جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آبله مرغان در حاملگي

amir1348 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آبله مرغان در حاملگي

آبله مرغان در ماه دوم حاملگي كه با خون ريزي باشه آيا بايستي جنين سقط بشه :shock:

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اگه قبلا دچار بیماری آبله مرغان شده و یا واکسنشو زده باشه.. اصلا جای هیچ گونه نگرانی نیست.. اما اگه قبلا هیچکدام از موارد فوق رخ نداده باشه..داستان کمی فرق میکنه.. که مسلما چون آبله مرغان فقط یک بار در طول عمر ما اتفاق میفته.. این خانم قبلا گرفتار نشده اند...

اگر دچار آبله مرغان شده...احتمال اینکه بچه به بیماری آبله مرغان گرفتار بشه
    حتی 2% هم نیست.. یعنی از بین 100 تا مادری که چنین شرایط مشابهی رو داشته باشن.. فقط 2 تا بچه گرفتار آبله مرغان مادرزادی میشه و بقیه هیچ مشکلی پیدا نخواهند کرد.. اما اینکه در شرایط کنونی که خونریزی ناشی از سقط وجود داره چه کنیم..
    من فکر نمیکنم احتمال گرفتار شدن بچه در این شرایط بیشتر میشه.. و اصلا چنین موردی جزء موارد لزوم سقط نیست..
    این مورد .. تا اونجائییکه من میدونم در کتب معمول زنان و عفونی ذکری بعمل نیو مده.. اما جای تحقیق و مشاوره با پزشکان
    متخصص عفونی و زنان زایمان داره که ببینیم اونها نظرشون چی هست.. اما به نظر من در چنین مواردی که صراحتا در کتب معمول به اونها اشاره ای نشده.. پزشک مربوطه باید خودش بهترین تصمیم رو بگیره..

به نظر من.. تحت چنین شرایطی نیازی به سقط نیست.. و احتمال گرفتار شدن بچه از همون 2% بیشتر نمیشه.. و فرض میکنیم
    بچه به احتمال 98% سالم بدنیا میاد.. ولی بهر حال برای اون 2% هم باید کاری کرد..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت