مصرف منظم آب ميوه، قند خون را بالا مي‌برد

نتايج دو آزمايش جديد نشان داده است افرادي كه به طور منظم آب ميوه مصرف مي‌كنند سلامتي خود را در معرض خطر قرار مي‌دهند چون اين آب ميوه‌ها مملو از مقادير زيادي قند هستند كه مي‌توانند اعتيادآور باشند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، در يكي از آزمايشات تاكيد شده است كه نوشيدن فقط دو ليوان آب ميوه درروز مي‌تواند اشتياق فراواني براي مصرف مواد قندي در مصرف كنندگان ايجاد كند و همچنين تمايل آنها را به دريافت كالري بالا افزايش دهد.

درآزمايش ديگر نيز پيشنهاد شده است كه مردم مي‌توانند به جاي آب ميوه از ميوه خشك استفاده كنند چرا كه به لحاظ مقدار و انواع بسياري ازآنتي اكسيدانها، پلي فنول‌ها و ريزمغذي‌ها، شبيه به ميوه معمولي است و همان مزايا را مي‌تواند براي بدن و سلامتي فرد داشته باشد.

به گزارش روزنام ديلي تلگراف، در هر دو آزمايش چنين نتيجه‌گيري شده كه آب ميوه را نمي‌توان هر روز در رژيم غذايي گنجاند در حالي كه مصرف روزانه ميوه‌هاي خشك توصيه مي‌شود.

در نخستين مطالعه كه از سوي كارشناسان تغذيه در دانشگاه بانگور در ويلز شمالي انجام گرفت معلوم شد كه حتي آب ميوه‌هاي تازه پاستوريزه شده هم مي‌توانند حداقل حاوي 5 قاشق چايخوري قند در هر ليوان باشند چون فرايند پاستوريزه كردن به خودي خود، غلظت قند آنها را بالا مي‌برد.

حدود دو سوم اين مقدار قند نيز در قوطي‌هاي سودا موجود است كه با اين حساب نقش مهمي در بروز چاقي، مختل كردن ميزان قند خون و همچنين مختل كردن متابوليسم طبيعي بدن ايفا مي‌كند.

بنابراين كارشناسان تاكيد دارند كه آب ميوه‌ها بايد از رژيم روزانه كنار گذاشته شوند و در عوض به مصرف ميوه‌ها و سبزيجات به طور طبيعي توصيه شود چرا كه در هر كالري از آنها مقدار بيشتري از ريزمغذي‌ها وجود دارند.

دكتر هانز پيتر كيوبيز كه سرپرستي اين مطالعه را برعهده داشته تاكيد كرد: آب ميوه‌ها در واقع بيش از اينكه مفيد باشند، ولع انسان را به مصرف مواد قندي افزايش مي‌دهند و پيامدهاي نامطلوبي روي سلامتي افراد خواهند داشت.