه بدید جواب شما را با این مثال شروع کنم.شما به 100 نفر که از بیماری آرتروز شکایت دارندقرص کاملا بی ضرر و بدون خاصیتی بدهید و به 100 نفر دیگر هم که آرتروز زانو دارند این آمپول در زانو تزریق شود... نتایجی در چندین مطالعه معتبر بدست آمده است این بوده که احساس رضایت از دارو در گروه اول و گروه دوم هیچ فرقی ندارد....
    به گروه اول دارو های پلاسبو گفته میشه که اصطلاحی برای این روش تحقیقاتی هست. در بخش دارو در باره این مسئله صحبت شده... نمونه ای از نتایح اخیر که در بانک اطلاعاتی معتبر مقالات طبی ذخیره و ارائه شده با کلیک این لینکها قابل مشاهده است

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1...ubmed_RVDocSum

این مطلب که از کتاب طب داخلی هاریسون اقتباس شده برای علاقه مندان معرفی می شود.وکلا باید بگم که
    مفید نخواهد بود

اخیرا تزریق داخل مفصلی هیالوران در درمان آن دسته از بیماران مبتلا به استئو آرتریت زانو که به برنامه درمان غیر داروئی و مسکن های ساده پاسخ نمی دهند , مرد استقبال قرار گرفته است. از آنجائیکه اثر درمان ممکن است چند ماه بیشتر از نیمه عمر هیالوران اگزوژن در مایع سینوویال باقی بماند , مکانیزم عمل آن مشخص نشده است.. پاسخ دارونما به تزریق داخل مفصلی هیالوران اغلب زیاد و بلند مدت است. برای مثال کا آزمائی بالینی مهم هیالگان , برتری ناپروکسن خوراکی , 500 میلی گرم دوبار در روز ,را بر تزریقات داخل مفصلی سالین نشان نداده است. به علاوه تزریق داخل مفصلی یک فراورده هیالان با وزن ملکولی بالا ( بنام synvisc) که جهت رفع خاصیت ویسکوالاستیسیته , ماهیت آن تغییر داده شده است , کار آمدی کمتری از تزریق هیالان دست نخورده
    یا هیالوران با وزن ملکولی پائین تر و بدون پیوند متقاطع ندارد. منطبق با این مشاهده , هیچ تفاوتی در کارائی سین ویسک که یک فراورده هیالوران با وزن ملکولی کمتر است و دارونما , در یک کار آزمائی شاهد دار تصادفی شده با دارو نما , مشاهده نشده است

آرتروز - بررسی مفید بودن قرص گلوکز آمین
    آرتروز - بررسی مفید بودن قرص گلوکز آمین

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی